• Krátkometrážní

Pohádka pohádek (2015)

Přiznám se, že moc nechápu těch 71%. Téma na tři večerníčky roztahané na dvě hodiny. Tři minipříběhy, které se dokonale míjejí, přičemž každý by šel napsat do jedné zprávy na Twitter. Jo, je to hezky barevný, Šelma Hájková pořád vypadá dobře, jsou tam nahý mladý holky, občas nějaký vtip a jeden dost velkej obr, u kterýho trochu odflákli ruce, protože ty gumový prsty, nebo z čeho byly, se mu třásly jako sulc, což mě vzhledem k celé výpravě dost překvapilo. Celkově, mnoho povyku pro nic. S prázdnou hlavou do kina, s prázdnou z kina.

Ovečka (2015)

Komentář vedlesedícího po filmu. Já: Některé filmy jsou zbytečně dlouhé... On: Spíš myslím že některé filmy jsou zbytečné.

jOBS (2013)

Měl li to být životopis, pak tam některá důležitá období Jobsova života chybí. Next je zmíněn pouze okrajově a o Pixaru ani zmínka. Také v začátcích chybí jak vydělávali první peníze prodejem krabiček co umožňovaly "okrádat" telefonní společnosti tím, že umožňovaly mezistátní hovory za místní sazby. Zkrátka kdybych neznal knížku W. Isaacsona, spoustu věcí bych v tom filmu asi nechápal. Navíc filmový Jobs je výrazně menší hajzl než asi ve skutečnosti byl, soudě dle knížky. Asi kdybych nečetl knihu, dal bych i 4.

Gravitace (2013)

Od začátku do konce kolosální debilita, přesto jsem tak nějak nedokázal odejít.

Zahraniční fotograf a samota (2012)

Jasný důkaz, že dialogy v učebnicích cizích jazyků jsou naprosto přirozené a běžně používané a pro studenta jsou pro budoucí užití cizího jazyka klíčové.

Zabít tetu (2013)

Asi tak prvních patnáct minut, tedy první polovinu filmu, mě bavilo pokoušet se odhadnout jak děj bude pokračovat, bohužel pak zřejmě dostal do hlavy kladivem i autor a dílo se definitivně zařadilo do kategorie zmatených filmů.

Tak to chodí (2012) (studentský film)

Trochu severské deprese na nedělní odpoledne.

Švédský džob (2011)

Jak zorganizovat zločin a ještě na něm slušně vydělat.