Song of the Thin Man (1947)

Trochu slabší díl než všechny předchozí, na Powellovi jsou již viditelné stopy stárnutí, což se nedá říci o stále krásné Myrně Loy. Bohužel ubylo i jejich tradičního pošťuchování a skvělých dialogů, přesto je smutné, že tato skvělá série musela jednou skončit.

Imaginární lásky (2010)

Pseudointelektuální film, na němž byla nejlepší hudba. Nesmyslné dialogy a nepochopitelné scény.

Rozvedená (1930)

Norma Shearer byla výborná, jako Jerry se vymanila ze svých obvyklých 'slušných' rolí. Skvěle zvládla přerod ze zamilované domácké manželky ve svůdnou koketu střídající jednu párty za druhou. Robert Montgomery si zase zjevně užíval roli velmi bohatého floutka Dona. Film je svým tématem - přesvědčením hlavní hrdinky, že ženská nevěra je stejná jako ta mužská a tím, že když její manžel tvrdí, že jeho nevěra nic neznamená, mělo by to platit i opačně - na svou dobu jistě provokativní.

The Great Lie (1941)

První polovina filmu se mi vůbec nelíbila. Takový průměrný utahaný romantický film, to se změnilo, když Bette Davis dostala více prostoru a najednou z toho bylo drama a nakonec i návrat Petera, který divák stejně od počátku očekává, nevyzní tak nevkusně, jak mohl. Moc se mi líbil George Brent, v každé scéně působil klidně a velmi sympaticky, především v té závěrečné, která je na filmu kupodivu nejlepší. Dítě přeci patří své matce.

Ve víru (1949)

Překombinovaný příběh s přehrávající a nepřesvědčivou Gene Tierney v roli hysterky Ann. Skvělý José Ferrer jako záporný Korvo. A neskutečně hloupý konec.

Ministr (2011)

Z tohoto filmu mám rozporuplný pocit. Na vině je asi mé očekávání zžíravé kritiky života jednoho ministra a politického systému, místo toho je to spíše sonda do charakteru člověka, který je shodou okolností ministr, a která vyznívá chvílemi trapně, chvílemi pateticky a chvílemi prostě lidsky. Velmi se mi líbil Michel Blanc v roli inteligentního a klidného poradce Gillesa.

The Bride Came C.O.D. (1941)

Nijak zvlášť kvalitní komedie. Konec je jasný po deseti minutách a talent Bette Davis zde byl zahozen, opravdu měla na víc. Snad nejvíce mě zaujal Harry Davenport jako svérázný Pop.

Když nastaly deště... (1939)

Velice působivé speciální efekty během scén záplav a zemětřesení. Hlavní dějovou linií jsou dva milostné příběhy - rezignovaného Ransoma a mladičké Fern, a životem protřelé Edwiny a idealistického Ramy. Myrna Loy je vynikající v roli nádherné Edwiny, která vždy dostala každého muže a vůbec vše, co chtěla, ale štěstí jí to nepřineslo. Rama je první muž, který jí nepodlehl, i když jen zdánlivě, a právě o to více o něj stojí. Zamiluje se do něj a je kvůli němu ochotná se i změnit. Přesto jí osud nepřeje. Vynikající úvodní scéna, kdy Ransome při pohledu na sochu královny Viktorie vzpomíná na staré časy: "Věřím v královnu Viktorii. Je pro mě živoucí připomínkou na ta krásná léta před příchodem první války, před diktátory a appeasementem. God bless her."

Bambou (2009)

Klasická francouzská vztahová komedie, která má své vtipné momenty, ale také trapnější scény. Na konci filmu zazní citát od Gustava Flauberta, že "Pes byl stvořen, aby zachránil život svého pána." To je také ve zkratce obsah filmu. Zprvu odmítaná Bambou, nakonec zachrání rozpadající se vztah svých dvou pánů.