• Fantasy

Nemocnice na kraji města - Reoperace (1981) (epizoda)

Skvělý vpád do děje další série. Jen kdyby ta Ina nebyla takový robot! Vždyť ona nemá city, anebo nemá svaly na obličeji!

Nemocnice na kraji města - Hnízdo (1977) (epizoda)

No, jo. Když se spojí dva vynikající herci s posláním střílet vtipy od boku, nemůže to dopadnout jinak, než skvěle!

Nemocnice na kraji města - Série 1 (1977) (série)

Nesmírně skvěle rozpracované a zahrané postavy se špičkovými a leckdy i velice hlubokými dialogy. Mě ani nenapadlo, že bych si potom nepustila další sérii. A ani mě nenapadlo, jak překvapivě se bude seriál rozvíjet.

Nemocnice na kraji města - Série 2 (1981) (série)

Stále nemůžu rozdýchat ten konec :). Je pravda, že první série se mi líbila o něco víc, ale spíš to bylo tím, že byla o něco více pozitivní a obsahovala více akce. Každopádně, i kdyby zde bylo všechno špatné, Sova, Štrosmayer, Čeňková i ostatní mé oblíbené a úžasně zahrané postavy, by seriál stejně vytáhly na špičku.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Tohle byli Herci s velkým H. Jak ti dokázali hrát, to bylo něco. A ten scénář, no, krása.

127 hodin (2010)

To, co se odehrávalo v Áronově mysli, jeho rozhovory se sebou samým a s kamerou, vzpomínky a myšlenky byly zprostředkovány tak přesně a citlivě, tak živě. Film celou dobu gradoval, až se dostal do finálního, naprosto okouzlujícího závěru. Nemůžu říct, že mě film bavil celou dobu, ale někde vprostředku mě vtáhl do děje, že jsem zapomněla na všechno kolem sebe. A zbyla jenom ta díra, bolest, kámen, ale i nezničitelná odvaha a vůle hlavního hrdiny. Film byl úžasně inspirativní, vtipný a naprosto přesně evokoval pocity, které prostě musely vyplout na povrch.

Ježíš (1979)

Rozhoduju se mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. Spousta věcí ve filmu chyběla, začátek byl trochu kýčovitý. Ale vím, jaký musel být film v době svého vzniku. I na mě po tolika letech působila konečná slova. A jak potom na křesťany i nekřesťany před více než čtyřiceti lety? Přestože se zde našla spousta chyb, na film se koukalo hezky. A já stále musím myslet na tu jeho obrovskou historii, takže dám čtyři hvězdy.

V síti (2020)

O tomhle dokumentu se nedá říct, že by se mi líbil. To rozhodně ne! Ale byl udělán tak dobře, bez chybičky, herečky byly skvělé. Jsem ráda, že se tohohle úkolu, natočit ten film, zhostil režisér tak profesionálně. Škoda, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadlo s predátory.