• Rodinný

Zábavný park (2009)

Komediální drama s příjemnou atmosférou a dobrými výkony herců, film, který nezkazí sobotní večer, velmi dobrá záležitost, 4 a půl hvězdy. Jen to není příliš vhodné pro menší děti, sem tam vulgarita a narážka. Na druhou stranu to už znají i prvňáčci.-)

Bláznivá školka (2003)

Nadprůměr, 3,5 hvězdy, prostě pohodová rodinná komedie, u které se rodina s dětmi určitě nebude nudit, a to jde hlavně. Rodinných komedií není nikdy dost, zázrak to zas není, to ne, ale pokud to někoho prudí, tak by si měl asi vybírat jiný druh filmů.

Ideální zeť (2008) (TV film)

Lepší průměr, taková oddychová komedie se zajímavou Francouzkou v jedné z hlavních rolí. Neurazí ani nenadchne, ale vidět se to rozhodně dá.

Pianista (2002)

Výborné válečné psychologické drama. Sugestivní, vypovídající o hrůzách války. Nebojovalo se jen někde v zákopech a na frontě, jak to vidíme v některých jiných dílech. Ale hlavně to tvrdě odnesli civilisté a nevinní, to je hlavní podstata jekékoliv války.

Královna řeky (2005)

Velice zajímavé historické drama s romantickou zápletkou na pozadí drsné války Britů a původních maorských kmenů uprostřed divoké novozélandské přírody. Prostě pět hvězd.

Bláznivej tábor (2007)

Někdy mi připadá, že by hodnotící měli někdy taky kouknout o jaký film jde, mně kterému se nelíbí vyloženě čistě akční filmy, tak se na ně prostě nekoukám, protože bych většinu ohodnotil minimálně. Bláznivej tábor je určen zejména těm menším, ale pobaví se i rodiče, prostě pohodová rodinná komedie.

Nesnesitelná krutost (2003)

Spíš než romantická komedie bych tento příjemný film nazval komediálním dramatem. No a hlavně - atraktivní a svůdná Catherina Zeta - Jones...:-)

Protektor (2009)

Pro mě ne úplně jednoznačné hodnocení, ale jelikož mám jinak pro české filmy trochu slabost, tak 4 hvězdy. Slušné herecké výkony, fašismus zase trochu z jiné strany, ale jiné válečné české filmy mě dostaly asi více. Spíš než označení romantické drama by tento film mohl nést označení komorní psychologické drama, někdy trošku rozvleklejší, ale i tak na poslední dobu slušný český film. Nedá se to srovnávat, ale třeba Tmavomodrý svět se dá vidět několikrát, u tohoto snímku si nejsem tak úplně jist.

2Bobule (2009) odpad!

Veliké zklamání. Po vydařené jedničce hluboký pád do trapnosti. Jestliže u jedničky si u toho člověk měl chuť rozdělat lahvinku vínka, tak u dvojky by spíš potřeboval něco ke zlepšení nálady, jelikož toho k zasmání moc nebylo. Ani pánové Krampol s Kornem toho moc nepředvedli, ne že by byli tak špatní to ne, ale jejich role mi tam neseděly, navíc zamontovat do původně poetické komedie od moravských vinic nájemného vraha, tak to byl úlet. Holt jiný režisér, jiný film. Nechápu ještě dost vysoké celkové hodnocení na csfd. Ale každý má jiný vkus. Mně se zas třeba líbila dle mě podhodnocená oddychová komedie Veni, vidi, vici, a to golf jinak moc neuznávám:-).

Pochodně (1960)

Váhám, zda k tomuto pozoruhodnému životopisně - historickému filmu mám něco napsat, abych nebyl obviněn z podjatosti, ale nedá se to, musím:-) Nechápu, že tento film naprosto ignorují všechny naše televize. Navíc takové množství vynikajících českých herců jen tak někde v nějakém filmu neuvidíte. Film zachycuje pohnuté osudy a politické pronásledování předchůdce sociálních demokratů v ČR, Josefa Rezlera. Navíc film vykresluje velice těžkou dobu 2.poloviny 19.století, kdy život řady obyčejných lidí spíš připomínalo nevolnictví, takže se nejde divit, že se posléze v těchto podmínkách zrodilo dělnické hnutí. Naprosto odmítám nějaké komentáře s tím, že to je účelově natočeno jako komunistická propaganda, pokud by někdo četl i zajímavou knihu - autobiografii, tak by poznal, že se filmové dílo snažilo držet předlohy. Jinak film skončil sotva v polovině autobiografie, navíc popis vzpomínek byl mnohem drsnější, než se promítlo ve filmu. Před zhruba 20 lety a letos v listopadu v roce 2013 odvysílalo tento asi nuceně trezorový film semilské kino Jitřenka. http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/josefa-rezlera-a-jeho-rodinu-pripomenou-v-semilech-filmem-pochodne/?aktualitaId=28195