Mise (1986)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděl! Velmi doporučuji!

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Film se mi líbil mnohem víc než 2001: Vesmírná odysea. Už to není tak utahané a záběry netrvají 15 minut bez hnutí. Také zvuková kulisa je mnohem lepší. Na svou dobu výborná sci-fi. Na 5 hvězdiček to sice není, ale velmi doporučeníhodné!

Pevnost (1983)

Atmosférický, starší kousek, ale vůbec to nebylo špatné! Možno doporučit starším fajnšmekrům! :)

Krevní pouto (1982)

Náznaky strachu jsem opravdu necítil, spíš (dost silné) náznaky nudy. Jedna hvězdička za tu atmosféru a jedna za obraz. Ale herecké výkony, velká nuda a nekonečné tlachání a na konec... na konec je to dost slabé. Za mě opravdu podprůměr. Nedoporučuji, radši si čtěte nebo spěte (nebo je možné souložit - to je mnohem zábavnější).

Mrtví a pohřbení (1981)

chmmm, to spíš vypadá jak ze 70.let nebo ještě starší, poměrně dost nudné

Stalker (1979)

Film který vzbuzuje po shlednutí mnoho otázek, podmanivé zasněné scény s minimalistickou hudbou. Občas trochu nepochopitelné, až cizí. Takové filmy se už dnes netočí. Ještě tak někde sehnat Zkoušku pilota Pirxe a původní Solaris (i když i ten novější s Cloonym byl hodně dobrý!

Imagine (1972) odpad!

Nekoukatelné a neposlouchatelné! (možná pro někoho na opiovém tripu, jinak pytel nesourodých kousků na úrovni školní práce na ZUŠ, plné manýrismu a zcela evidentně forma zvítězila nad obsahem = totální hloupost!)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Je třeba film nazírat dobou, kdy byl vytvořen - tedy rokem 1968 - kdy většina zdejších přispěvatelů nebyla vůbec na světě. Ve své době to musela být neskutečná bomba a vizionářské megadílo. Dnes už spíš film pro pamětníky, mladé generaci přijde směšný, hrozně nudný a zaostalý. Některé představy pana režiséra pak dnes už vypadají dokonce směšně. Ale co bude zase za 50 let? Budeme se smát filmům jako Vetřelec apod. a budou je dávat jako filmy pro pamětníky, mladí se budou nudit a usínat... Pokrok nezastavíš :)