Vražda na objednávku (1954)

Po filme 12 nahnevaných mužov som dostal chuť na jedno izbové filmy a tak nemohla voľba padnúť na nič iné ako Vražda na objednávku. Take napätie aké som zažil tu som nezažil pri filme dlhšiu dobu. Kopa zvratov, výborný záver, skvelý napínavý začiatok a ten obrat v deji no proste excelentne. Tie pocity toho, že vieme o všetkom čo sa udialo a netušíme ako to skončí je veľmi ťažké dobre natočiť ale tento film to zvládol po všetkých stránkach, musím povedať, že som si mimoriadne tento film užil a tento žáner a štýl kriminaliek sa mi páči čím ďalej tým viac a viac. 9/10. Asi zhltnem v blízkej dobe aj remake s Michaelom Douglasom.

Neviditelný (2020)

Fuu, tak toto bola silná atmosferická pecka a pre mna aj veľké prekvapenie. Film má od prvej minuty držal a nepustil, scény v dome a najmä po tme boli neskutočne napätá a aj keď to ku koncu trochu vyprchalo tak vyvrcholenie stalo zato. Za mna veľmi prijemne prekvapenie, 85%. Konečne skvela ukážka moderneho hororu, ktorý nemusí mat jediný jumpscare a dokáže si udržať pocit strachu počas celej doby snímky.

Rosemary má děťátko (1968)

Och ako ja veľmi milujem tento žáner a ako strašne som vďačný, že žiadne bližšie info o tomto filme som si pred zhliadnutím nečítal. Atmosférický úžasný psychologicky horor, ktorý od prvej prehliadky bytu chytí a nepustí až do konca. Pre milovníkov pribehovych, atmosférických hororov ako stvorené a za mna ja to jasný plny počet. PS: V 68 roku by som bol určite do Mie Farrow platonicky zamilovaný.

Díra (2019)

Film ma zaujal už od traileru ale žiaľ, neponúka nič navyše. Páči sa mi myšlienka, napätie. Je tam pomerne dosť násilia, avšak v tomto filme mi to nevadilo a do prostredia diery to dokonale sadlo. Klaustrofobický pocit hladu a zároveň nechute ma sprevádzal počas celého filmu. Film má sám o sebe nenudil, ale myslím si, že záver dosť premrhal potenciál, podobne ako jemu podobný film Snow piercer. Za mňa sú to celkom slušné tri hviezdy. Za pozretie to minimálne určite stojí.

Podfu(c)k (2000)

Osobne som sa ku tomuto filmu som sa dostal až po zhliadnutí The Gentleman (shame on me), ale tak som aspoň približne vedel čo od Guya Ritchieho môžem čakať. A? A som totálne totálne nadšený a mám chuť si to pozrieť hneď znova. Je to vtipné, je to akčné, je to nahláškované, skvelé herecké výkony, Brad Pitt bomba, jeho prvý boxerský súboj je absolútne úžasná scéna, ktorú som si musel pozrieť niekoľko krát po filme aj samostatne, samozrejme doplnený skvelým Jasonom Stathamom, ktorého nemám úplne v láske, ale v tomto filme mi absolútne sadol a užil som si sceny s ním. Gangsterský štýl Guya Ritchieho mi neskutočne sadol a už teraz sa teším ako si pozriem zvyšné filmy z jeho gangsterskej tvorby. 10 z 10.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Wau, čo dodať. Skvelý film, úžasne vypiplaný scenár a napínavá atmosféra od začiatku až po koniec kedy som si aj ja želal byt s pánmi v miestnosti aby som mohol povedať tiež nejaký ten argument. Scenár sa síce vezie na vlne, že človek pravdepodobne tuší ako to vygraduje na koniec, ale to vôbec nevadi, pretože ani po skončení filmu si svojim názorom nemôžeme byt istý a nikdy ho vlastne ani nezistime. Jednoducho skvele, skvele a skvele, plno akčných filmov by tomuto filmu závidelo to napätie ktoré vyvolal. Tento Film z roku 1952, ktory v sebe skrýva toľko predsudkov, nenávisti a ľahostajnosti medzi ľudmi je veľmi aktuálny aj v týchto dňoch, 68 rokov po premiére. Klobúk dole. Naozaj jedine čo na tom môžem vytknút je, že som ten film príliš dlho odkladal a nezhliadol som ho skôr, lebo toto je film, ktorý by mal vidieť každý.

Irčan (2019)

10 z 10. Pre mňa to bol jeden z najočakávanejších filmov tohto roku a dostal som to v čo som presne dúfal, je to naozaj neskutočná nostalgia vidieť po naozaj veľmi veľa rokoch vzniknúť takéto dielo od takého velikána akým je Martin Scorsese. Je to skvelé dokončená pomyselná trilógia jeho mafiánskych filmov z ktorých ani o jednom nemôžem povedať, že je lepší než ten druhý a aj po rokoch The Irishman spĺňa všetko čo taký film spĺňať má a je mi hrozne ľúto nie veľmi priaznivých hodnotení na čsfd, ale verím, že po rokoch ten film začne stúpať, lebo ľudia a diváci si uvedomia aký klenot a aký jeden z posledných výstrelov tohto žánru tetno film je. Ja, ale môžem tento film len a len vychváliť.