Zločin lorda Savila (1967) (TV film)

"Gentleman nemá dělat věci, o kterých nemůže rozprávět při kávě a zákuscích."

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

"Spravedlnost vždycky zvítězí, jenom že to dá někdy soustu práce." Černobílý klenot české televizní tvorby pro děti a mládež z r. 1971 vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy, která kdysi vycházela jako četba na pokračování v týdeníku Rozhlas. Byla jsem tím příběhem fascinovaná a možná od té doby se traduje moje slabost pro detektivky. Tahle středověká má dobrou stavbu, záhadu zamčeného pokoje, hon s časem, intriky, léčky i překvapivé rozuzlení.

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Určitě lepší rozjezd, než u Hlavy Medúzy. Skvělé herecké obsazení, dobová výprava a prolog s povýšením navozuji tu správnou atmosféru. Líbí se mi i náhled na společenské vrstvy v mladičké republice, včetně poznámek typu "s tou Vaší historií a famílií". Na vyšetřování zbylo míň času, tak snad příště.

Zločiny z vřesovišť (2011) (seriál)

Potvrzuji již komentované. Kdo si oblíbí atypickou hlavní vyšetřovatelku v předdůchodovém věku, ráznou a přitom neokoralou, nemá s tímto seriálem problém. Pro mně velmi sympatické a uvěřitelné. A nesmím opomnět skvělý dabing.

Zuzana Navarová, Iván Gutiérrez & Koa (2000) (koncert)

Tento záznam výjimečného koncertu uchovávám v archivu své TV a dnes dopoledne jsem si ho opět připomněla. Je to až krystalicky čistá hudba, plná emocí. Hlasy Navarové a Gutiérreze spolu splývají, doprovodní hudebníci k písním obou autorů dodávají božský zvuk a atmosféru. Latinskoamerické rytmy jsou střídavě zpívány ve španělštině a češtině. Zuzano, chybíš mi moc.

294 statečných (2022) (divadelní záznam)

Měla jsem příležitost vidět tuto hru na divadle, kde ve mně zanechala silný dojem. Tomáši Dianiškovi se podařilo neotřelým, zkratkovitým a soudobým způsobem vyprávět příběh rodin, které pomáhaly skupině parašutistů kolem Kubiše a Gabčíka. Nechala bych hrát všem středním školám. Nejen popis událostí, ale i duch doby, emoce, chování jednotlivců a, jak už název sám napovídá, statečnost. Je smutným paradoxem, že v dějinných konfliktech riskují a obětují svůj život ti nejlepší z nás.