Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie

Poslední recenze (509)

plakát

God of War: Raising Kratos (2019) 

Upřímně, nejsem fanda God of War, nikdy jsem nehrál a nejspíš také nikdy nebudu, ale i přesto hodnotím tento dokument plnou palbou. Raising Kratos je jeden z mála počinů, který nabízí velmi autentické nahlédnutí pod pokličku vývoje videohry a to ne pouze co se týče technického pohledu, ale zejména, a to je klíčové, toho lidského. Na všech účinkujících je vidět naprosto enormní tlak a stres, kterému jsou prakticky neustále vystavování a to ne pouze kvůli finanční stránce, ale je vidět, že jim záleží na tom, co dělají a je pro ně velmi důležité, co si o hře budou myslet fanoušci. Negativní rodinné dopady, které tyto faktory způsobují, si, troufám tvrdit, málokdo uvědomuje (rozhodně ne review bombeři). Za každým produktem stojí lidé a je dobré si to připomínat touto formou. Cesta za úspěchem přináší někdy velké oběti.

plakát

Krvavě rudé nebe (2021) 

Z naprosto bravurní desetiminutové letecké scény ze Světové války Z se rozhodl režisér Thorwarth udělat celovečerní film a já nechápu, jak se mu mohlo povést udělat z toho takovýto paskvil. Film je plný chyb a snad úplně všech klišé, které můžeme v akčně-letadlových filmech vidět. A kromě několika slunečních momentů nenabízí prakticky nic, proč by se na něj měl někdo podívat radši než na zmiňovanou sekvenci ve Světové válce Z.

plakát

Ghoul (2015) 

Cením si, že se v našem kraji pokouší o vznik jiného formátu filmu než ukvyčené komedie, ale to neznamená, že to automaticky dopadne dobře. Ghoul je taková česká verze Záhady Blair Witch, bohužel ale stále o několik několik úrovní nižší a to i přesto, že se jedná o přes 20 let starý snímek, který taktéž není úplně bez chyb. Samotná zápletka Ghoula není nikterak originální ani zábavná a typ foundfootage musí být vysvětlen velmi nucenou scénou, aby se sám vůbec dokázal obhájil (jinak by totiž vůbec nedával smysl). V podobném duchu se bohužel odehrává celý film, logická struktura a konzistence je nedostatečná (což je obecně velký problém u foundfootage hororů), ale to by se ještě dalo strávit. Největším kamenem úrazu je, že se ve snímku jednoduše nic neděje (podobným stylem se točí hodně amatérský hororů). Budování atmosféry je přiřazen až moc velký čas, který se navíc později zcela míjí účinkem a ještě zhoršuje již tak neuspokojivý závěr.

Poslední hodnocení (8 148)

Úsměv (2022)

29.09.2022

In dir brannte mal ein Feuer (2021)

27.09.2022

Paradiesvogel (2021)

26.09.2022

Linkin Park: Road to Revolution (Live at Milton Keynes) (2008) (koncert)

26.09.2022

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

26.09.2022

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

26.09.2022

Expres (2008)

25.09.2022

22. července (2018)

25.09.2022

Bullet Train (2022)

22.09.2022

Reklama

Poslední deníček (1)

O hodnocení a jedinečnosti filmového prožitku

Neměnit hodnocení má svůj důvod, věřím v to, že při vědeckém experimentu neexistují nikdy 2 absolutně stejné výchozí podmínky a podobně je tomu i u filmu. Vždy, když vidíte film podruhé, tak je více než pravděpodobné, že se vám bude líbit jinak. A to nejen díky tomu, že už znáte pointu, ale jste ovlivněni i jistými subjektivními hodnotícími činiteli (ten termín jsem si teď vymyslel), které ovlivňují (byť nepatrně) hodnocení, jsou to třeba věk, prostředí, aktuální nálada, společnost, atd. Tyto činitelé jsou proměnné, které nelze nikdy zcela napodobit. Soudím tak podle sebe, ale i při četbě různých komentářu jsem se setkal s podobnými větami typu: "kvůli tomu s kým jsem na to koukal dávam tolik a tolik", "viděl jsem to jako malej, dneska dávam ale jenom tolik a tolik", ap. Kdyby měl člověk takto měnit hodnocení u každého filmu, zbláznil by se, protože by hodnocení musel neustále poupravovat. Proto nemá cenu hodnocení měnit a tím pádem ani koukat na film víckrát (z hodnotícího hlediska). Já dávám na první dojem, ne proto, že by byl nejsprávnější nebo nejobjektivnější, ale protože je prostě první.

Co myslíte vy?

Reklama

Reklama