Byt (1960)

Veľmi vtipný, ale naozaj VEĽMI vtipný a trefný film. Jack Lemmon bol, ako aj tu dokazuje vynikajúci herec. Elita romantických komédií. Povinnosť.

Sedm samurajů (1954)

Nebojte sa minutáže, nebudete mať čas sa nudiť. Sedem samurajov je nádherný epos, ktorý vás určite pohltí. Film ktorý si zaslúži byť v top 10 filmoch všetkých čias. Kto nevidel, môže ľutovať.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Jedna z najkrajších českých rozprávok, ak nie najkrajšia. Klasika českej kinematografie, z vynikajúcim Werichom a nádhernými skladbami. Tento film bavil po dlhé roky malých aj veľkých a to že ho každý videl najmenej 10-krát nezmenšuje jeho kvality. 5*

Třetí muž (1949)

Dychberúca práca so svetlom a tieňmi. Výborný scenár s vybrúsenými dialógmi a komplexnými postavami. Jeden z najdôležitejších a zároveň najlepších filmov noir.

Falešná kočička (1937)

Pomerne zábavné. Nebyť neúnosne iritujúcej hlavnej hrdinky, dal by som viac.

Metropolis (1927)

Je to základný kameň všetkého sci-fil filmu. Veľdielo, úžasná realizácia efektov, hudba, herecké výkony. Proste nádhera. Akurát že som pri tom skoro zaspal, čo sa mne nestáva skoro nikdy. Brutálne naťahované scény sú už v dnešnej dobe pre bežného konzumenta nezvládnuteľné. Film si zaslúži 5* o tom niet pochýb, no budú to 4* ako pohľad dnešnej generácie.