Vlastníci (2019)

Po dlouhé době komedie, při které se člověk zasměje i zapláče. Herci podávají skvělé výkony. Jednu hvězdu musím strhnout za nešťastné obsazení role paní Horvátové, kterou si zahrála paní Havlová. Je velká škoda, že se režisér nedržel své intuice a neobsadil do této role paní Tomicovou, která byla původně do role plánovaná. Paní Havlové by rozhodně více slušela paní "podnikatelka" Procházková. Tam by excelovala a její postava by byla uvěřitelná. V roli tak trochu hloupé drbny, paní Horvátové, vidím paní Tomicovou, jak vyšitou a je mi líto, že si to nemohla vychutnat. Ani jedna dáma nebyla ve své roli uvěřitelná a tak trochu tam něco nepasovalo. Manželé Zahrádkovi, typičtí manželé dnešní doby. Nervózní, hysterická maminka tří /čtyř/dětí, na kterou je toho všeho prostě moc a její "podpantoflák", muž, zbavený svého mužství. Tereza Ramba byla naprosto fantastická, přesně spolu s Vojtou Kotkem do role zapadli, jakoby spolu již minimálně 10 let žili manželským životem. Vše jsme jim sežrali i s navijákem. Klára Melíšková byla ve své roli kontrolorky paní Roubíčkové tak nesympatická, puntičkářská a nepříjemná, že byla chvílemi na pěst. Musím se zmínit o skvělé roli pro Davida Nováka. Dostal nás, na závěr, kde plakal jak malé dítě, člověku ho bylo líto a chtěl plakat s ním. Ano, tyto schůze mi opravdu něco připomínají. Většinou se odehrávají všechny v podobném, duchu. Lidé se nudí, hádají, vykřikují, rozčilují, žijí tam své malé životy. A v tomto filmu bylo na jedné schůzi odžito několik celých takových obyčejných životů a osudů.