Wonder Woman 1984 (2020)

Bohužel pro mě velké zklamání, možná i největší filmové zklamání tohoto roku. Na WW 1984 jsem se opravdu těšil a doufal v minimální úroveň prvního dílu, ale nedočkal jsem. Děj byl nezáživný, motivace postav nebyla pořádně vysvětlena. Plnění přání je už ohrané téma a dalo se vymyslet i něco nového. Jakoby došla představivost a chtělo se studio jen přiživit na jediném svém úspěšném komiksovém filmu (zatím) - právě na první WW. Moc mě mrzí, že DC neumí udělat tak dobré filmy jako Marvel. A to mají mnohdy daleko lepší komiksové postavy a to i v řadě záporáků. 2/10 maximálně

1917 (2019)

Opravdu mě velmi překvapilo zpracování celého filmu. Nějaký ten pátek mi trvalo, než jsem mu dal šanci a musím říct, že to byl jeden z mála kvalitních válečných filmů posledních několika let. Opravdu smekám nad prací s kamerou. Také si velmi cením nenásilného pojetí tohoto filmu a to ve smyslu, že celé skoro 2 hodiny jsem měl pocit stupňujícího napětí. Tento film mohu jen a pouze doporučit všem, co mají válečné filmy rádi a nebo zrovna jen mají na nějaký podobný typ filmu náladu. Určitě nedostal sošky (Oscar) jen tak a naprosto si je zaslouží.