Chobotnice (1984) (seriál)

Nejlepší kriminální seriál všech dob(minimálně I.-IV.série). Nikde jsem nezažil tak bolestivé ztvárnění permanentní porážky dobra prostřednictvím těch nejcivilnějších a nejchladnokrevnějších krutostí. Únosy, drogy, výhrůžky rodinám a jejich krutá naplnění. Smrt drtivé většiny těch odvážných a dobrých ať už se jejich těla najdou rozstřílena desítkami kulek kdesi ve vracích aut na opuštěné silnici, či s jednou nečekanou kulkou do týla kdekoliv ...třeba ve frontě na kafe. Oproti tomu nehynoucí triumf mafie. Všechno nebývale hmatatelné. Když ještě uvážím, že Morriconeho soundtrack k tomuto seriálu osobně navrhuji za nejgeniálnější hudební dílo určené pro filmovou tvorbu, uvědomuji si, že právě píši recenzi ne jednu ze stovek dalších, ne abych vyjádřil své hodnocení, ale abych napsal cosi jako milostný dopis k tomuto pro mě nezapomenutelnému projektu. Ačkoliv bych pochopitelně našel dílčí chybičky, tak síla celého díla na ně dá hodně rychle zapomenout. Klasika, kult a slzy za které se nestydím. 100%

Chobotnice - Série 2 (1986) (série)

Nejlepší kriminální seriál všech dob(minimálně I.-IV.série). Nikde jsem nezažil tak bolestivé ztvárnění permanentní porážky dobra prostřednictvím těch nejcivilnějších a nejchladnokrevnějších krutostí. Únosy, drogy, výhružky rodinám a jejich krutá naplnění. Smrt drtivé většiny těch odvážných a dobrých ať už se jejich těla najdou rozstřílena desítkami kulek kdesi ve vracích aut na opuštěné silnici, či s jednou nečekanou kulkou do týla kdekoliv ...třeba ve frontě na kafe. Oproti tomu nehynoucí triumf mafie. Všechno nebývale hmatatelné. Když ještě uvážím, že Morriconeho soundtrack k tomuto seriálu osobně navrhuji za nejgeniálnější hudební dílo určené pro filmovou tvorbu, uvědomuji si, že právě píši recenzi ne jednu ze stovek dalších, ne abych vyjádřil své hodnocení, ale abych napsal cosi jako milostný dopis k tomuto pro mne nazapomenutelnému projektu. Ačkoliv bych pochopitelně našel dílčí chybičky, tak síla celého díla na ně dá hodně rychle zapomenout. Klasika, kult a slzy za které se nestydím. 100%

Chobotnice - Série 3 (1987) (série)

Chobotnice - Série 4 (1989) (série)

Choking Hazard (2004)

Jaroslav Dušek a jeho filozofické repliky samozřejmě vedou. "To je co? To je štětka? Kanibalští myslivci? ....Takto by filozof neměl umírat!" "To mám jít do lesa? Zalézat do hlíny? Já tedy nejsem proti občasné meditaci..." Samotní myslivci ale byli dost trapní, kromě toho s hrncem na hlavě. 60%

Chraň nás od zlého (2014)

Takovéhle zvratky válcují knižní trh nejen zaoceánský. Pak se lidé diví misantropům. Sinister se, alespoň ve své první polovině, dokázal vymanit fádnosti a neoriginalitě duchařských hororů. Že to byla spíš náhoda Derrickson potvrdil tímto kusem, který je prostě průměrem, jenž navíc pod jeho hladinu stahují trapné rodinné výstupy o zaneprázdněném policajtovi, či motiv, kdy hrdina lituje toho, že před lety rozmlátil na kaši lebku przniči dětí, což je od režiséra tak falešné, až to bolí, protože dobře ví, že by tak rád učinil každý divák(Onu vendetu, nikoliv to prznění.) Vymýtání se taky extra nepřetrhlo, vlastně to bylo úplné hovno proti průměrnému dopolednímu výslechu kteréhokoliv disidenta. Na hereckou eleganci Erica Bany se sice pořád kouká přijemně, ovšem ani ona neutáhla víc než dvě hvězdy. V moci ďábla (4*)-Sinister(3*)-DUFE(2*)...tyhle schůdky prostě logicky vedou dolů. 40%

Chyťte vraha (1992) (TV film)

Mám rád, když se filmy dle skutečných událostí drží skutečných událostí a "umělecké" pokusy o ozvláštnění, či umělé kličky v příběhu směřující k oživení za každou cenu si nechávají od cesty. Movie natočené dle reálné hrůzné události dostává do vínku obrovský dramatický potenciál ve vyznění k divákovi, ovšem drtivá většina takových snímků o sériových vrazích ho nedokáže využít v plné míře, v horším případě jej přímo planě zneužívá. Je to i případ tohoto díla, které ale přece jen patří v rámci žánru k tomu lepšímu. Je to díky výbornému Brianu Dennehymu, jež si svého "Gacy gacy na holou" zahrál opravdu s gustem úchylného prasete a veškerou atmosféričnost snímku si může směle připsat na svůj vrub. S Michaelem Rileyem, jakožto policejním vyšetřovatelem Kozencakem, to už bylo horší. Když poprvé zazvonil na dveře Gacyho domu, nevěděl jsem, zda pana domácího přímo ve dveřích podrobí výslechu, orálnímu sexu či se mu pokusí prodat sušenky. Herec se snažil, ovšem ten jeho legrační babyface s očima kolouška Bambiho vytrvale vetoval veškeré vyznění respektu, který by asi policista měl mít. 60%

Identita (2003)

Takže...klasická motelovská vybíječka ušla jakožto jednorázová zábava, díky hercům vytažená na ony tři hvězdy. Ovšem pointa a pointa v pointě....to už bylo čistě vaření z vody...ne že by to člověka urazilo, ovšem ani se nejedná o cokoliv hodného zapamatování. Pruitt Taylor Vince zase hutně ševelil panenkami jako by se pohledem snažil zmrazit Otu Sklenčku, Ray Liotta zase naopak panenkami nehybně propaloval všechno kolem včetně záchodové mušle uprostřed močení a John Cusack si střihnul dalšího bezpohlavního klaďase z donucení. Takový ten film na tři hvězdy. 60%

Ikarův pád (1977) (TV film)

Když geniální komik přejede dlaní po své tváři a z úsměvného šklebu se stane naprosto geniální tragická studie. Pan Menšík nízkou kvantitou svých vážných rolí naznačil své možnosti a kvalitou ztvárnění těchto nemnohých postav naprosto vyvrátil dosavadní předpoklad, že jeho tvůrčí předurčenost byla dostatečně využita v převážně komediálních rolích. Vladimír Menšík mohl totiž být králem na všech polích. Co říci k dalším? Jana Hlaváčová 100%, Jaromír Hanzlík 100%, Čestmír Řanda 100% +plus taktéž i jeho životní role. Doslovný vrchol televizní tvorby. 100%

Ils (2006)

Krom toho, že úzkost z tohoto filmu je tovarem špičkové jakkosti........musím zmínit ten konec.Spoiler: Po vší té hrůze, jak jdou její strůjci - za zvuku řehtaček v klidu lesem na autobus...jakoby nic, zase jako normální děti.....dává filmu zvláštní neopomenutelný rozměr. I proto ty čtyři hvězdy, které podobným slasherům dávám jen opravdu vyjímečně. 80%