Ukrutně šťastni (2008)

Nuda k uzoufání. Po hodině jsem si vzal mandolínu a brnkal si, abych přišel na jiný myšlenky :D

Ben X (2007)

Film "Ben X" jsem viděl už před nějakou tou dobou a vím, že mi tehdy vyrazil dech... Nejvíce jsem si pamatoval samozřejmě závěr filmu a scénu z pohřbu - něco takového jsem do té doby ani od té doby neviděl - bezkonkurenční záležitost! Včera jsem viděl tento film znovu, ale prostě zážitek už nemohl být tak silný jako při prvním zhlédnutí, protože už jsem věděl, jak se příběh bude ubírat a jak nakonec vše dopadne... Ale i tak musím nechat 5*, protože tohle je výjimečný film. Emotivně silné scény: Ben se svou matkou v parku, návrat Bena domů, kdy u vchodu stojí matka s policisty, pohřeb, jízda vlakem vedle Scarlite (myšlenka Bena, že její vůně je jako vůně ročního období, které teprve někdo objeví). Spojování tohoto filmu s filmy jako "Klass" či "Zlo" je zcestné. "Ben X" je naprosto originální v pojetí příběhu, zpracování a hereckém virtuózním výkonu hlavního hrdiny příběhu i jeho matky. Navíc závěrečné scény podkresluje skvělá hudba islandského hudebního uskupení "Sigur Rós".

Memories (1995)

Tak Memories drží nad vodou pouze první příběh (bohužel). Ostatní dva jsou možná pěkné a zajímavé na pohled (zejména zpracování města kanónů), ale to zdaleka nestačí. Magnetická růže je povedený psycho snímek, který kombinuje sci-fi, horor, akci a mystery a prostě má čím zaujmout a donutí přemýšlet a dokazuje, že fantazii díky japonskému anime se meze nekladou. Dílčí hodnocení: Magnetická růže ****, Smradlavá bomba **, Město kanónů **. Zároveň také nechápu spojení těchto tří příběhů do jednoho filmu, ale budiž.

Maraton (2005)

Co se týká jihokorejské kinematografie, zvykl jsem si na velmi vysoký standard, takže s tím faktem ke každému pro mě novému jihokorejskému filmu také přistupuji. Jinými slovy - naplnit má tak vysoká očekávání je stále těžší a těžší. Ale "oni" to znovu dokázali :) Nevím, jak to dělají, ale už úvodní pasáž tohoto filmu mě prostě doslova přikovala k obrazovce. V první polovině, ve které je i několik vtipných momentů, se příběh teprve "připravuje", aby mohl v druhé půli zaútočit na divákovy emoce, což se mu v mém případě rozhodně povedlo. Vůbec celé zpracování (kamera, střih, scénář, hudba) a herecké výkony na jedničku. Nejsilnější scéna - v metru "Můj syn je výjimečné dítě. Můj syn je výjimečné dítě. Můj syn je výjimečné dítě. ..."

Jednoduchý plán (1998)

Vynikající psychologické drama, které nabízí kromě intrik též citovou stránku příběhu hlavních hrdinů. I přes některé trošku nesmyslné scény (nabíjení bubínku v letadle, kdy na plechovou podlahu padají náboje, což vážně nemůže venku čekající grázl přeslechnout... ale světe div se - přeslechne) a přes fakt, že hned měl hlavní hrdina řešení, jak nečekané situace brilantně logicky vyřešit (a to ve stresu), resp. vymyslet "náhradní" průběh vraždy, tak i přesto dávám za 5*. Billy Bob Thornton mě opět nezklamal, ba naopak.

Vévodkyně (2008)

Není to top, ale určitě velmi dobrý film. Keira opět strhující. Jen musím reagovat na jeden komantář, který tento film řadí do "červené knihovny"... Anebo, vlastně škoda reagovat... :D

Michael Clayton (2007)

Lepší 3*. Je to slušný film, ale nestrhl mě. 75 %.

Přísně tajné! (1984)

Slabá komedie, ale některé nápady byly opravdu vtipné (malování rozmazané krajiny z okna vlaku), ale většina byla spíš trapná.