Odpor (2008)

Trailer navnadí, ale minimálně rybáři ví, že ve nástraze se něco skrývá. "Hůček" je ve vlažnosti příběhu, který sice vyloženě nenudil, ale byl až moc předvídatelný. Neznalý divák si toho možná nevšimne, ale závěrečný boj s obrněncem... Asi to bylo v podání. Zwick sice umí ukázat les v celé jeho kráse v každém ročním období, ale u mě tedy končí v ranku režisérů, u kterých se těším na každý nový film. "Samuraj" byl poslední skvělý. Diamant zklamal díky konci a Odpor ? Zamhouřená trojčička. Postavy byly tak černobílé a nerozvité, že kdyby tam nebyl Liev, tak ta třetí hvězdička by byla zmizelá nebo bych jí zmizel já.

Pistolníci (1993)

Skvělá chemie mezi oběma Gunmeny, vtipné hlášky, záporák super "kvalit" Leary. Béčkovitý scénář kupodivu vůbec nevadí, protože si na nic hlubšího nehraje ( odpovědný je za něj režisér Mumií ). Ani nevím, co bych vytknul. Jedna věc tu je, ale ta nesouvisí přímo s filmem. Z formátu 2,35:1 "vyseknout" brutální 4:3 to je zločin hrubého zrna. Proto mám k Vapetu vzhledem k tomuto ambivalentní pocit. P.S. DaViDe'82 : děkuji za skvělý koment, který mě velmi příjemně "donutil" zvednout o jedno hodnocení.

Lucky Luke (1991)

Lucky Luke je pravda sympaťák, ale ta nuda, ta nuda. Snahy o vtipnost vyšly z 90 procent spíše v úsměvnou trapnost. Kdo mě naopak dostal byl Luckův kůň. Bělouše sice moc nemusím, ale to co koník předváděl, bylo opravdu skvělé a děravý kloubouk dolů. Hill natočil pěkné exteriéry, ale scénář zůstal trestuhodně prázdný a scéna oči alá Leone to fakt nezachrání - jen vynikne propastný rozdíl. Z předchozího je "poměrně jasné, že volím radší animové Lucky Luky.

Ned Kelly (2003)

V naprosto všech ohledech průměrná podívaná. Nejvíce škoda je to zejména u herců - obzvláště Geoffrey Rush je trestuhodně nevyužit. Také mi vadila naprostá černobílost postav, film se má sice v mnoha ohledech držet historických událostí, ale nějak se mi nechce věřit v absolutní dobrosrdečnost a čestnost Neda Kellyho a jeho kumpánů. Ale třeba se mýlím. Nebudu jen negativní, chválím za "plný " zvuk a kameru.

Arn (2007)

Romantika středověku v rytířské kroužkové zbroji v balení Petera Flintha. Arn připomene Království nebeské. Bitvy nejsou tak monumentální jako v podání Scottově, ale když Vám v bitevní řeži za Vaši hlavou zní gregoriánské chorály... to je pane pocit. Arn je jako pravá kniha o rytířích - Ivanhoe od sira Scotta ( pro neznalé Waltera ). Vizuální stránka filmu je absolutně skvělá. Od absolutoria odradí pouze několik drobných vad. Už se těším na pokračování.

Mistr loutkář 2 (1990)

Jedničku jsem sice neviděl, ale to bych se na dvojku asi nepodíval. Většina likvidace lidí loutkami je vcelku trapná. Ruce k obraně použije jen jeden ! Jako televizní horrůrek to možná ujde a někoho zaujme, ale já to nejsem. Zajímavá byla loutka "nacisty" Torche s náboji místo chrupu. Třetí hvězda je za úplný konec v autě. P.S. Mléčné vaky tu samozřejmě jsou...:)

Strážci - Watchmen (2009)

Snyder je machr. Spolu s Nolanem dokazují, že comicsy ( čtu je nesmírně rád, ale Watchmeny jsem zatím bohužel nestihl ) na plátně nejenže vypadají hodně dobře, ale nejsou jen takovým tím druhořadým filmovým béčkem ( jako byla dříve považována literatura science fiction ). Jsou takovými Clarky a Asimovy filmového plátna. Strážci mají poměrně jednoduchý děj, ale nadprůměrnost zaručuje jednak vizuál a v neposlední řadě perfektní postavy ( můj favorit je Rorschach - jeho hlas i jednání ). Naprostá většina scén i z minulosti mají své opodstatnění a zajímalo by mě co bylo uzmuto z té 190 minutové verze a je škoda, že u nám není na DVD k mání plnotučná verze. Snad někdy... Zkusím zavolat jednomu doctorovi s modrým oudem...

Facka (1974)

Komedie ? Ani trochu. Jeden úsměvný momentby se našel, ale jinak bych film označil slovem NUDA. V příběhu se stane mnoho, ale nic není dotáhnuto do konce a my se absolutně nedozvídáme nic. Isabelle Adjani je sice krásná, Ventura je s Girardot perfektní, ale je to tak nezáživné, až to bolí. A je to velká škoda, protože situací ke komedii bylo dost. Konec s telefonem je sice dobrý ,ale to je tragicky málo. P.S. North video je potřeba pochválit za špičkovou kvalitu obrazu na DVD a dabing ze "staré školy".

Charlieho andílci (2000)

Hezky se na to dívá, schválně evokuje nejnižší pudy. "Zapeklitý" případ mi byl jasný snad v polovině. Ale o namáhaní mozku to absolutně není. Souboje docela ujdou. Milfka Kelly Lynch je v přiléhavém oblečku neskutečně přitažlivá. PS. Není to Chadem, ale scénářem. Trochu se nového čtvrtého Terminátora bojím klipovitý McG.

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Luxusně obsazená a výborně zahraná historická podívaná s výtečnou hudbou od Davida Newmana a klasickou od Händela, Monteverdiho, Vivaldiho, Schuberta a Mozarta. Zazní i Dead Can Dance s Lisou Gerrard. Film je založen na skutečné události, ale všichni víme, jak si filmaři skutečnosti upravují ,aby jim šli do "krámu". Hilary je éteričnost sama a její odhodlanost nezná mezí. Walken jako Cagliostro je správně démonický a Pryceumu věříte každé gesto. Kamera je úžasná hlavně v záběrech na svit světla a hru sněhových vloček. Až na pár drobností jsem velmi spokojen.