Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Musím panu Troškovi pogratulovat. Natočit velice podprůměrný film, pak jeho ještě podprůměrnější pokračování a nakonec naprostý brak jako závěr. No Zdeněk Troška jeho nedostatek soudnosti nakonec pak ještě potvrdil "skvělými" kameňáky.

Slunce, seno, jahody (1983)

Nikdy jsem neměl Troškovy filmy v lásce, ale na toto se ještě dá dívat, pokračování už jsou krapet horší. S přivřením obou očí dávám dvě hvězdy.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Myslím, že když pan Lucas přišel s nápadem natočit hvězdné války, tak byl všem pro smích. Určitě dalo hodně práce přemluvit herce, aby se navlékli do šíleně kýčovitých kostýmů mimozemšťanů a začít točit film o vzdálené galaxii a osobách ovládající nadlidské schopnosti - jakýchsi podivních rytířích Jedi. I děj tohoto díla zavání lehkým kýčem. A přeci jen to celkově vůbec kýčovitě nepůsobí, ba naopak. Vyšel z toho naprosto nádherný a revoluční snímek, který odstaroval dle mého názoru nejvelkolepější filmovou ságu všech dob a objevil talentované herce jako Harrison Ford. Zapůsobil na mě také velice charismatický Alec Guiness, který do role Obi-Wana nádherně zapadá.