The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

tak… první díl je za mnou. docela těžce se mi hledají slova, jak to popsat. Musím uznat že tohle byl prostě tah na branku. tento díl má stopáž hodinu dvacet a uteklo to tedy šíleně rychle.  ve zkratce jsem nadšena. hru jsem před shlédnutím hrála třikrát a měla jsem tak vysoká očekávání. nechci přímo říkat že má očekávání byla předčena. přeci jen je nám k dispozici stále jen jedna epizoda. ale jsem opravdu mile překvapena. tempo, jak už jsem řekla, je v celku svižné. za hodinu a půl jsme se dostali tam, kde ve hře jsme měli konec představování postav a “tutorialu”. tempo bych ale dle mého vkusu klidně ještě zpomalila. dost postav nedostalo zatím tolik prostoru, ovšem to doufám, že se změní. vizuál je nádherný. bere si videoherní prvek třetí osoby a často ho převádí do filmového kouzlení s kamerou. naprosto skvělé je pak celkové prostředí a vypadá to realisticky. stále jsme ale nedostali nějaký větší prostor pro nakažené jako takové, tudíž na to budu trpělivě vyčkávat. z audio stránky je to povedené, vše má svůj smysl a skvěle navozuje atmosféru. snad nejprobíranější téma před premiérou byl casting. no lidi nevím jak vy, ale já ho zatím zbožňuji. pedro pascal je jako joel opravdu důvěryhodný, jak vzhledově, tak charakterově. opravdu tleskám, hlavně při dramatičtějších scénách jsem mu všechno hltala. bella ramsey jakožto ellie předvádí výborný výkon. vzhledově je sice odlišnější, ovšem její vystižení elliiny postavy to přebíjí a mně to v průběhu bylo opravdu jedno, jestli je jí podobná nebo ne. nico parker si mě v roli sarah získala a gabriel luna jakožto tommy je výborný. a kupodivu zní opravdu podobně originálnímu dabérovi tommyho. změny. těch k mému překvapení nebylo zatím v příběhu mnoho. máme zde dost doplňujících scén - co třeba postavy v daný čas dělali, jak na určité věci reagovali. dokáži si představit, kdyby v dalších dílech více upravovali a doplňovali děj. jsem spokojena a přesvědčena o tom, že tahle adaptace bude stát za to. už teď dílo vytáhlo pár es z rukávu. no a ja budu odpočítávat dny do dalšího pondělí. DOPORUČUJI JAK FANOUŠKŮM HER, TAK NOVÁČKŮM. dejte tomu šanci ;)