2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Viditeľne účelovo nafilmované jednostranne. Ľudia si radi domýšľajú a predstavujú čo iní zase radi využívajú. Ten kto si myslí že takéto niečo nemohol vytvoriť predsa človek je rovnako naivné ako myslieť si že ľudstvo skončilo vývoj u jadrovej bomby, aj keď predstava že to urobili Mimozemšťania je určite lákavejšia a vzrušujúcejšia. No bohužiaľ pravda býva niekedy až veľmi jednoduchá...

Ztracené (2003)

Nebolo to ani zlé ani extra dobré, tak akurát. Avšak časovo to mohlo byť oveľa kratšie, dejovo o trocha ešte záživnejšie a obsahovo trochu zložitejšie. Celkovo zhodnotené na predvídateľný, dlhý, a pozeratelný priemer.

Brazil (1985)

Zaujímavo poňaté Sci-Fi. Úžasne pôsobiaca scéna mučenia v Betónovom vale, asi moja NAJ scéna, a tak isto pár skvelých efektov a nápadov tam určite bolo. Nemám však taký skvelý dojem z filmu že by ma uchvátil, naopak miestami mi to pripadalo dosť "ujeté", a štúdiový opar pôsobiaci na každom kroku bolo jednoducho z filmu cítiť. Lepšie 3*.

Killer (1989)

Bezduchá Hong Kongská strielačka s plným klišé a duchaplných myšlienok, ktoré majú vrhať dobré svetlo aj v tom najhoršom zločincovi. Nebyť toho starého datovania kedy snímok vznikol bolo by to za 1*. Verím že ten kto na takýchto VHS vyrastal musel byť nadšený. 2/5*.

Zběsilý útěk (2006)

Film založený na dvoch slovách, kur*a a čur*k, (mimochodom aspoň čo sa týka dabingu som žiaden iný film s toľko ospevovanými slovami nevidel) a prehnanou naivitou niektorých scén. Ale Roden zahral dobrú sviňu to musím uznať.

Flash Gordon (1980)

Tak táto Britská projekcia nemala chybu, tak verne napodobiť americkú béčkovú scénu, fakt som si omylom myslel že je to Made in USA. Komiksová Sci-fi rozprávka, na môj údiv ma dokázala v úvodzovkách pobaviť.

Hunger Games (2012)

Americká "slátanina" na štýl Battle Royale ďaleko zaostávajúca od svojho inšpirátora...

Sejmout zabijáka (2011)

Slušná gangsterka s dobre hrajúcimi hercami, neustálou akciou a skvelou atmosférou 70 rokov. Odhliadnúc od miestami trápne vyzerajúcimi efektami umelého ohňa zaslúži si tento statočný snímok 4* s prižmúrením jedného oka.

Křižovatka osudu (2004)

Pomalý a ničím dramatický film navonok, no dráma odohrávajúca sa skôr v mysli hlavného hrdinu. Jasne, za týždeň umrie deda, otec aj syn už mohol rovno...

Podfu(c)k (2000)

Našlapaná krimi komedie v tarantinovskom štýle s geniálnym soundtrackom. Pitt alias "cikánsky boxer" je neskutočný, nezabudnuteľná scéna-psy naháňajúce králika, THE BEST! Nie je o čom, jasných 5*.