• Pohádka

Svět podle Lelanda (2003)

Smutný, ale skvělý film o všudypřítomnosti smutku. O dvou pohledech na svět - buď vidíme smutek všude, nebo jeho vnímání a své emoce potlačíme. Za mě třetí možnost, ke které se ale člověk musí dopracovat - naučit se smutek přijímat jako součást života - nepřehlížet jej ani nevyhledávat, ale přijmout. Když se nám to podaří, máme pak sílu vyslechnout trápení lidí kolem nás a můžeme jim být oporou. Film o tom, že každý dělá chyby, ale většina lidí má tendenci své chyby a chování omlouvat nejrůznějšími důvody a vyhýbají se přijmutí odpovědnosti za své činy. Málokdy analyzují své vlastní chování, ale neustále se ptají "Proč?" u jednání ostatních. Nakonec také zajímavé zamyšlení nad tím, proč lidé věří v existenci boha a ďábla.

Vyměřený čas (2011)

Dobrá úvodní myšlenka "Čas jsou peníze. Čas je víc než peníze. Peníze nejsou nic oproti našemu času..." - ale šlo by ji rozvinout mnohem víc. Začátek dobře rozjetý a několik silných scén a myšlenek, ale zároveň dost WTF momentů, blbých dialogů, hodně akce, povrchové. Myšlenky z filmu: 1. You can do a lot in a day. 2. For a few to be immortal, many must die. x No one should be immortal, if even one person has to die.

Kurz negativního myšlení (2006)

Bylo to vyhnané do extrému a lezli mi na nervy prakticky všichni :D ale zároveň film dobře ukazuje, jak se s takovou situací můžou lidé vypořádávat naprosto odlišně. Že je to těžké pro všechny, že se lidi mají navzájem poslouchat a nic nepředpokládat. Každý potřebuje něco jiného, ale každý potřebuje respekt a důstojnost.

Na doraz (2010)

Kvalitně zahrané. Ze začátku mi trošku lezly na nervy situace i rozhovory, ale pak jsem se správně přeladila a druhá půlka byla milá. Komedie, ale ne až tak vtipná - spíše vyvíjející se přátelství mezi dvěma muži a poučení, že nemáš dát na první dojem :) A že neočekávané věci nemusí být vždy špatné a nemá cenu brát všechno tak vážně :)

Naprosto osvětleno (2005)

Velice neobvyklý film, takový pestrobarevný :) Zpočátku komedie, pak smutné se vzpomínkami na 2. sv.v.. Ale zároveň celé s takovou pohodovou atmosférou.