KOndoMEDIE (2001)

Super komedie, excelují snad všichni herci.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Ač jsem velký fanoušek Woodyho Allena, připadají mi jeho filmy poslední dobou trochu na jedno kopyto.

Král Galů (2001)

Film sice historicky věrný, zato filmařsky dost nepovedený.

Králové a královna (2004)

Na začátku jsem myslel, že to bude za *****, ale ta délka film docela devastuje.

Krédo (2008)

Film plný stereotypů (asi nejvíc do očí bijící je věčné rozdělování se hlavních hrdinů ve stylu: "Alice už dlouho nejde, jdu se tam mrknout."), který ale má něco do sebe prostředím a atmosférou.

Most, který nevede nikam (1985)

V obsahu je psáno o lovci, který si vůbec necení života druhých. Nepřipadal mi tak. Smrt, která jako první rozvířila emoce, byla zřejmě způsobena v nutné obraně. Hlavní hrdinové navíc docela lačnili po krvi, pomalu každou prkotinu chtěli řešit násilím; třeba zastřelení záporákovy milenky bylo hrozně zbrklé, z takových jednání pak vznikají katastrofy a násilí přece plodí obvykle jen další násilí. Ale tak už to v životě semtam chodí, že jo....Tím pádem jde o příběh ze života a ty máme nejradši (ale vážně). Aneb: Lidi, snažte se dělat kompromisy a dohody (jako se to děje třeba v rámci evropských integrací), násilí prostě nikam nevede (stejně jako onen most a stejně jako obchod se zbraněmi, "obrana" státu před cizinci a podobné srandy).....Jinak mě film mile překvapil, na nic moc nehrál a byl trochu komplikovanější, než běžný horor typu Vřískotu (i když ten možná dokáže děti i vyděsit).

Narozen 4. července (1989)

Po tomto filmu jsem vstal z křesla a překvapilo mě, že chodím.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Nehodnotil bych nízko, kdyby tento film nebyl oproti knize tak otřesně povrchní. V Kunderových knihách najdeme postavy, které se navzájem setkávají a míjejí, prožívají tato setkávání a míjení každá trochu jinak, v čemž tkví dle mého jejich hlavní kouzlo. Člověk si pak uvědomí, že svět není jen on sám, jakousi emoční relativitu, a časem se třeba i přiučí toleranci. Toto ve filmu nenajdete. Ani nevím, jestli jiné adaptace jeho knih na tomto poli uspěly (je-li to vůbec možné). Philip Kaufman nám tak pouze oznamuje obsah knihy silně přibarvený o patetickou atmosféru bipolárního světa studené války.