Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O hodně dlouhý šíp lepší než slabší úvodní díl. Potěšilo mě především temnější zpracování a neskutečně detailně propracované prostředí. Vzhledem k předloze není sice příliš prostoru k hlubšímu vykreslení postav a sází se především na spektakulární akci, ale vůbec mi to nevadilo!

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Dokument se silným tématem, který se bohužel omezuje na pouhou rekonstrukci události a mírně kritizuje postup bezpečnostních složek. Pokud nečekáte více, budete spokojeni.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Já vám nevím. Je to smutné, to ano - nicméně nemohu se přenést přes ten neskutečně hloupy americký nadech (a to nemám nic proti USA). Vůbec jsem si nedokázal k hlavním protagonistům vytvořit silnější pouto. Nemluvě o tom, že s odstupem pár dní si spíše než osudové životní tragédie ústřední dvojice, pamatuji pípajíci iPhone. Skutečně otravná reklama ač jsem velkým fanouškem Applu. Po všech těch nadšených ohlasech jsem asi očekával přecijen něco méňe prvoplánového a zneužívajícího divácké city tím nejlacinějším způsobem.

Chaos (2005)

Ústřední herecké trio předvádí své standardní výkony. Skvěle vyprávěná zápletka, která se stále všemožně překrucuje, aby nakonec vyústila až těsně v závěru celého filmu. Očekával jsem různé konce, ale tento mě nenapadl, takže poměrně nečekaný konec :) Když k tomu přičtu charismatického Jasona Stathama, tak dostávám poměrně solidní jízdu. V rámci filmů svého druhu určitě povedený kousek, alespoň z mého pohledu.

Já a robot (2013) (seriál)

Po čtyřech dílech hodnotím Almost Human jako slabší průměr. Nudná sci-fi kriminálka s béčkově hrající hlavní postavou, kde se nic ohledně androidích postav neřeší... slouží pouze jako křoví. Mezi episodami není žádný vývoj, směřování onoho vykresleného světa budoucnosti.

Jako nikdy (2013)

Hodnotím vysoko především zásluhou perfektního hereckého výkonu Jiřího Schmitzera.

Já, legenda (2007)

Co si budeme povídat, snímek drží pohromadě zejména díky skvělé postapokalyptické atmosféře... Výsledné komorně-emocionální vyznění mi naprosto sedlo a myslím, že filmu jen a jen prospívá. Některými z vás zmiňované bídné triky považuji za záměr a vůbec mi nevadily. Jen škoda slabšího scénáře a místy neúplně využitého námětu.

Jeden navíc (2005)

Pro mě velké překvapení, čekal jsem nějakou rádoby vtipnou hollywoodskou romanci ve stylu Prime, ale dostalo se mi velmi inteligentního snímku o vztazích. Vše funguje tak jak má - originální režije (trochu rozvláčná, což zde hodně pomáhá atmosféře), skvěle napsané a zahrané postavy... Potěší příjemně vybraný soundtrack. Toužíte-li po vážné romantice s nádechem hořkosti, pak není lepší volby mezi letošními filmy (zatím).

Její případ (2005)

Silný příběh (inspirovaný skutečnými událostmi) mladé Josey Aimes, která se v důsledku těžké životní situace musí postavit na vlastní nohy a zabezpečit své dvě děti. Pod vidinou velkého výdělku nastoupí do uhelných dolů. Jenže místní horníci by ženy viděli raději u ploten než v dolech. Několik hornic musí snášet neustálé ponižování a sexuální obtěžování... Charlize Theron předvádí excelentní výkon a spolu s hořkým námětem táhne celý film. Škoda mírně sentimentálního závěru a předvídatelného průběhu, ale přesto je "Její případ" velmi povedeným příběhem o beznadějném boji...

Jericho (2006) (seriál)

Už dlouho mi u amerického seriálu tak strašně nevadily dialogy, tak jako u Jericha. Navíc kombinace postapokaliptického a rodiného drama je velmi zvláštní... minimálně v podání, které předvádí Jericho. Stále doufám, že alespoň dojde k nějakému nakopnutí hlavní příběhové linie. Obávám se totiž , že pokud se Jericho bude držet sebestředného pohledu, který nastolují poslední epizody, tak nás nečeká nic dobrého.