Hacker (2015)

Moje očakávania boli veľké,  veď ide o Michaela Manna. Žiaľ,  tie sa vôbec nenaplnili. Nápad to nebol zlý, ale Chrisovi Hemsworthovi som dokopy neuveril nič a aj celkové herecké obsadenie bolo slabé a nezáživné. A ešte k tomu tá prepálená stopáž...

Collateral (2004)

Jamie Foxx a Tom Cruise tu spolu fungujú vcelku fajn. Ale napriek tomu, že Michael Manna považujem za top režiséra a najmä jeho The Heat za vrchol krimi thrillerov vôbec,  ako celok si ma Collateral nezískal. Možno to chce ďalšie pozretie. Uvidíme.

Akta X - Domov (1996) (epizoda)

Kultový diel a určite jeden z najlepších. Rodinka úžasných Peacockových nemá chybu, ale teda za susedov či rodinných známych by ste ich rozhodne nechceli.

Rodina Sopránů - Silný, mlčenlivý typ (2002) (epizoda)

Opäť silný diel s junkie Christopherom, okolo ktorého sa tu všetko točí. Napokon s ním rodina urobí poriadky,  ale na dlhý pobyt na odvykačke to nevidím. A aférka Tonyho s Ruskou mi prišiel ako riadny úlet...

Akta X - Bažina (1996) (epizoda)

Vydarený lochnesský diel. Scénka Muldera so Scullyovou stroskotanýxlch na kameni blízko brehu jazera nemá chybu. 😂

Rodina Sopránů - Někdo to musel udělat (2002) (epizoda)

Jeden z najsilnejších dielov, ktorý obnaží bossa rodiny do naha. Emocionálne, aj hodnotovo. Na jednej strane povie Tony Pauliemu, nech Ralpha nechá na pokoji, že je dobrý na zárobky, výkonný a potrebujú ho. No a potom Ralpha pre mŕtveho koňa v stajni, ktorý spôsobil úmyselný požiar,  ubije na smrť. Krásny príklad toho, aký je vlastne Tony sociopat a jednoducho obyčajný vrah, ktorý nevie ovládať svoje emócie. Ako keď zmlátil nového milenca svojej ruskej goomar. Hold, anger management nejako uňho nefunguje.

Ten, kdo mě hlídá (1987)

Každý nejako začínal. Aj jeden z najlepších režisérov všetkých čias Ridley Scott. Áno, nie je to výnimočný počin, ale možno to nie je spôsobené iba režisérskou taktovkou. Napríklad Mimi Rogers mi neprišla ako predstaviteľka role, ktorá by stála za to, aby chlap podviedol Lorraine Bracco. 😂 To píšem z čisto egoistického chlapského pohľadu.  Ale možno keby miesto Mimi hrala vraj pôvodne zvažovaná Sharon Stone... 🤷

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

The Sopranos sú pojem. Výborne napísané postavy, dialógy,  výnimoční herci, ktorí si sadli a dokonale previedli na plátno scenár Davida Chasea. A nejde "len" o to, že je to najlepšie napisaný i zahraný seriál o mafiánoch. Ide najmä o to, že postavy a hlášky sa stali kultovými.

Červený drak (2002)

Zo štvorice Manhunter, The Silence of the Lambs, Hannibal a Red Dragon mi táto adaptácia pripadá ako najslabšia. Je to škoda, keďže obsadenie je vynikajúce. Vrátane Anthonyho Hopkinsa, Harveyho Keitela, Ralpha Fienessa a Edwarda Nortona. Príde mi to tak, že potenciál príbehu ostal úplne nevyužitý a v rukách zručnejšieho režiséra by to dostalo lepšie grády.

Rodina Sopránů - Váha (2002) (epizoda)

"Problém s váhou" sa napokon vyriešil. A Johnny Sack mal z pekla šťastie, že to tak dopadlo. Inak tá partička hrdlorezov, ktorá ho mala zlikvidovať, nemala chybu. Prišli mi skôr tak, že ušli z nejakého blázinca plného divných kreatúr. 🤯