Kočky (2019) odpad!

Tady není dobře snad nic, snažila jsem se najít aspoň něco, ať můžu dát jednu hvězdu, ale to se nedá... nepovedený vizuál, nudný příběh, vystoupení nedávají smysl, nezajímavé písničky, kočky rozměrově nesedí k okolí a celkově to je tak divně zvrácené... nechápu, že tohle někdo pustí do světa... a nejsem zaujatá jen kvůli tomu, že jsem pejskařka:D

1917 (2019)

Mám ráda válečná dramata, ale nepotřebuji vidět film, kde se dvě hodiny jen mydlí parta A proti partě B. Tenhle film mě dostal svou výpravou, propracovanými zákopy, krajinou a tím, že i když se vlastně filmem jen putuje, tak vše příjemně ubíhá a celou dobu držíte palce, ať to na konci vyjde.

Malý princ (2015)

Přiznávám, mám hodně ráda knihu Malého prince. Zpočátku jsem měla trochu strach, co s ní ve filmu tvůrci udělají... protože, co si budeme povídat, filmy na motivy knih často moc dobře nedopadají... ale tady jsem byla mile překvapena, bavilo mě zpracování, že to nebylo doslovné převedení knihy do filmu, ale hlavně si to v sobě zanechalo tu poetiku Malého prince. Je to tedy pěkný, milý a dojemný film. A zamilovala jsem se tam do plyšové lišky, kterou jsem si taky musela pořídit:)

Vlastníci (2019)

Tohle je prostě geniální:D sama jsem se několika schůzí taky účastnila a v tomhle filmu jsou bravurně vykresleny charaktery lidí, s kterými se tam dá potkat. Celý film stojí jen na trefných dialozích, které jsou na první pohled směšné, ale ve skutečnosti je až mrazivě děsivé, že to takhle opravdu chodí. Uznávám, že ve filmu bylo pár momentů, které úplně nedávaly smysl, ale ve finále se to ztratí a celkový dojem z filmu to nezkazilo.

Umění tančit v dešti (2019)

Hlavní hrdina měl opravdu smůlu, ale zase to vyvažuje dobromyslný přístup psa Enza, kterého si prostě musíte zamilovat. Strašně často se tam pere "depka" s rozplýváním se nad psím hrdinou. Asi to není film pro každého, pro někoho bude až moc smutný, místy až patetický. Já jsem ale pejskařka, takže takovéhle filmy mě vždy dostanou a dojmou.

Sex ve městě (2008)

Musím se přiznat, že Sex ve městě (seriál i oba filmy) jsou moje guilty pleasure. Nevím, čím přesně si mě získal zrovna Sex ve městě, protože všechny ostatní holčičí seriály a filmy mě míjí dost velkým obloukem. Uvědomuji si pitomé jednání hlavní hrdinky Carrie, která se někdy chová tak, že by se za ni mělo celé ženské pokolení stydět. Ale tak nějak to beru jako oddechovku, u které se dá vypnout. Navíc mě baví vizuál seriálu/filmu v podobě oblečení, doplňků atd.

Humr (2015)

Já nevím, asi se mi ten film nějak úplně trefil do nálady, protože mi přišel dobrý... tak moc absurdní a ujetý, až byl fajn. Jen mé okolí moje hodnocení absolutně nesdílí:D

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nikdy bych nečekala, že mě tak zaujme film, kde debatuje 12 chlapů a vlastně nic víc:D geniální scénář, který ani chvílemi nenudí. A zajímavá je i česká stopa v podobě Jiřího Voskovce.