Sestra II (2023)

První půlka mi přijde  jenom jako kopírka jednička s trochu jiným prostředním a postavama. Zbytek je hodně průměrný, v týhke sérii už Xkrat viděný koncept posednutí a bojování s démonem. Ta stopáž by mohla být klidně o 20min kratší, jelikož je ve filmu tolik nepodstatnych scén, který jsou zbytečné moc dlouhý (viz scéna kde borka asi 6 minut chodí ve tmě s baterkou, kdy jen čekáš až na ní vyskočí démon). Atmosféra je tady taky skoro nulová a do první pulhodiny jsem si ani nebyl jistej jestli koukám na horor. Absenci atmosféry se snaží nahradit nespočet ohraných a nudných lekaček, který už asi hádám k tyhle sérii patří. Nejlepší na celým filmu je postava Maurice, kterej si mě stejně jako v jedničce získal. Jinak je samotnej film pro Conjuring sérii úplně zbytecnej. 5/10 Největší radost mi ale udělala potitulkovka s Edem a Lorraine, která předpokládám teasuje na Last Rites.

Lidé pod schody (1991)

Jeden z nejlepších filmů mýho druhýho nejoblíbenějšího režiséra hororů. Strašně podhodcený tady na ČSFD. Až při sledování Twin Peaks mi došlo že tam stejně jako tady Everett McGill a Wendy Robie tvoří pár, což je celkem hustý, uvážíme-li že jak TP tak tohle vyšlo ve stejný době :D Atmosféra je tady fakt perfektní a Craven jako vždy nezklamal. Některý ty scénky jsou taky strašná prdel ,,Ty idiote! Zabil jsi Prince!" ,,Já nechtěl, mámo!". 9,5/10

Dr. Jekyll a pan Hyde (1931)

Moje úplně nejoblíbenější verze příběhu Doktora Jekylla a Pana Hydea. Nejlepší režie, herecký výkony a atmosféra ze všech. 9/10