• Krátkometrážní

Páni kluci (1975)

Partia najlepších kamarátov sa baví a vymýšľa nezbednosti počas letných bezstarostných dní. Atmosféra, ktorá sprevádza film tak zapôsobí, že sa snáď každý, kto film pozerá pristihne, ako sa usmieva počas nezabudnuteľných zážitkov chlapcov a popiskuje hlavnú pieseň aj ďalšie dni.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z najkúzelnejších rozprávok vôbec, ktorej atmosféra vystupňuje po vianočnej večeri, pri praskajúcom dreve v krbe a bielej krajine vonku. U nás v rodine patrí takisto k najčastejšie citovanej rozprávke :)

Kobra 11 (1996) (seriál)

Ak je na ceste havária a nič nevybuchne, tak to nie je Kobra 11.

Bourneovo ultimátum (2007)

Perfektná kamera + perfektná hudba + Paul Greengrass + Jason Bourne = dokonalý thriller plný dokonalej akcie.

Hledání Země Nezemě (2004)

Krásny film o detskej fantázii, ktorú však máme aj ako dospelí (i keď sa to snažíme popierať). Myslím, že nejeden človek, ktorý videl tento film si znovu spomenie aké to bolo, keď sme verili, že sny sú skutočné a mohli sme byť pirátmi, vedeli sme lietať a dokázali sme aj v psovi vidieť medveďa :) K tejto myšlienke si pripočítam mojich obľúbených hercov (Winslet, Depp), ktorí boli opäť úžasní a vznikne mi film, na ktorý sa budem vždy tešiť.

Láska nebeská (2003)

Toto je rozhodne moja najobľúbenejšia romantická komédia, pretože aj keď sa tu nájde pár vecí, ktoré sa mi nepáčia, má to úžasnú atmosféru, dej graduje až na maximum (v doprovode perfektnej hudby), príbehy sú skutočne romantické (čo už je v poslednom čase pri romantických komédiách vzácnosť), prekypuje britským humorom, ktorý naozaj môžem a tak mi nezostáva nič iné, ako sa poslednú polhodinu bezmocne usmievať.

Ed Wood (1994)

Konečne sa mi podarilo vychutnať si tento snímok celý naraz a musím zdvihnúť na 5*, pretože to, s akým optimizmom sa Tim Burton postavil k "najhoršiemu režisérovi všetkých čias", ako dokázal využiť nápad s čierno- bielym filmom, akých výborných hercov dosadil a s akou láskou pristupuje k filmu si to zaslúži.

Cesta do zatracení (2002)

Tento film patrí k tým mojim úplne najobľúbenejším. Milujem na ňom krásnu hudbu, vynikajúco zobrazenú Ameriku 30-tych rokov, vizuálnu dokonalosť (vrcholí spomalenou scénou, kde Tom Hanks v štýlovom oblečení páli pomstychtivo po mafiánoch, pričom prší hustý dážď a obloha je tmavomodrá), herecké výkony od Jude Lawa cez Paula Newmana až po Toma Hanksa, ktorého "I am Mike Sullivan" môžem počuť 100-krát a nebudem mať dosť a nakoniec celková myšlienka ("Pre nikoho z nás nie je nebo"..."Pre Michaela áno"), či pesimia, ktorá sprevádza celý snímok a narušená je len málokedy.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Toto je jedna z mojich srdcoviek a vôbec si nemyslím, že to bolo "plytvanie spielbergovčinou", pretože som od tohoto filmu dostal všetko čo som chcel: chytľavý jazzový soundtrack i vianočné piesne, mojich obľúbených hercov, pár naozaj vynikajúcich výkonov, krimi zápletku, humor (knock, knock! ), vynaliezavosť Franka a postreh Carla, parádnu kameru (zbožňujem tie scény keď je vidno len vyleštené polobotky agentov a zbrane), štýlové prostredie a perfektnú réžiu...preto si tento film môžem pustiť kedykoľvek.

Sám doma (1990)

V mojom detstve, keď ma vychovávala televízia, som vyrastal najmä na rodinných filmoch a Sám doma (1,2) bol film, na ktorý som sa počas Vianoc tešil viac, ako na ktorúkoľvek rozprávku. Dnes už by som sa na niektoré moje bývalé obľúbené rodinné filmy nemohol pozrieť, no na Sám doma sa teším každoročne rovnako a nikdy sa neprestanem smiať keď Kevin strelí zlodeja so vzduchovkou do čela :) Zároveň môžem už dnes objektívne povedať, že ide o originálnu vianočnú komédiu so sympatickým mladým predstaviteľom, zábavnou dvojkou zlodejov a parádnym soundtrackom.