Kouzelné království (2014)

Magická pouť africkým kontinentem, od nejteplejších a nejsušších oblastí, až po korálove útesy. Filmaři zachytili jen ty nejzajímavější či nejneobyčejnější jevy ze životů zvířat a rostlin, a my se můžeme kochat obrazy, které neuvidíme, ikdyž se sami do Afriky vydáme. Celý dokument je oděn v kouzelném rouchu, a Idris Elba tomu svým vyprávěním hodně pomáhá. Film je určen pro širokou veřejnost, včetně malých dětí (anglicky mluvících), a jestliže někdo hledá dokument naplněný informacemi, musí šáhnout k filmům od D. Attenborougha. Po shlédnutí ve vás zůstane pocit lásky a respektu k přírode, což byl jistě záměr tvůrců. Velice užitečný snímek.

Blues Brothers 2000 (1998)

Tak si jděte. Ale pamatujte si: Když teď odejdete, zradíte svoje schopnosti, svoje poslání... a nenecháte mládeži nic než digitální technorytmy, syntetizovaný zvuk, pseudopísničky násilnického gangsterského rapu, acid pop a přeslazené, bezduché břečky. Jestli odejdete, vzdáte se odkazu takových velikánů jako... Robert Johnson, Muddy Waters, Willie Dixon, Jimmy Reed, Memphis Slim, Blind Boy Fuller, Louis Jordan, Little Walter, Big Walter. Jestli odejdete, sfouknete tenký plamínek blues, rhythm a blues a soulu. A až ten plamínek dohoří, zhasne světlo světa, protože hudba, která hýbala lidstvem po sedm desetiletí, uvadne a zahyne nedostatkem péče.