• Krátkometrážní

Babel (2006)

Unikátne prepojenie štyroch príbehov. A ktorý z nich ma zaujal najviac? No musím odpovedať, že všetky rovnako. Pretože, keď som uvidel to nádherné finále tohto filmu, tak som si uvedomil, že ani jeden z tých príbehov v tom filme nesmel chýbať.

Big game (2010) (pořad)

Kto hráva poker, ten si to užije....komu poker nič nehovorí, ten nech ide pozerať program o varení! My milovníci pokru máme v tom jasno. :)

Birdman (2014)

Stále som z toho trochu zmätený. Nie je to práve moja šálka kávy. Herci to zahrali skvelo, plynulosť "bez strihu" veľmi zaujímavým prvkom, hudba miestami nevkusná, i keď do niektorých scén mi zapasovala. Keatonovo druhé ja, Birdman, pôsobilo na mňa skôr negatívne (možno to bol účel). Myslím, že Birdman, nám chcel týmto určite niečo povedať, ale ja tomu jazyku nerozumiem...

Boat (2007)

David Lynch nie je normálny. David Lynch všetkým dokazuje, že ani normálnym byť nechce. Nechce točiť normálne veci a ani ich netočí. Je už len na divákovi samotnom, či sa mu jeho tvorba,réžia a všetko to nechápanie páči alebo nie.

Bosé nohy v parku (1967)

Táto kombinácia Redford + Fonda je vskutku výborná. príjemná komédia, ktorá ma skvelo pobavila, pri ktorej som neraz poriadne zasmial.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

K tomu sa nedá nič iné povedať....iba že je to skvele natočený seriál. Doslova to berie dych a slová. Úžasné scény si pre nás pripravil Tom Hanks, Spielberg ale i kopec ďalších skvelých režisérov. Okrem iného by som chcel ešte spomenúť, že ma veľmi zaujal výkon Davida Schwimmera v pozitívnom slova zmysle. Veľkým plus sú aj výpovede účastníkov vojny.

Cesta (2009)

Ja si proste nemôžem pomôcť, ale mňa táto cesta neoslovila. Citovo ma to ani len trošku nezasiahlo, ten dej sa tak strašne pomaly tiahol, že už ani neviem koľko krát som si počas filmu zívol a celkový dojem je na bode nula. Tento film mi nič nepriniesol, nijak ma nepobavil akurát mi ubral 111 minút života. Škoda, moje očakávania pred filmom boli úplné odlišné od výsledného efektu.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Fantastická komédia - Randallova analýza Pána prsteňov , Jay a mlčanlivý Bob, vynikajúce hlášky počas celého filmu. Originálna romantika - vyznávanie lásky počas oslej show. Skvelé filmové momenty - rozhovor vo väzení, Randallov únik v podobe motokár. Nádherný koniec - "Dnes je prvý deň zbytku nášho života." Skvelé!!!

Coldplay - The Scientist (2002) (hudební videoklip)

Veľmi originálne! Jeden z naj videoklipov, aké som videl sprevádzaný vynikajúcou hudbou tejto britskej kapely. Chris Martin dokazuje, že okrem spevu má v sebe aj hereckého talentu.

Collateral (2004)

Keď dostanem chuť na akčný film tak očakávam kvalitný dej, dobrú zápletku a samozrejme poriadnu dávku akcie s poriadne akčným záverom. Collateral ma plne naplnil všetkým, čo som tu spomenul.