• Thriller

Chlapectví (2014)

Toto si može dovoliť len pán Linklater. Nevídaný koncept a absolútna autorská sloboda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Bolo napísané: "Humanistický popcorňák snesitelného střihu" i "instantní holocaust pro maminky na mateřské". Moje slová. A pridávam: NEZNESITEĽNE NEBEZPEČNÝ MIDCULT. Bruno učiteľovi: "There is such thing as a nice Jew, though, isn't there? Herr Liszt: I think, Bruno, if you ever found a nice Jew, you would be the best explorer in the world."

Chlapi neutíkají (1990)

Prvoplánový príbeh nakrútený bez náznaku akejkoľvek invencie, vystavaný na dejovom zvrate, ktorý sa nesie celým filmom, ale nepomáha atmosféru nijak zaujímavo budovať. Pred hodením do koša ho zachránil sľubne sa rozvíjajúci motív vzťahu Joan Cusack-Chris O´Donnell, ktorý ale autori taktiež nikam neposunuli. Zatiaľ najnudnejší film s Jessicou Lange.

Chlap prezývaný Brumteles (1982) (TV film)

Legendárny socialistický šláger žánrovo pestro balancujúci na rozhraní príbehu o hodnote rodiny (a rodinných hodnotách), drámy (o osamelosti), nenápadnej paródie a utajenej súdružskej agitky. Podobne ako Spadla z oblakov, A čo ja, miláčik a Neberte nám princeznú kultovo nostalgická záležitosť, TY CICVOR PIŠINGERSKÝ !

Chlapská dovolenka (1988) (TV film)

Slovenský herecký minimalizmus. Navyše obohatený krásnou hudbou Jiřího Stivína a Stanislava Boguniu. Letne vzletné.

Chléb a růže (2000)

Neutíchajúci bojovník za práva úplne všetkých, Ken Loach, sa tentoX ocitol mimo svoje regionálne teritórium. Občas sa stráca v rozhodovaní, čomu sa venovať viacej, rozvíja viacero línií a niektoré nijak uspokojivo nedoťahuje do konca, napriek tomu ale vďaka skvelým titulným predstaviteľkám drží film väčšinu času kompaktne a na hranici uveriteľnosti. 3,5 *

Chrobák v hlave (1983) (TV film)

Po tejto TV adaptácii mi je jasné, že akúkoľvek divadelnú verziu nemusím nikdy vidieť. Ty muflón.

Chuligáni (2010)

Je očividné, od koho sa autor a režisér v jednej osobe učí. Na rozdiel od maestra Loacha, ktorý využíva podobné prostredie na vykreslenie silných individuálnych osudov, abstinuje u Mullana príbeh, ktorý by kompaktne 124 minút nihilizmu držal pohromade. Škoda nevyužitého potenciálu.

Chvění (2014)

Coming out Ben-a Whishaw-a.

I Love You Phillip Morris (2009)

Francúzska vrchnosť prejavila nehanebnú dávku odvahy, keď ocenila J.C.a E.McG.titulom "rytier". Byť kýmkoľvek z ocenených v rokoch minulých, obraciam sa v hrobe alebo sa neprestávam chechtať a popri tom si pospevujem Somewhere over the rainbow. Luc Besson v úvodných titulkoch čoby executive producer mnohé vysvetľuje. P.S. Ujať sa distribúcie ILYPM v USA muselo chcieť megadávku odvahy a poriadne balls.