• Thriller

Něco jako láska (2005)

Je to cajdák, je. Chvíľami priblblý, chvíľami extrémne presladený, ale priznávam, že ma často odzbrojil a najmä aspoň na chvíľu presvedčil, že Ashton nemusí byť len fucking chicken ( viz Personal effects ). Amanda Peet je tak trocha sestra Zuzany Fialovej, nemyslíte ?!

Nehty (2023)

Malo to obrovský potenciál, lenže: lenže námet je silnejší ako scenár. Čochvíľa som si myslel, že sa to uberie iným smerom, nápaditejším, rafinovanejším, originálnejším. Ale prišla silná scéna a po nej opäť nič, len také nijaké, akoby matné zábery bez invencie a fantázie. Pritom práve o fantázii a láske a fantázii v láske snáď nám chceli autori niečo viac povedať alebo nie? A i o tom, že láska je alchýmia. Tak ostáva "len" konštatovanie, že Jessie Buckley je láska a Riz Ahmed s očami plachej srnky k sebe síce pasujú, ale podľa autorov je to presne naopak. Čistých 50 percent.

Nejistota (2009)

Autorský paškvil, ktorý vykradol Tykwerovu Lolu, všetky Ritchieho filmy, požičal si motívy z Woodyho Match Pointu i zo Sliding Doors. Je neoriginálny vo výpovedi, forme, v budovaní atmosféry, herecky napriek vizuálne charizmatickému titulnému duu mdlý a nezapamätateľný. Ak som do včera večera nevedel čo je midcult, tak už rozumiem a za to, aspoň za to, autorom ďakujem. MIDCULT: A form of intellectual and artistic culture that has qualities of high culture and mass culture without being either.

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

...pravda je, že ses vyspala s umělcem, ale zděsilo Tě vzbudit se vedle chlapa...proč musíte být vždycky tak teatrální ? jste tak příšerně směšná ženská...všechny moje žačky jsou creme de la creme...dejte mi děvče ve vnímavém věku a je moje na celý život...AKÁ JE ZANEDBATEĽNE TENKÁ HRANICA MEDZI OSOBITOSŤOU A TRÁPNOSŤOU, MISS JEAN BRODIE !

Nejlepší ženská mého života (1968)

NA POŠTE: ON: "Dobrej den, kde najdu pána poštmistra ? "....... ONA: "No u sebe, ne ?! ".......ON: "Babo nezlob, ja Ti za figuru nemůžu." V OFFICE: ONA: "Víte, já totiž hrozně ráda vařím. A taky hrozně ráda jím. Takže se vzájemně ohromně doplňuju. Jenom můj muž říká, že se prej přežíráme." ON: "Je zle, začínají se mi dělat sliny jako pejskovi pána Pavlova."

Největší z Čechů (2010)

O živote, ktorý sa nedá prežiť v úplne triezvom stave, o zberateľstve, ktoré je vlastne dôsledkom nedobrého kadenia v detstve?! O POMINUTEĽNOSTI VŠETKÉHO OKOLO! Smutne, trpko, zvláštne osamelo, každopádne osobito.

Někdo se dívá (1993)

Sex dobrý, inak tragicky sa tváriaca Sharon a Baldwin rovnaký ako úplne všade. Sex za jedna, to je super, nie ? :-)))