My Little Pony: Nová generace (2021)

Úvod do 5. generace se vlastně docela povedl. Zápletka je zajímavá, humor tu nechybí a písničky jsou docela chytlavé - zvlášť Danger, Danger. Trochu mi vadí, že hlavní hrdinové nejsou dostatečně představeni, např. úvodní epizoda MLP:FiM toto zvládla mnohem lépe. Obrovským plusem je to, že se nejedná o reboot, ale pokračování 4. generace. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=nUZUlnQfqJ0

Nabitá zbraň 1 (1993)

ROFL. Nechápu, jak mě, fandovi parodií stylu Žhavé výstřely a Bláznivá střela, mohl tenhle film 18 let unikat. Jacksona bych v tomhle žánru nikdy nečekal, ale o to víc potěšil.

Není čas zemřít (2021)

Ok, je to hodně přelomová bondovka, protože zkusila něco, co ještě žádná před ní. Ale to je asi jediné plus. Hlavní padouch je nevýrazný a nemá moc prostoru, ústřední písnička nic moc (i když Zimmerův soundtrack je pěkný). Nomi nakonec docela ušla (přes všechnu tu kontroverzi, která se šířila internetem), takže s ní problém nebyl. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=Cqg81ttC79g

Neviditelný (2020)

Chová se to jako duchařský horor, ale místo nadpřirozeného zla je tu jen obyčejný smrtelník... díky čemuž to pro mě jako horor nefungovalo. Jako thriller to ale jde. První plot-twist je docala nápaditý, ten finální je ale dost předvídatelný. Scénář funguje jen proto, že hlavní hrdinka i hlavní padouch udělali každý dvě zásadní chyby. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=yePTQJk27-4

Noví mutanti (2020)

13. díl série X-men - prokletý svým neustálým odkládáním. Bohužel, z celé série je jednoznačně nejslabší. Jako horor tedy moc nefunguje... Celkově mi to vlastně moc nevadí, protože od tohoto filmu jsem fakt nic nečekal. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=0bCScU17E_U

Ochránci (2017)

Půjdu proti proudu. Při hodnocení tohodle filmu je třeba vzít v úvahu, že má naprosto miniaturní rozpočet - pouhých 5 mil. dolarů. Dost mu ubírá také krátká stopáž, takže spousta scén musela být pojata více stručně. Ano, souhlasím, že dialogy v nebojových scénách jsou dost suché, ale naštěstí jich zase není tolik. Hrdinové jako takoví sice berou inspiraci z Marvelu a DC, ale celkové pojetí je fajn, zábavné a má své dobré nápady. Mé objektivní hodnocení je 60 %, ale přidávám 10 % za snahu - první ruský pokus v tomto žánru, krátká stopáž a nízký rozpočet... a bavil jsem se u něj víc, než třeba u Doctora Strange. Těším se na dvojku! Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi: https://www.youtube.com/watch?v=bOxadr8fzXg

Oppenheimer (2023)

Poměrně dlouhý film, což v kombinaci s přeskakováním mezi třemi dějovými linkami způsobuje, že se v tom člověk občas může ztrácet. Filmu hodně pomáhá výborná hudba, která perfektně buduje napětí - zvlášť u odpočtu do výbuchu. Bohužel, naopak na samostatný poslech hudba už moc nefunguje. Nejvíc jsem byl zvědavý na výbuch, ten mě ale nakonec moc nepotěšil. Co se dá dělat. Celkově vzato kvalitní životopisný film, který ukazuje (řekl bych) méně známé historické události. Více v mé audiorecenzi.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Skvělé velkolepé souboje robotů a monster, tentokrát i za bílého dne, takže je všechno lépe vidět. Líbí se mi nové nápady, se kterými tvůrci přišli, takže to není přesně totéž, co v prvním díle. Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi: https://www.youtube.com/watch?v=X9EOPY1cWQU

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Je to velice efektní, i když většina soubojů se odehrává ve tmě. Finální souboj by také mohl být o něco epičtější.