Duna: Část druhá (2024)

Vizuální porno. Nechápu, kde vzali tolik písku. Paulovi změnili během jednoho filmu 4x jméno, takže je teď z něj certifikovaný queer woke gen-z po tranzici. Ale to nic nemění na tom, že má koule a jde jako správný toxický maskuliní predátor rovnou do dvou žen. Jinak, je škoda Austina Butlera, který měl na můj vkus málo času na plátně. Přišlo mi, že i ti červi tam byli dýl. Nicméně se těším na třetí díl a snad už v něm nebude jenom poloviční sex, ale pořádná klepačka.

Vůně ženy (1992)

Škoda, že není Al Pacino mladší. Krásně by se hodil s jeho výkonem slepého muže do role Daredevila.

Nespoutaný Django (2012)

Nešlo si Djanga neoblíbit za ty Nbomby co tam padaly. Jo... a taky Christoph Waltz

Shrek 2 (2004)

Shrek 2 je lepší než jednička, change my mind.

Ďáblův advokát (1997)

😈 normálně ďábel double intriky na právníka a on jakože jeho potomek ale vlastně se to nestalo a přitom se to stane znova 🧑🏻‍💼

Blázniví bažanti (1971)

V dnešní době absolutní klasika, kterou mi tehdy, jako malému klukovi, ukázal táta. A od té doby si ho vždy rád pustím, když jede jakýkoliv z těchto dílů v televizi. Sice nedosahuje kvalit podobných Francouzských filmů jako například Četníci apod. Ale i tak je humor tohoto filmu a obecně série Bažantů skvělý,

Klub rváčů (1999)

“We are generation of men raised by women“. Nikdy mě více film nezasáhl, jako právě tento. Absolutně perfektní výkon Brada Pitta v roli Tylery Durdena, sociopata, kterého potká Edward Norton, v roli kurátora, trpící insomnií. Tato perfektní dvojka si podmaní celé město následně celý stát, díky svému klubu rváčů. Má to ale háček, vše není tak, jak se kurátorovi zdá.

Leon (1994)

Leon, jako nevím no, filmeček, co by pedofilní počin s lehkým nádechem lásky mezi plesnivým hitmanem a adhd sirotkou, která má daddy issues. Jediné co mě nadchlo bylo když skončil. No co bych dodal? Škoda že jim ten vztah nevyšel byli by krásný Bonnie a Clyde páreček

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pro mě absolutní vrchol žánru akčních filmů. Výběr nádherných lokací, kamera, barvy, dlouhé sekvence nekončících bojů a nekonečných zásobníků. Celkově dynamika prostředí byla skvělá. Do kina jsem šel s očekáváním, že nedostanu dlouhé a zbytečné řeči proč a co a jak, ale jen akci, a tu jsem taky dostal. Bál jsem se, že 3 hodiny jsou zbytečně moc, na film, kde se vlastně jenom bojuje. Ale nejsou. Osobně mi film utekl a vlastně mi i bylo líto, že končí, což po 3 hodinách se mi jen tak nestane. Reference na hru Hotline Miami v podání kamery z vrchu a parádní hudby byl, pro mě jako hráče, skvost. Jsem rád, že čvtrý díl povýšil na nový pomyslný trůn oproti starším dílům a krásně tak zakončil příběh nesmrtelného Johna Wicka.