Halloween zabíjí (2021)

Průšvih. A velký. Do očí bijících chyb a nelogičností jako máku. Člověk by řekl, že tohle nemohl točit stejný člověk, který má na svědomí tři roky staré pokračování filmu z roku 1978. Jak parádně hororovou sérii s názvem Halloween oživil, tak o tři roky později ji v podstatě pohřbil ve změti flashbacků naprosto zbytečných a tupých postav a doslova komediálních momentů. Halloween je především horor a takhle měl i zůstat. Líbila se mi myšlenka rozdělit pokračování na tři části, ale přijde mi, že ta druhá, prostřední část je pro děj vlastně naprosto zbytečná a zabíjející kvality prvního pokračování. Možná pokud by každý díl točil nějaký jiný režisér, který své řemeslo ovládá a vtisknul by mu svůj rukopis, například po vzoru prvních tří dílů vetřelců, mohl být výsledek mnohem lepší. Tady mi přijde že Greenovi docházel dech a vlastně sám nevěděl jaký film chce natočit. Váhal jsem i nad tím, že dám ODPAD, ale jelikož jsem fanouškem Michaela Myerse, tak do něj zatím vidle házet nebudu (stejně ho nezabijí) a dám šanci poslednímu dílu, ve kterém si pro nás Green doufám připravil pořádné FINÁLE, které si tahle série zaslouží. Bohužel pro mě za 1*

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021) odpad!

Mám rád oba dnes již kultovní filmy s malým Kevinem a popravdě si bez nich nedokážu představit vánoční svátky, jelikož k nim neodmyslitelně patří. Jaké důvody měli ovšem tvůrci k natočení tohohle díla, je mi opravdu záhadou. Už když se jako blesk z čistého nebe zjevil první trailer, tušil jsem že půjde o pořádný malér. A ten se dostavil. Pokud bych hledal pozitiva, tak už je budu opravdu tahat z paty. Ocenil bych asi pouze to, že manželský pár vleze do baráku plného nástrah s dobrým úmyslem (oni ti "zloději" jsou to vskutku sympaťáci), takže se karta obrací a zlo tu má vizáž oplácaného Harryho Pottera co snad hamburgery i snídá. Co se týká děje, v podstatě se tady jede podle stejných notiček jako v původních filmech a neustále se kopíruje, takže film nepřináší absolutně nic převratného, ani nového (snad s vyjímkou moderních technologií a happy endu). Samotné pasti jsou sice opět nebezpečné, ale ne tak moc důmyslné. Takový Marv s Harrym si zažili větší peklo. Není zde jediná zapamatování hodná scénka, nebo hláška. Prostě nic co by mě přimělo dát alespoň tu jednu hvězdičku a výše zmíněný důvod je pro mě opravdu málo. Když k tomu připočtu ještě snahu o malé napojení na rodinu McCallisterů, či zkopírování hudebního podkresu, který v prvních filmech funguje, nemůžu téhle těžce nepovedené vykrádačce dát nic jiného než odpad!