• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 2 (2014) (série)

SPOILERS! Hned ze začátku musím něco říct. Fakt dlouho jsem neměl takovýhle vnitřní konflikt ohledně hodnocení nějakého seriálu :D Objektivně si tohle totiž ty 4 hvězdy zaslouží, je zde ohromné zlepšení oproti první řadě, bohužel tomu nemůžu dát s čistým svědomím víc, než tři hvězdy :D Ale jdeme na detailnější rozbor. Konečně, KONEČNĚ tu máme více jednotný příběh, který je propleten mezi všechny díly a je sakra zajímavý, což je něco, co první sérce neuvěřitelně škodilo. Děj je většinou zajímavý a napínavý, úplně vás vtáhne do sebe a nepustí vás. Postavy jsou skvělé, všechny původní jsou pořád zajímavé, hlavně Ward je samozřejmě strašně super a třeba takový Fitz konečně dostává nový zajímavý rozměr, oproti první řadě, kde byl čistě otravný. Nové postavy jsou taky dost fajn, i když u některých (hlavně u Macka) mě fakt mrzí, že nemají víc prostoru. Vedlejší postavy jsou zajímavé, ať už ty staré, co se nám vracejí, jako Raina, Deathlok a další, tak i nové, které jsou zajímavé a zábavné, ať už Lincoln, Andrew Garner nebo třeba Agent 33. Všichni mají zajímavou osobnost a dějové linky. Záporáci jsou super. Máme tady Daniela Whitehalla, který je charismatický a jde z něj respekt, bohužel má hrozně málo prostoru a v půlce série ho Coulson odkrágluje, takže si ho ani moc neužijeme. Pak je tu Jiaying, tedy Skyina matka, která je hlavní záporák posledních několika dílů a ta je dost fajn, akorát nemá skoro vůbec prokreslenou motivaci. Neskutečně to však zvedá třetí záporák, Calvin Zabo, Skyin otec. Tahle postava je jedna z tahounů celé série, Kyle MacLachlan si ho neskutečně dává, ta postava dává smysl, má skvělou motivaci, jde z něj strach a respekt, je charismatický a jednoduše je to výborný záporák. Velký problém druhé řady Agentů je tempo. Celá série je hrozně natáhlá a plná výplňkové vaty, která je sice fajn, ale fakt jde cítit, že se to hrozně vleče. Tomu ani neprospívá, že série je prakticky rozdělena na 2 části. Prvních dejme tomu 10 dílů se hodně zaměřuje na Hydru a Whitehalla, zatímco ta druhá část na Inhumans, nové schopnosti Skye a celkově Afterlife. A tenhle přechod částí je hrozně znát a opět se to strašně vleče a tempo není dobré, kdy v půlce série celé téma řady totálně otočí a změní se. Jinak je ale 2. série velice dobrá, se skvělými zajímavými postavami, dobrým a záhadným dějem, výborným záporákem a spoustou dalších pozitiv, bohužel to tempo, ta vleklost a jak je to hrozně zdlouhavé to dost sráží. Každopádně o dost lepší, než první řada. 2. série Agents of S.H.I.E.L.D. je řada s dobrým dějem, zajímavými postavami a hlavně strašně fajn záporákem Calvinem, které hrozně ubližuje tempo a příšerná vleklost. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - S.O.S., část druhá (2015) (epizoda)

Finální epizoda S.O.S., část druhá je prostě skvělá, bohužel se o ní nedá moc mluvit bez SPOILERŮ, takže ty se zde samozřejmě vyskytují. Epizoda funguje naprosto skvěle jako finále, je velkolepé, epické i emotivní. Nebudu mluvit o všech dějových linkách, ale díl je přeplněn spoustou skvělých momentů, např. useknutí Coulsonovy ruky, scéna, kdy Cal zabije Jiaying nebo třeba Hunterova scéna s Bobbi. Epizoda je také plná emotivních scén, které strašně dobře fungují, a třeba takový poslední rozhovor mezi Skye a jejím otcem, ten je prostě úžasný. Třeba i ta scéna, kdy Ward omylem zabije Karu, ta je taky výborná. Epizoda funguje skvěle i jako ukončení série, kdy se nám ukončují všechny dějové linky a nastolují nějaké cliffhangery do 3. série, ať už terrigenské krystaly v moři, Wardova pomsta nebo třeba finální scéna se Simmonsovou a Monolitem, který bude důležitý v další řadě. Úžasná a emotivní epizoda, skvělé finále série. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - S.O.S., část první (2015) (epizoda)

První část dvoudílného finále S.O.S. je dost solidní. Hned na začátku musím pochválit, že narozdíl od první série to opravdu působí jako finále, že se schyluje k něčemu velkolepému. Linka mezi Inhumans a S.H.I.E.L.D.em je fajn, akorát možná mohli nechat trochu víc prostoru Skye, která je na straně Inhumans a proti S.H.I.E.L.D.u. Tady zjistí pravou povahu její matky po asi 20 minutách epizody a to je opravdu málo. Když už jsme u záporáků, Jiaying je fajn, akorát její nenávist vůči lidstvu podle mě není tak dobře prokreslená. Kdo je ovšem fantastický, je Calvin Zabo. A ani ne tím, že by to byla nějaká prokreslená postava, ale je tak neuvěřitelně charismatický a hlavně z něj jde opravdu strach. Ten je skvělý. Druhá linka s Wardem, Bobbi a Karou je trochu slabší, ale špatná rozhodně není. A taky je epizoda plná super zapamatovatelných momentů, třeba smrt Rainy nebo zešílení Calvina. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Jizvy (2015) (epizoda)

Dvacátý předfinálový díl Scars je opět dost dobrý (mimochodem, celý komentář je plný SPOILERŮ). Celá příběhová linka S.H.I.E.L.D. vs. Inhumans je strašně zajímavá, navíc se nám na konci epizody ukazuje Jiaying jakožto hlavní záporák pro finále a celý závěr dílu je super. Začátek epizody, který je provázán s Avengers: Age of Ultron je taky dost fajn. A samozřejmě se nám odhalují nějaké plány do budoucna, ať už pomsta Warda a Agentky 33 na Bobbi, nebo třeba záhadný kamenný monolit. Dobrá epizoda a hlavně skvělá příprava na finále. Hodnocení: 71%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Půltucet špinavců (2015) (epizoda)

19. díl The Dirty Half Dozen je dost dobrý. Jestli je tady něco fakt skvělé, tak je to interakce mezi postavami. Po fakt dlouhé době se nám tu opět složil původní tým S.H.I.E.L.D.u obsahující Coulsona, Skye, May, Warda a FitzSimmons a jejich dynamika a interakce mezi nimi je skvělá. Hlavně Ward je fakt výborná postava. Akorát mě docela dost štve postava Simmonsové, která se chová jako neuvěřitelná blbka. Další linky jsou taky fajn, opět díky interakcím. Třeba rozhovor Macka a Huntera je dost solidní. Na závěr tu máme cameo Marii Hillové a pár finálních teasů na Avengers: Age of Ultron, jelikož tato epizoda se odehrává těsně před tímto filmem. Skvělá epizoda. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nepřítel mého nepřítele (2015) (epizoda)

18. díl The Frenemy of My Enemy je další z řady poměrně dost dobrých dílů. Co tahá celou epizodu nahoru je Ward a jeho interakce se členy S.H.I.E.L.D.u. Jejich dynamika je skvělá a všechny rozhovory jsou hrozně fajn. Taky vztah Skye (u které se konečně dozvídáme její pravé jméno) a jejího otce je poměrně dost fajnový a je celkově takový hrozně milý. Deathlok i Bakshi jsou taky super. Další dobrý díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Melinda (2015) (epizoda)

Sedmnáctý díl Melinda je opět celkem fajnový díl. Velkou část epizody tvoří celé backstory a origin příběh May a jeho objevování mě fakt bavilo. Zbytek je taky fajn, dost prostoru tu má Skye a její vztah s mámou, který mě taky přišel dobrý. Zajímavý charakter dostává i Raina. Na můj vkus tu teda bylo až moc málo Huntera, Coulsona a Fitze, kteří mají asi teď nejzajímavější dějovou linku. Ale špatná epizoda to není. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Eden (2015) (epizoda)

16. díl jménem Afterlife je dobrý hlavně díky spoustě zajímavým příběhovým linkám. Máme tady Coulsona a Huntera, kteří se potulují a bojují se S.H.I.E.L.D.em a jejich linka je dost fajn, Hunter tu má skvělé hlášky a navíc tu má cameo i Deathlok, kterého bylo fajn vidět po finále první série. Pak je tu linka na základně S.H.I.E.L.D.u, která není špatná, ale Simmonsová působí jako strašně otravná postava (mimochodem, to vlastně celou sérii), naštěstí si to aspoň tím koncem trochu vylepší. A pak je tu samozřejmě úplně oddělená linka se Skye, která je v jakémsi útočišti Inhumans jménem Afterlife (v češtině přeložené jako Eden) a tahle linka je zatím docela dobrá, ale příjde mi dost  natáhlá a zdlouhavá. Představují se nám tu nové postavy, Lincoln a Skyina matka Jiaying a obě tyhle postavy jsou zatím fajn a samozřejmě budou ještě v budoucnu důležité. Dobrý díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Dveře se zavírají (2015) (epizoda)

Patnáctá epizoda One Door Closes není opět špatná, ale už jsme se dostali do fáze, kdy seriál děj hrozně natahuje, a to, co se v tomto díle stane by se dalo shrnout v 10 minutách, akorát je to natažené na celý díl. Nejlepší dějovou linkou je rozhodně tahle mini-občanská válka dvou S.H.I.E.L.D.ů, ta mě příjde jako strašně zajímavý nápad a je to dobře zpracované. Zbytek je bohužel dost meh. Třeba taková linka Skye mě zatím vůbec nebaví. Taky je celá epizoda propletená flashbacky na dobu, kdy S.H.I.E.L.D. padl a kde se nám ukazuje, jak se Mack a Bobbi potkali s Gonzalesem, a všechny tyhle části jsou totálně zbytečné a prakticky vůbec nesouvisí se zbytkem příběhu. Díl to není špatný, ale nijak extra dobrý není. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Láska za časů Hydry (2015) (epizoda)

14. epizoda Love in the Time of Hydra je další relativně zbytečná epizoda, ale špatná není. Nejdůležitější linkou je určitě celý děj kolem Huntera a nové frakce S.H.I.E.L.D.u a to je strašně fajn a je super to sledovat. Další dějové linky, ať už vztah Warda a Agenta 33 nebo třeba Coulson, co uklidí Skye někam do lesíka, nejsou špatné, jsou dobré a zábavné, ale působí docela zdlouhavě. Také se nám představuje postava Roberta Gonzalese, tedy ředitele nového S.H.I.E.L.D.u a ten nemá zatím moc prostoru, ale působí poměrně charismaticky. Výplňková, ale dobrá epizoda. Hodnocení: 70%