• Krátkometrážní

Jessica Jones - AKA No není to zábava? (2018) (epizoda)

Po minulé flashbackové epizodce tu máme opět návrat k přítomnosti, která je bohužel stále dost meh... :D Nejlepší momentky jsou určitě rozhovory Jessicy s její mámou, které jsou takové příjemné a milé. Bohužel je mi postava Jessicy mámy poměrně nesympatická, ať už svým chováním, tak svojí osobností. K vedlejším postavám, u těch se skoro nic nemění. Trish je pořád extrémně otravná se svou závisláckou linkou, celá linka s Jeri je nezajímavá a navíc absolutně nesouvisí s čímkoliv, Malcolm je pořád borec :D Po hodně dlouhé době taky dostáváme i akční scénu (tady jenom chci říct, že nejsem jeden z těch lidí, kteří by si mysleli, že film nebo seriál nemůže fungovat bez akce, ne, to vůbec. Dobrý konverzační seriál může být též výborný), tedy Trish vs 3 homofobové, která mi přišla hodně průměrná :D Opakoval bych se s vyjmenováváním problémů, jelikož je to furt stejné a výrazy jako tempo, zajímavý příběh, charismatický záporák a atmosféra jsou prostě ty největší problémy. Hodnocení: 58%

Jessica Jones - AKA Chci tvoje šílenství (2018) (epizoda)

Sedmá epizoda je v podstatě jeden velký flashback, i přes to si ale nemyslím, že se jedná o fillerový díl, kvůli své emocionální důležitosti. A i když prakticky vůbec nesouvisí s aktuálním dějem, který se odehrává v přítomnosti seriálu, myslím si, že se jedná i o nejlepší díl druhé série zatím :D Postavy jsou super, je fajn vidět Jessicu před tím, než se z ní stala ta chladná alkoholička, kterou známe :D Její chemie s Trish byla super, stejně tak postava Stirlinga, jehož smrt je naprosto skvělý a emocionální moment. Dostáváme i origin story pro paní Jonesovou, který je taky hodně fajn. Celkově je epizoda plná vynikajících emocionálních momentů, od již zmiňované smrti Jessičina přítele, až po finální moment na střeše. Taky dostáváme takový menší origin story pro Jessicu, jak vznikl Alias nebo jak získala svoji ikonickou bundu a to bylo též fajn. A taky musím smeknout před tvůrci, protože vytvořit tak neuvěřitelně otravnou songu jako je I Want Your Cray Cray jen za účelem toho, aby hrála v pozadí v seriálu, to je fakt umění :D Velice fajn a svěží epizoda, která diváka tak nějak probudí z toho (alespoň pro mě) ne moc zajímavého děje v současnosti. Hodnocení: 74%

Jessica Jones - AKA Tváří v tvář (2018) (epizoda)

Původně jsem chtěl tuto epizodu nazvat fillerem, pak jsem si ale uvědomil, že s tím, jaký má 2. série Jessicy fakt extrémní problém s tempem, to vlastně nic extra neznamená :D Tento díl je fajn, ale prostě to opět není nic extra. Celá linka Trish, která je závislá na jakýchsi superhrdinských drogách, je extrémně divná a vzhledem k tomu, že nijak extra nemusím postavu Trish, jež mi přijde hodně otravná, tahle linka mě moc nebaví a spíš irituje. Jessica je fajn, scénka v golfovém klubu je vtipná a i když jsem absolutně nepochopil úvod s promoklým mobilem a rejží (jakože, wtf :D), epizoda má relativně dost zajímavých a i zábavných momentů. Problém je opět s dějem, jelikož se zas a znova vůbec nic zajímavého nestane a kromě závěru je to takový zbytečnější díl. K tomu závěru každopádně, i po těch letech, co jsem tuhle sérii viděl poprvé, mi ten zvrat přijde hrozně absurdní, jak kdyby to vypadlo z nějaké telenovely :D Ale uvidíme, jak s tím série bude dál pracovat, snad líp, než jak si to matně pamatuju :D Hodnocení: 60%

Jessica Jones - AKA Chobotnice (2018) (epizoda)

Oukej, podle mě asi první, opravdu dobrý díl druhé série. Celá úvodní sekvence ve vazbě je hrozně fajn a ani není tak krátká, jak jsem očekával :D Jessica a její charakter mi v téhle epizodě přišel hodně fajn, jak jsem u minulé epizody avizoval, tak se asi stane - dostaneme nějakou linku o tom, že se Jessica bude muset naučit sebeovládat a zvládat vztek a jenom díky tomu mi v téhle epizodě nepřišla úplně na přesdržku a její charakter zde byl opět v takové té rovině, kdy není otravná (což se třeba v předchozím díle říct nedalo). A navíc zde má fakt dobře napsaný hlášky :D Malcolm je stále frajer, kdo mě pořád moc nebere je Trish. Tahle epizoda má konečně celkem dobře vystavěnou a zpracovanou detektivní linku, která mě bavila, třeba scéna na psychiatrii je super. Pořád mi zde chybí výraznější příběh a atmosféra, a hlavní záporačka není nic moc, hlavně proto, že o ní vůbec nic nevíme a navíc mi přijde, že její herečka tak trochu přehrává, ale minimálně tento díl už je celkem fajn a konečně má hodně příjemné tempo, které se netáhne. Hodnocení: 70%

Jessica Jones - AKA Pánbůh chraň bezdomovce (2018) (epizoda)

Ani čtvrtá epizoda mě zatím moc nebavila. Opět zde platí zatím asi moje největší výtka pro celou druhou sérii a to je tempo. Všechno se tak hrozně vleče, hrozně táhne a navíc to není moc zajímavé. K postavám, v téhle epizodě mi asi jediná zajímavá postava přišel Malcolm. Jessica se zde chová neskutečně otravně a i přes to, že se mi její celkový charakter stále líbí, přijde mi, že tvůrci se ji prostě snaží napsat jako někoho, kdo se ke každému bude chovat jako hajzl. Upřímně doufám, že tohle by třeba mohlo být téma 2. série a Jessica se z tohoto chování nějak poučí, ale moc v to nedoufám. Trish je brutálně otravná, prostě takový ten „budu se snažit pomoct, i když to po mně doslova nikdo nechce, takže jsem všem akorát na obtíž“ charakter. Jeri linka má potenciál být zajímavá, ale zatím nemá vůbec prostor. A třeba takový Oscar, který zde během asi 2 minut přejde z „bezdůvodně tě nesnáším“ postavy na téměř sex s Jessicou... na nějaký charakterový vývoj se asi zapomnělo :D Kritizoval bych víc, ale už jsem to zmiňoval v minulých dílech. Chybí mi opravdu nosný a zajímavý příběh, záporák, atmosféra. Je to fajn, ale bohužel to je všechno. A navíc se to fakt neskutečně táhne. Nezachrání to ani podle mě celkem zajímavý konec, který snad děj trošku obzvláštní. I když si myslím, že naprosto přesně vím, co se stane :D O co, že místo toho, abychom dostali nějakou zajímavou epizodu na policii nebo ve vězení, tak ji z toho v prvních pár minutách dílu vyseká Jeri :D Úplně to vidím... Hodnocení: 58%

Jessica Jones - AKA Přežil jen jediný (2018) (epizoda)

I třetí díl druhé série je fajn, bohužel je stále pouze fajn a nic víc. Hlavní hrdinka je stále skvělá, stále je hrozně svěží mít postavu, která prostě není zrovna dvakrát sympatická, která je dost chladná, která hází jednu satirickou poznámku za druhou a je to prostě strašně příjemné. Stále jsou zde celkem nevýrazné vedlejší postavy, od Trish, přes Jeri, po nové charaktery jako je např. pan domovník Oscar (jehož celý charakter je zatím ten, že se prostě bezdůvodně chová jako hajzl). Stále mi zde chybí nějaká výrazná záporná postava, stále mi zde chybí nějaký zajímavý děj, který by mě naprosto ponořil, stále mi chybí hutná, nepříjemná a noirová atmosféra a stále mi chybí nějaké výraznější detektivní prvky. A taky, když úvodní intro teasuje na cameo Eldena Hensona a Foggyho, čekám trošku víc než 20 vteřinovou roli :D Jsou tu super momenty, ať už Jeri svěřující se o ALS nebo třeba finální konfrontace s paní doktorkou, ale zatím je to celé strašně nevýrazné. A taky se mi úplně nelíbí ty přehnané stopáže skoro hodinových epizod, 40 minut by naprosto stačilo. Hodnocení: 60%

Jessica Jones - AKA Nešťastná náhoda (2018) (epizoda)

Druhá epizoda je za mě o kapánek lepší než ta první a i když mi pořád něco chybí, na rozdíl od pilotu už se to aspoň tak pekelně netáhne. Samotná Jessica už zde má konečně alespoň jakousi detektivní linku, která je poměrně fajn a jsem rád, že se seriál vrací k tomuhle detektivnímu krimi nádechu, který mi v prvním díle chyběl. Další postavy jsou fajn, Trish zde není nijak extra otravná, Malcolm taky fajn. Akorát celá záležitost s Jeri je extrémně divná, její scény působí strašně navíc a jenom natahují délku epizody. Navíc, jelikož jsem tuto sérii již kdysi dávno viděl, absolutně nechápu, proč nám tvůrci skutečnost, že Jeri byla diagnostikována s nevyléčitelnou nemocí sdělí až v příštím díle a ne třeba na začátku tohohle. Místo toho tady sedíme a sledujeme Jeri jak hulí, chlastá a felí se štětkama a absolutně nevíme, proč se tak chová :D To mi přišlo jako hodně podivné rozhodnutí. Jinak jsem rád, že se alespoň tak nějak řeší nějaký děj, i když mám problém s tím, že mi nepřijde nijak extra zajímavý. Taky mi zde oproti první sérii chybí nějaký výraznější záporák, který tu zatím prostě není. Objeví se zde Simpson, který je sice fajn a alespoň od první série jeho postava není naprosto dementní, ale to je tak všechno :D A taky, co mi vadí asi nejvíc, 2. série zatím naprosto postrádá tu fantastickou noirovou atmosféru, tu nepříjemnost, tu mrazivost, tu tak trochu mystičnost, ten strašně nepříjemný pocit, co měla první série a což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem ji tak zbožňoval. Jinak je to fajn, ale doufám, že se to ještě rozjede a tvůrci trochu vylepší tu atmosféru. Hodnocení: 64%

Jessica Jones - AKA Začít na začátku (2018) (epizoda)

Oukej, hned na začátek tohoto komentáře říkám, že celou druhou sérii Jessicy jsem už zhruba 5 let dozadu viděl a i když si z ní moc nepamatuju, podobně jako většina lidí, co tuto sérii viděla, si dokážu vybavit to zklamání, které jsem pociťoval. Když teď tuto sérii po letech znovu rewatchuju, rozhodl jsem se, že do toho půjdu s naprosto čistou hlavou a dám jí druhou šanci. Bohužel, už sama první epizoda je o několik levelů slabší než cokoliv, co předvedla první série. K pozitivním aspektům, stále je zde výborná hlavní protagonistka. Samotná Jessica Jones je strašně skvělá postava, stále se mi líbí, že to není žádný perfektní člověk, ba naopak, má asi tunu charakterových vad, které z ní dělají mnohem víc lidskou postavu. Úplně se mi teda nepozdává ten obrat s tím, že najednou truchlí po své mrtvé rodině, což je něco, co v 1. sérii nebylo téměř ani zmíněno, ale oukej, to přežiju :D Další postavy jsou bohužel zatím poměrně nezajímavé, zde ale doufám, že se to zlepší. Trish mi přišla místy otravná už v první sérii, tady zatím působí ale jako přesně takový ten člověk, které naprosto nesnáším :D Snaží se do všeho motat, i když to vůbec není její věc. Jeri mi přišla zbytečná už v první sérce a zde zatím měla asi 3 minuty screentimu, takže uvidíme, co se z ní vlastně vyklube. Jediná postava, která mi přijde fajn, tak je Malcolm, který mě poměrně baví. Nové postavy zatím nepůsobí moc zajímavě, navíc celá linka s Chengem a s jeho napadením je extrémně divná :D Co je ale podle mě problém této epizody je to, že vůbec nedokáže nalákat na celou sérii. Zatímco pilot první série byl zajímavý, napínavý, okamžitě nastolil záhadu a děj celé řady, tahle epizoda toto vůbec nedělá. Ano, dozvídáme se, že děj asi bude vyprávět o organizaci IGH, o experimentování na superlidech a o minulosti Jessicy, ale nic víc. Prvních 30 minut se absolutně nic neděje, postavy se tak nějak motají, konverzují, atd., což je fajn, ale není to nijak extra zajímavé. Ke konci se to naštěstí zlepší, i když musím uznat, že postava Whizzera je neskutečně divná a svým chováním, vzhledem a schopnostmi vůbec nezapadá do celého seriálu :D Musím alespoň pochválit soundtrack, líbí se mi i ten detail, že pokaždé, co Whizzer použije schopnosti, ozve se v hudbě takový zasekaný zvuk (podobně to měl i soundtrack při Kilgravově přítomnosti v první sérce, což mi taky přišlo fajn). Epizoda to není špatná, jenom má strašný problém s tempem, je pomalá a roztahaná a nemyslím si, že dokáže nějak extra nalákat na zbytek řady. Snad se to ale zlepší... Hodnocení: 58%

The Punisher - Season 1 (2017) (série)

Co jsem si tak četl ohlasy na první sérku Punishera, přijde mi, že strašně moc lidí vůbec nepochopilo to, co tenhle seriál nabízí a čím je. Takže hned na začátek chci říct toto. Pokud od Punishera čekáte 13 epizod plných nonstop akce, brutality a krve, a naopak málo rozhovorů, tlachání a povídání, tak se na to radši nedívejte, není to seriál pro vás. Punisher je totiž překvapivě hodně konverzační seriál, který sází na rozvinuté postavy, jejich vzájemnou interakci, dynamiku a charakterové vývoje na velmi vysoké scénáristické úrovni. Pokud vám ale tohle nevadí nebo to jste schopni přežít, Punisher vás i dokáže odměnit naprosto fantasticky zpracovanou akcí a i nějakou tou brutalitou. Takže na začátek bych jako první rozebral právě ty postavy. Frank Castle, samotný Kat, v podání Jona Bernthala, je vynikající postava. Kromě neskutečně osobní motivace, cílů a důvodů, proč to všechno vlastně dělá, je to samozřejmě i drsňák na největší úrovni, který si po celý seriál uchovává kamenný ksicht a badass chování. Co by ale spousta lidí nečekalo, Frank zde není úplná chladná mašina na zabíjení. Projevuje zde emoce, má zde hodně skvělých dialogů a i tahle lidská stránka Punishera funguje skvěle. A musím smeknout před Bernthalem, je to fantastický herec. Jeho obličejová mimika, jeho grimasy, jeho tiky v obličeji, to jak umí pracovat s očima. Bernthal zde předvádí naprosto fantastický herecký výkon, který tvoří více než polovinu celkové Punisherovy osobnosti a toho, kým Punisher je. Většina dalších postav je taky fajn. Druhým hlavním charakterem je zde Micro, který je skvěle napsaný. Má vynikající interakci s Frankem, hrozně se mi líbí jejich vzájemná dynamika a vztah, to jak se postupem seriálu sbližují a jednoduše jsem si každý společný dialog užíval a dle mého názoru je vztah Micra s Frankem ta úplně nejlepší část celé série. Jejich vzájemné pošťuchování, jejich chemie a interakce, neuvěřitelně zábavná dynamika na sledování. A taky, stejně jako Frank, má neskutečně osobní motivaci, která je prostě skvělá. Další postavy jako agentka Madani, Billy nebo Curtis jsou taky fajn, i když někteří nemají zrovna moc prostoru. Kdybych měl nějak shrnout scénář, dialogy a děj obecně, je to velmi dobře napsané. Seriál má hned několik emocionálních momentů a říkám to ještě jednou, fakt nečekejte jenom samou akci. Punisher umí i pěkně zpomalit a jsou zde i epizody, které se skládají prakticky jenom z rozhovorů. K samotnému příběhu, ten je upřímně super. Ať už hlavní zápletka o korupci ve Vnitřní bezpečnosti a Frankově pomstě a honbě za starými známými z minulosti, tak i vedlejší linky a témata mě bavily. Asi nejvýraznější, řekněme podlinkou (prostě dějová linka, která není úplně celoseriálová :D) je tady linka kolem postavy Lewise, která určitě někomu může přijít zbytečná a nezajímavá, mě ale sakra bavila. Celé téma PTSD a toho, jak může vliv války člověka změnit po jeho návratu z ní a jak může totálně zmagořit, pohled do mysli teroristů a uvědomění si, že to taky můžou být jenom lidi, ke kterým prostě život nebyl příjemný a totálně je zničil, tohle seriál zpracovává velmi pěkně. Chci se vyjádřit k záporákům, i když si myslím, že zrovna ti nejsou úplně důležitou součástí seriálu, jelikož ten se zaměřuje víc na samotný děj okolo Franka jdoucího za pomstou. William Rawlins, tedy Frankův hlavní cíl v této sérii, je podle mě relativně nezajímavý, nemá ani moc prostoru a vlastně jediné, co nám k němu seriál řekne je to, že je to prostě pomstychtivej hajzl, co si před ostatními hraje na dobráka. A pak je tu hlavní záporák celé řady, tedy Billy Russo, který je upřímně extrémně fajn. Nejprve mi úplně nesedl, ale čím víc se objevoval, tím víc jsem ho měl rád. Ben Barnes je člověk, u kterého jsem úplně nečekal, že dokáže zahrát záporáka, ale překvapil mě :D Jeho charakter, který se na první pohled tváří jako dobrák, přitom je to ale jenom egoistický člověk, co udělá cokoliv pro své dobro, jeho zrada vůči Frankovi, odhalení, jak sehrál roli v masakru Frankovy rodiny, Billy je prostě hrozně fajn a finální epizoda a finální souboj s ním působí naprosto skvěle, osobně a emocionálně. Už jsem zmínil ty souboje, tak pojďme na ně, protože upřímně, Punisher prostě musí mít dobré akční scény. A ano, jsou super :D Každá epizoda má minimálně jednu akční scénu, která je něčím nápaditá a která vám prostě utkví v paměti. Ať už se odehrává v lese a jedná se o takovou stealth sekvenci, ať už je to epická přestřelka v továrně, ať už je to infiltrace domu, kde se pracuje s kouřem a lejzrovými zaměřovači. Všechny akční scény jsou navíc velmi pěkně zpracované, jsou přehledné, krásně natočené a skvěle provedené. A ano, s brutalitou a hektolitry krve se tu samozřejmě nešetří, takže seriál určitě není pro slabší povahy :D Třeba taková mučící scéna v předposlední epizodě je něco, co i pro fanoušky eRkového ratingu je hodně silný kafe :D Akorát, řeknu to znova, fakt nečekejte, že té akce tu je nějak extra hodně. Musíte si na ní nějakou dobu počkat, ale fakt to stojí za to. I přes to, že si myslím, že Punisher je fakt dobrý seriál, tak má jeden zásadní problém. A to je samozřejmě ten stejný problém, jaký má doslova každý Netflixovský Marvel seriál. Tempo. Samotný děj se neskutečně táhne, jsou zde vyloženě výplňkové epizody (doslova první epizoda vůbec, ale jakože VŮBEC nesouvisí s čímkoliv dalším v sérii), některé momenty jsou zbytečné a dokázal bych si představit celou sérii o 4 díly kratší. Taky je samotný děj občas trošku nelogický, někdy se stane, že postavy se v jednom díle něco dozví a v tom dalším o té situaci mají až podivně moc detailů, o kterých prostě neměli šanci se dozvědět. To jsou ale opravdu jen malé vady na kráse. Jinak je první řada Punishera naprosto fantastický seriál. Výborná akce, hromada brutálních, krvavých a nechutných scén, drsné a cool momenty, prostě to, co k Punisherovi patří. Překvapivě je zde ale i hromada rozvinutých postav, tuna skvěle napsaných dialogů, výborný příběh zpracovávající velmi dobře dost závažná témata jako je PTSD, válka, chování státu k veteránům, atd. Pokud očekáváte nonstop akční scény, Punisher není pro vás. Pokud ale chcete dostat silný příběh s tunou extrémně zajímavých postav, na kterých vám bude záležet a budete si užívat každou jejich interakci a dialog, a do toho navíc chcete i fajn akci a nějakou tu brutalitu, Punishera budete milovat. Překvapivě skvělé a rozvinuté postavy, výborná interakce mezi nimi a velmi zajímavý a dobrý příběh. A samozřejmě, fantastická akce, tuna brutality a krve. Tohle trochu lidštější zpracování Punishera je prostě boží. Hodnocení: 81%

The Punisher - Memento mori (2017) (epizoda)

SPOILERS! Upřímně jsem se bál, že finále první řady Punishera nedopadne moc dobře, jelikož zatím Netflix nepředvedl moc kvalitní finálové díly. Právě proto je takový paradox, že tahle epizoda je asi moje nejoblíbenější z celé 1. série. Finálový díl obsahuje neuvěřitelné množství emocionálních, zajímavých a napínavých momentů, za zmínku určitě stojí celý flashback na onen den v lunaparku, který je strašně příjemná momentka, nebo třeba střetnutí Franka a Billyho u Curtise v bytě, které je napínavé jak kšandy. Když už jsem ho zmínil, Billy Russo v tomto díle funguje jako naprosto výborný záporák. Je to důležitá postava pro Frankův život a není to žádný padouch, co chce zničit svět. Ne, naopak, je to osobní a emocionální záporák pro Franka, což je super. Rovnou se můžeme přesunout k jejich duelu, který je naprosto fenomenální. Atmosféra kolotoče v noci je fantastická, celý souboj je osobní a strašně se mi líbil ten pocit, který z něho jde cítit. Notak, jdou po sobě 2 staří přátelé na život a na smrt. A některé momenty jako třeba hra na schovávanou na kolotoči, scéna, kdy Billy dostane kulku do ksichtu, samotný souboj nebo třeba onen moment se zrcadly. Neuvěřitelně osobní, důrazný a skvěle provedený souboj, který (na rozdíl od spousty jiných Netflix finálních soubojů) opravdu působí jako skutečně finální souboj celé řady. A upřímně, já mám hodně rád scénu z War Zone filmu, kdy Russoti spadne do drtiče na sklo, ale moment, kdy Frank drhne Billův obličej přes rozbité zrcadlo je asi můj nejoblíbenější vznik Jigsawa vůbec. Fakt skvělá a extrémně nepříjemná scéna. Finální rozlučka s Micrem (kterého ve 2. sérii bohužel nemáme), s Madani a s Curtisem, plus závěrečný teasing na Jigsawa, to všechno jsou taky skvělé momenty. Obecně je tohle výborné finále. Skvělý záporák, vynikající a napínavý souboj s hrdinou, krásné uzavření dějových linek. Těším se na druhou řadu. Hodnocení: 88%