Riverdale (2017) (seriál)

Poutavý seriál, který opravdu baví a dokáže diváka vtáhnout do děje a vyvolat v něm závislost. Každá z hlavních postav představuje určitou sortu lidí (majetní, sportovci, rodinně založení, samotáři apod.) a jejich charaktery jsou vyvážené. Když k tomu připočteme to, že každá ze zdejších postav má i své temné stránky, kterým je taktéž dán prostor, tak je to za mě opravdu krásný celek. To jak seriál “stárne” a vyvíjí se s divákem, kdy v prvních sériích se řeší střet dětského náhledu na svět s náhledem na dospělý svět (řešení problémů pomocí zasazení do deskové hry) až po to kdy postavy “dospějí” a začínají vidět stejným pohledem, kdy řešení problémů taktéž odpovídá dospělejším jedincům. Za mě osobně 6. Sérii bylo super s výjimečným krokem vedle (muzikálové díly), kdy 7. byla úplně zbytečná, nicméně její vyvrcholení bylo úžasně dotažené a snaží úspěšně v divákovi vyvolat nostalgické pocity a poslední scénou přesvědčit, aby se vzpomínalo jen na to dobré. Celý seriál byl pro mě guilty pleasure a opravdu jsem ho miloval i s jeho drobnými chybkami.

Riverdale - Season 7 (2023) (série)

Nejhorší série z celého seriálu, který jsem opravdu měl rád. Zasazení do 50. let mi vůbec nesedělo, ani nastolené zápletky, jako ruští špióni, sexismus mladistvé apod. Seriál tak nějak ztratil to tajemno, plus zpracování a přesycení barvami mi trhalo oči. Nicméně závěr je opravdu skvělý, dotažený do konce až bych i hercům ty proslovy a emoce věřil. I přes tohle všechno zůstane Riverdale mezi nejoblíbenějšími kousky, protože pár přešlapů na celkovém pocitu z tohoto díla nic nezmění. Goodbye Riverdale.