Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Tak jsem doufal, že by Illumination mohlo pro jednou opustit svůj dětinský styl a ono prej ne. Zkrátka nepatřim do cílovky a tahle trapnohumorná sázka na jistotu, která si jen odškrtává herní reference fakt není pro mě. Kromě toho film strašně spěchá a není možnost s postavama pořádně navázat vztah, takže pak všechno působí nijace a emotivní momenty nefungujou. Za to animace je moc pěkná. Designy postav, prostředí, gadgety přímo jako z her, za to palec hore. A nebudu lhát, hodněkrát jsem při sledování dostal chuť koupit Nintendo a Maria si zahrát, takže účel to splnilo. Verdikt: „Jako reklama na Super Mario dobrý, film sám o sobě těžkej průměr.“

Simpsonovi - Kráska a soused (2003) (epizoda)

„Je hezké nakupovat zase pro nějakou ženu. Naposledy jsem pro tu svou kupoval rakev.“

Creed III (2023)

První dva díly Creed, které jsem ještě narychlo před návštěvou kina zkouknul, mě překvapivě dost chytly a moc mě bavily. A nevim ani proč. Box mě nikdy nezajímal, Rockyho jsem v životě neviděl a moc dobře si uvědomuju jak je celá trilogie (nejen) po scénáristické stránce nedokonalá. Trojka mě už ale jenom utvrdila v tom, že jde asi o sérii, pro kterou budu mít odteď vždycky slabost. Baví mě na tom to charisma Michaela B. Jordana, černošská komunita, ten balanc mezi sportovním filmem a rodinným dramatem, které se mě zvlášť tady hrozně dotklo, a celková atmosféra a napětí při soubojích. Zkrátka důkaz toho, že když se dají dohromady šikovní tvůrci, jde cokoliv. (Na Jordanův režisérský debut fakt zázrak.) I přesto, že jde o nejslabší díl trilogie, je to furt svý a film v tomhle ohledu nemá chybu.

Simpsonovi - Výchova dívek v Americe (2003) (epizoda)

„To jsem zvědává tati, co v tom balíčku asi bude.“ „Já myslím Lízo, že budeš celkem příjemně překvapená.“ „Není to náhodou nějaká knížka?“ „Ano i ne. - Spíš ne.“

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

„When you're lost in the darkness, look for the light.“   V první řadě je dobrý říct, že ten seriál nikdy nemůže být jako videohra. Ať už obsadíte sebelepší herce nebo napíšete sebelepší scénář, hra má ten unikátní zážitek v tom, že hrajete za tu onu postavu, přežíváte a trávíte v tom světě několik hodin, čili u mně jako dlouholetého hráče nadále v srdci zůstane ten skvělý zážitek, kdy jsem si poprvé The Last of Us zahrál. Ale teď k seriálu a k jeho nejžhavějšímu tématu – Pedro Pascal a Bella Ramsey. Joel je prostě výbornej, neumim si už představit, že by se ho chopil někdo jinej. Daddy Pedro mu dodal tu emoční stránku a zároveň z něj šel cítit ten drsnej Joel pokaždý, když řekl nějakou herní hlášku. To samé bych rád řekl i o Ellie, ale z Belly jsem ten pocit roztěkanosti a drzosti tolik neměl. Řekl bych, že Bellie Ramsey určitě není špatná herečka, většinu času je fakt skvělá, ale momenty, kdy cituje některé herní věty, celkem drhnou a v jejím podání tolik nevyniknou. Kdyby ji víc nechali být "sama sebou", získala by si mě naprosto. A to je i celkový můj problém u tohoto seriálu. Druhá polovina totiž trpí strašnou neoriginalitou a jede na jistotu až moc ve šlépějích videohry, což je po prvních experimentálnějších dílech strašná škoda. Samotné epizody nejsou vůbec špatné ba naopak, jen z pohledu hráče zkrátka nemají co nabídnout, takže zde je neznalost předlohy hádám obrovskou výhodou. Druhý problém mám ohledně infikovaných a akce celkově. Chápu že nejde jen o zombíky, jde hlavně o vztah Joela a Ellie, ale sakra, my jsme za celou dobu jako pořádný střetnutí dostali jen clickery v muzeu a tu hordu s bloaterem. Chápu, že si to formát seriálu a přístup k realističnosti vyžaduje, nicméně cesta napříč státy pak vypadá strašně jednoduše. Nebezpečí a atmosféra post-apo světa se jaksi vytratili. Těžko říct, jestli bych seriál zvládl dokoukat, kdybych hru neznal... Teď to zní, že tomu dost nadávám, ale upřímně jsem strašně rád, že v takové podobě tato adaptace vznikla, neboť jde o jednu z nejlepších a mohlo to určitě dopadnout o dost hůř. Zkrátka nastal problém perfektní adaptace, kdy je místy buď tak odlišná, že hráče neuspokojí, nebo tak přesná, že je pro hráče nudná. Proto mám k tomu takový love/hate vztah. Nicméně jako hrdý zastánce obou dvou herních dílů jsem rád za každé (dobré i špatné) rozšíření tohoto úžasného světa a ještě úžasnějšího příběhu. Těšim se na dvojku, tak snad si s ní poradí. To bude teprve výzva. Moje oblíbené epizody: 1. When You're Lost in the Darkness; 2. Infected; 6. Kin

Simpsonovi - Ohňostroj oddanosti (2005) (epizoda)

„Kam jedeš?“ „Pryč od tebe.“ „Kdy se vrátíš?“ „Nevim.“ „Kdo bude hlídat děti?“ „Ty!“ „Já? Ale já jsem otec.“