V/H/S/85 (2023)

Tak nekvalitný obraz má tento film, že keď som išiel v polke filmu na WC, bol som rád že opäť vidím 4K.

Sestra II (2023)

Jedna hviezda za toho kozla. :-)

Moment of Contact (2022)

Je mi záhadou, že tak vyspelá civilizácia, ktorá je schopná lietať medzi hviezdami / galaxiami, by mala ovládať technológiu, ktorej náš rozum nedokáže prisúdiť ani len základnú logiku. Ešte väčšia záhada je, že sa zdá, že takáto civilizácia je stále náchylná na zlyhanie. Jedno UFO sem a druhé tam sa zdá, že neustále havaruje, pričom posledná nehoda sa stala na záhrade u suseda v Brazílii. :-) Je prekvapivé, že napriek ich schopnosti lietať naprieč vesmírom, zjavne preferujú samostatné cestovanie. Prečo? Pretože hromadné UFO cestovanie je očividne problematické - stačí si len predstaviť, aký by to bol chaos, keby všetky tieto stroje naraz zažili poruchu.  Je toto naozaj prípad pokročilej civilizácie? Alebo je tu možnosť, že tieto pozorovania UFO sú len výplodmi nášho myslenia? Možno by sme mali prehodnotiť, či sú tieto neustále príbehy o UFO len dôsledkom našich fantázií a mediálnej manipulácie. Možno je čas skúmať tieto javy s dávkou skepsy a kritického myslenia.

Oppenheimer (2023)

Nie je to jeho najlepší film, a všetko ostatne tu už bolo  napísane a rozpitvane krížom krážom, mne osobne vadilo keď idem na film o NUKE-bomb, bolo  by dobre aspoň  raz tam dať peknú  scénu ktorú si cez CGI užijem keď už IMAX, ci už pri Hirošime alebo pri samotnom teste, ale o tom ten film nebol, škoda.

Barbie (2023) odpad!

Tak teraz neviem, či Hollywood úplne nestratil scenáristov, štylistov a režisérov. Osobne som to dopozeral s presvedčením, že možno aspoň niečo, ale Bože, tak hlboko som sa mýlil. Toto nemá nič spoločné s filmom, je to iba čistý výplach dnešnej prefeminizovanej a upadajúcej západnej spoločnosti.