Píseň moře (2014)

Na mě film velmi zapůsobil. Propojení mýtů, pohádek a písniček se do příběhu hezky promítlo a od začátku jsem fandila, aby vše dopadlo dobře. Animace mě také potěšila svou "novotou" a například cesta světýlek byla přímo kouzelná. Filmu jsem odpustila i to, jakým způsobem se vlastně řeší úvodní zápletka - Ženy z tohoto rodu musí jednoho dne odejít do moře. Proč je to někdy v dospělosti (a nikomu o tom neřeknete) a někdy, když jste ještě malé děcko, to mi nějak uniklo.

Líza, liščí víla (2015)

Moc milý, nápaditý, lehce retro a  úplně prdlý maďarský film o Líze, která hledá lásku. Kvůli kletbě ale každý, koho by mohla milovat, musí zemřít. Že najde skutečnou lásku jinde, než by čekala, je nasnadě. Jak to bude s tou smrtí už se mrkněte sami..:)

Síla psa (2021)

Drama s těžkou atmosférou a krásnými scenériemi. A dál už tak nějak nic. Postavy leckdy něco říkají celkem beze smyslu a divák si má vše domyslet, případně když si to domyslí, tak není pořádně ukázáno, zda se mýlil nebo měl pravdu. Prostě se scéna utne. Musím uznat, že atmosféra byla opravdu plíživá stejně jako emoce, které hlavní "záporák" cítil. Divák nevěděl, co ho každou vteřinou čeká. Ale taky nic moc nedostal. Když jsem četla popis filmu, jak se bude Cumberbatch hrozně chovat ke všem okolo a dělat jim ze života peklo, čekala jsem nějaký masakr. Jediné co ale vidíme je, jak terorizuje Kirsten tím, že hlasitěji brnká na banjo než ona na piano, až z toho ona začne pít. Opravdu tetor.