Andor - Nikdo neposlouchá! (2022) (epizoda)

Andor je vyjímečný seriál, který se dost liší od ostatních výtvorů od studia Disney v pokusu vyždímat všechny možné značky. Andor je každou epizodou lepší a tahle epizoda vás rozhodně neuvede v opak. V epizodě je vyobrazena krutá věznice, ve které se s lidmi nakládá jako s levnou pracovní silou. Serkis exceluje, ani nepotřebuje hrát motion-capture postavičku aby podal skvělý výkon. V téhle epizodě není žádná akce, ale ono to vůbec nevadí. Ani děj se moc neposune, je nám jen ukázáno jak prohnilé vlastně Impérium je a nabuzuje děsivou atmosféru, ať už ve věznici, nebo na blízké Andora, o které se začnete bát už při pouhé zmíňce při Imperiální radě. Velmi skvělá epizoda a těším se na vyvrcholení. Vůbec se mi ten týden čekat nechce...

Ninjago - Crystalized (2022) (série)

Crystalized (nebo také s16) má být finálem pro Ninjago jako takové. Vrací spoustu starých postav, ať už se jedná o generály kteří pracují pod Křišťálovým Králem, nebo spoustu menších postav (Killow, Uprhol, Ultra Violet, Lil Nelson a mnoho dalších), což v poslední sérii moc nefunguje, respektive má až moc epizod a proto se jedná o jednu z nejdelších sérií Ninjaga, což sérii dost škodí. Obsahuje totiž dost epizod, ve kterých se toho moc nestane, speciálně z pohledu hlavních ninjů, kteří jsou přes tři epizody na jednom místě kde dělají v podstatě to samé a jsou tam jen proto, aby je měli kam uklidit a mohli se mezitím věnovat někomu jinému. Finále je dost přepísknuté a dokazuje, že v tomto serialu snad nikdo nikdy neumře. Na druhou stranu se mi tu docela líbil Garmadon (když pomynu první epizodu s ním) a jeho provázání s reportérem z s10. Wu nebyl špatný, Lloyd absolutní děcko, Ninjové už v minulosti byli i lepší a Nya mě nebavila. PIXAL jako vždy otřesná a ty její MINIPIX, no bože. Generálové tam byli jen aby měli koho dát do setů. Série jako taková nebyla špatná, ale jako finále moc nefunguje - 6/10 - 3*

Jak jsem poznal vaši matku - Série 1 (2005) (série)

Velmi dobrý začátek skvělého seriálu, představení postav, ke kterým si člověk hned najde cestu a zamiluje si je, i uvedení legendárního running jokeu (suit up/nahoď oblek). Lepší to snad ani být nemohlo 10/10 - 5*

Vražda v Orient expresu (2017)

Velmi napínavý detektivní příběh, který upoutá nejen hvězdným obsazením, ale i příjemnou lokací (která je po většinu filmu jen jedna a funguje lépe, než by jste si mysleli). Kenneth Branagh který film nejen režíruje, ale i hraje hlavní postavu odvádí v obou případech přinejmenším dobrou práci. Ostatní herci vůbec nezaostávají a třeba takový Dafoe nebo Depp hrají úžasně, i když jsou oba spíše ve vedlejších rolích. Díky dobré zápletce, na kterou jsem nepřišel až do rozuzlení a spoustě skvělých elementů si film zaslouží 8/10 - 4*

Auta (2006)

Absolutně skvělá pohádka nejen pro malé děti, ale i starší publikum. Tento snímek je v podstatě definice mého dětství. Pamatuji na doby, kdy jsem na to poprvé koukal s mladší sestrou a Burák se ihned stal mým favoritem. Větší vztah mám sice k druhému dílu, to ovšem nedělá tento film o nic horší a Pixar dokazuje, že jejich pohádky jsou to nejlepší z nejlepších. 9,5/10 - 5*

Black Adam (2022)

Black Adam byl film, který si nejspíše nezaslouží návštévu kina, jedině, že by jste šli s nejlepším kamarádem/kamarády a mohli si to užít jako společnou aktivitu, občas se zasmát věčně směšně vypadajícím zpomaleným záběrům, nebo si jenom šeptat o tom, co bylo cool a co ne. Film má velmi dlouhé finále, Dwayne Johnson se po většinu filmu chová jako NPC, ale ke konci to začalo být lepší. Justice Society byla dobrá, ovšem třeba Atom Smasher nebo ta týpka se vzduchem (ano, zapoměl jsem její jméno) měli velmi málo prostoru, nejvíc prosotoru měl Hawkman s Dr. Fatem kteří i tak nebyli prokresleni natolik, jak by si zasloužili. Konec se opravdu táhne, jak už jsem psal, finále je až moc dlouhé (trvá asi 1/4 filmu) a to trochu ubírá váhu. Zápletka filmu je v podstatě o tom, že má uvést Justice Society a představit Black Adama. Ve filmu byla dvě camea, z toho je to druhé vážně povedé a po potitulkové scéně jsem měl husí kůži. Film si ale kvůli ve velké části nepovedenému humoru, dlouhému finále a trochu plochým postavám nezaslouží víc než 6/10 - 3* neurazí, nenatchne a jednou stačí