• Krátkometrážní

Agent z Hong Kongu (2001)

Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale pak jsem si uvědomila, že i když je to neskutečná zábava nabytá napětím a skvěle, opravdu skvěle (tady dělá Jackie čest svému jménu) propracovanými akčními scénami, přece jen to bylo místy příliš přitažené za vlasy, aby nad tím vrněl i kritičtější divák. Nicméně to nemění nic na faktu, že jde o prvotřídní zábavu. Dokonce jsem se bavila o řád víc než v případě Nové police story.

Továrna (1970)

Pěkné pěkné, dobrý nápad, moc hezky natočené, akorát moc dlouhé. Půlka by úplně na vytěžení tématu stačila, zbytek už je mučení diváka.

Police Story 3 (1992)

Jackie zastíněn ženou. A celkem vydatně!

Vítězové a hříšníci (1983)

Dost dobrá komedie, která by obstála i bez Jackieho Chana. Jeho vedlejší role policajta je ale skvělá, vystřihne si pár parádních akčních scén. Ta na KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH je naprosto NEZAPOMENUTELNÁ!!

Personál (1975) (TV film)

to Bluntman: během závěrečné titulkové sekvence jsou titulky prostříhávány se záběry Machulského hrdiny - v těch posledních je zřetelně vidět, jak něco píše. Důvod, proč sledovat titulky až do konce ;)

Karate komando (1981)

Béčko. Lepší béčko? Dobré béčko! Řemeslné provedení je tak maximálně za dvě hvězdy, to ale neznamená, že tenhle film není velkolepá legrace. Má své vtipné momenty (a není jich málo) a i když se ze začátku může zdát nic moc, pěkně se rozjede. Vidět to tak v patnácti, stane se "mým kultovním" filmem a sjíždím ho pořád dokola. Diletantský, ale má srdce. Pokud chcete škatulku, pak "kultovní béčko".

Zmrzlina na klacku (1978)

Český distribuční název a přebal levného dívídíčka v trafikách jest krutým distribučním omylem, který se snaží snímek podat jako americkou teenagerskou sexy komedii typu prci prci. Je to sice o středoškolácích a sexem se to tam taky hemží, snímek však vyniká především svou "retro" nostalgií (50. léta dýchají z mizanscény i ze zvukové stopy) a ohlédnutím za dospíváním, a není bláznivě vtipným, jak se snaží naznačit obal a zavádějící název, ale spíš úsměvným ve stylu "bylo nás pět (o sexu)". Vlastně je to celé dost smutná záležitost. Ze snímku dýchá realismus, což nezkazí ani výborný závěr, je vidět, že film přeci jen není americký. Vlastně jde o takové až anti-propagandistické (nebo chcete-li realistické) vyobrazení zkažené západní kultury ;) Každopádně příjemné překvapení!

Auto (1977)

Celkem povedené béčko pro ty, kdo mají rádi silniční humor (spíš než horror). O nějaké atmosféře strachu se v případě auta-démona (které vidí doslova rudě) nedá mluvit, legrace je to ale obstojná. Tvůrci rozhodně dokáží udržet napětí víceméně až do konce. Tu čtvrtou hvězdičku jsem si neodpustila - je za roztomilé zrychlování čehokoli kdekoli se to hodí, takže auto místo aby působilo děsivěji (což byl záměr), vypadá víc jako hračka s přetaženým pérkem, zato čiperně běhající policajti jsou mňamózní. Alespoň se do té televizní stopáže vejde víc děsu, no ne ;)