Alexander Veliký (2004)

Ehm, tak z jakého konce to vzít. Na tenhle film jsem se moc těšil a mám pocit, že když se na něco moc těším tak je to zklamání. 3 hodiny dlouhé vyprávění bez pořádné šťávy. Těšil jsem se na pořádné bitvy (přeci jen je to film o Alexandrovi Velikém, nebo ne???), které byly ve filmu jen 2 a to ještě jaksi nemastné a neslané. Vše podstatné by se vešlo do hodinového snímku. Škoda.

Král Artuš (2004)

Nějak moc neřeším legendu a historické prameny a možná i proto se mi toto dílo opravdu líbilo. Výprava dokázala navodit krásně drsnou starou Anglii, film má spád a výborně zahrála Keira Knightley. Pokud nehledáte chyby, neuvidíte je.

Tichý Američan v Praze (1977)

Sice se jedná o jednoznačnou propagandu proti vypouštěčům mandelinek na území ČSSR, ale zápletka se mi líbila a herecký výkon Miroslava Zounara byl výborný. Hlavně že dostali amíci co proto. :-)

Kapitán Ron (1992)

Vydařená výprava a Kurt Russell dělají z této šílené komedie hezkou podívanou na jednou shlédnutí.

Santa je úchyl! (2003)

Billy Bob Thornton rulez! Naprosto šílený námět bravurně zapracován do místy drsné crazy komedie pro dospělé. Bez BBT by ale byl výsledek poloviční...

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

S původním filmem má společný jen námět, ale druhé pokračování vraždících brouků je důkazem, že i s malým rozpočtem se dá udělat celkem slušné akční sci-fi. 69% hlavně za Richarda Burgiho.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983) odpad!

I jako milovník komunistických českých filmů (mají své kouzlo) musím i já říct, že tohle byla ztráta času. Slátanina terminátora, robocopa, české Babičky a céčkového hororu prezentována příšernými hereckými výkony. Nikdy více!

MacGyver - Pilot (1985) (epizoda)

Velmi dobrý akční seriál bez násilí, u kterého se mnohé přiučíte, např. jak čokoládou opravit prasklý plášť zásobníku s radioaktivní vodou. :-) Když jsem MacGyvera sledoval jako malý, zkoušel jsem, zda jsou jeho vynálezy funkční (samozřejmě jen ty realizovatelné doma, max. na zahradě :-) ) a světe div se, opravdu to fungovalo! 5 hvězdiček hlavně z nostalgie, ale i dnes se na pár dílů rád podívám.

Hříšný tanec (1987)

Asi mi na těle chybí jedna díra navíc, aby se mi tohle líbilo...