Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Pro mě nejlepší komedie této nestárnoucí dvojice. Na tento typ filmu ohromná výprava na tropickém ostrově, zabijácké hlášky japonského bojovníka a smršť kvalitních bitek.

Jdi na to (1983)

"Dougu, od tý doby co si tady mi kuchyně dělá přesčasy, ty ten stát přijdeš na víc, než celej vesmírnej program." Geniální komedie, oba borci ve vrcholné formě a parádní spád celý film kdy jedna hláška a bitka stíhá druhou. A navíc úžasný "záchodový" humor Ameriky 80-tých let. 100%!

Dva výtečníci (1977)

Tohle je další bomba v podání Terence Hilla a Buda Spencera. Scénář napsaný přímo na míru dává možnost oboum borcům ukázat to nejlepší co v sobě mají. A taky to ukazují. Několikanásobné ničení aut zloduchům vysokozdvihem v úvodu mě rozsekalo totálně. :-) "Šéfe, mám sehnat další auto? - Nééé, sežeň taxíka!"

Hospoda (1996) (seriál)

Totálně pohodový a oddechový seriál z typicky českého prostředí jakým hospoda bezesporu je. Některé díly lepší, některé horší, ale jako celek výtečné. Hlavně hlášky Petra Nárožného mě dostávali do kolen.

Dr. House (2004) (seriál)

Netradiční podívaná z tradičního nemocničního prostředí. Mistrovsky zvládnutý scénář přesně sedí Hughovi Lauriemu a jeho hlášky jako Dr. House jsou opravdu odzbrojující.

Airwolf (1984) (seriál)

Moje srdeční záležitost od shlédnutí pilotního dílu ještě za totality. Seriál nejen o nadzvukové helikoptéře může v dnešní době působit až komicky (zejména kvůli trikům), ale i dnes mé srdce zapleská když String, Dominik a Kate usednou do "lady" a vydají se ničit padouchy. Triky bez použití digitálních efektů se leckomu mohou zdát laciné, ale právě to je krása a kouzlo tohoto výjimečného seriálu. 1. série je zaměřena na studenou válku a Airwolf se hlavně pouští do tajných misí proti USSR, Kubě a dalším nepřátelům kapitalismu. Vzdušné souboje helikoptéry proti Migům zde nemají chybu! 2. a 3. série opouští toto téma a zaměřuje se více na osudy hlavních představitelů. Nicméně na kvalitě to rozhodně neubere. Na 4. sérii se tragicky podepsala výměna hlavních protagonistů a spolu se seškrtaným rozpočtem nesahá původním dílům ani po kotníky.

Brazilský masakr (2006) odpad!

Nádherná výprava nemůže zachránit katastrofální herecké výkony a špatnou režii. Spolu trapným scénářem je to celkově obrovská nuda, nuda a zase nuda.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Explozivní vyvrcholení celé TNG série. To je také jediná vada tohoto snímku - že je poslední z TNG. Jinak nejlepší výkon Brenta Spinera jako Data. U finále nejeden ST fanoušek zatlačoval slzu...

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Hluboký vesmír devět je druhý ST seriál, který jsem viděl (Po Next Generation). Mnohými zatracovaná série se mi líbila natolik, že jsem byl schopen hltat několik dílů za sebou i po nocích. (Ale ta rána ) První půle se odehrává výhradně na vesmírné stanici v ne zcela politicky stabilní části galaxie mimo území Federace. Děje jednotlivých dílů jsou zaměřeny hlavně na řešení politických šarvátek mezi hojně zastoupenými rasami celé známé i neznámé galaxie. Mimo to stanice také hlídá červí díru, která vede do velmi vzdálené a neznámé části galaxie. Druhá půle je již nabitá akcí díky válce s neznámým spolkem Dominion a o nečekané zvraty, napětí a strhující bitvy není nouze.