Natix

Natix

Jiří Machart

Česko

• 21.10.2017  22:27

Navzdory působivému vizuálu, zvuku/hudbě a celkové atmosféře jde o nekonečnou nudu galaktických rozměrů bez pořádného děje, stejně tak jako u původního Blade Runnera. Vskutku povedené pokračování.

• 17.5.2017  23:38

Idiots in space, vol. 2

• 27.9.2016  22:45
    Policajt samurai (1991)

Kdyby Limonádového Joeho natočili béčkoví porno producenti, tak by to vypadalo asi takhle. Odpad nebo 5, ono je to vlastně jedno.

• 7.9.2016  23:34
    Double Down (2005)

Autismus nikdy nebyl tak zábavný.

• 23.6.2016  02:25
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Mikluš rád vaří a docela to umí a nám všem se to líbí!

• 15.3.2014  22:59

Zábavně přehnaný název a docela slušná akční muzika jsou jediné, co zde stojí za řeč, jinak je to naprosto o ničem. Zoufalé i jako studentský kraťas.

• 12.1.2014  22:56
    Django (1966)

Přestože Franco Nero je takový slabší Clint Eastwood, Luis Bacalov je trochu slabší Ennio Morricone, představitelka Marie je poněkud slabší Claudia Cardinale a konečně Sergio Corbucci je o dost slabší Sergio Leone, stejně nelze tomuto filmu upřít určité unikátní kvality, především řezání uší, tajemnou rakev, kterou s sebou Django všude vláčí, a hlavně masivní skóre hlavního hrdiny čítající asi 80 killů. :)

• 18.10.2013  21:39
    Batman (1966)

Kdo neviděl, ten neuvěří. Batman a Robin v homosexuálních pyžamech! Repelent proti žralokům! Joker s knírem! A legendární scéna s bombou, která se podezřele podobá závěru The Dark Knight Rises.

• 18.6.2013  23:44

Dirty Harry za mlada, když ještě ujížděl na LSD. Místy slušná sranda, částečně díky starému českému dabingu.

• 23.3.2013  00:19
    Grizzly: Pomsta šelmy (TV film) (2007)

To takhle vezmete z videobanky Discovery channelu dva záběry, jak medvěd řve, dva jak stojí, jeden jak běží, u cirkusáků přitočíte, jak medvěd leze po autě, každý záběr párkrát zopakujete a hurá, máte půlku tohohle filmu. Na tu druhou si půjčíte od souseda starý jeep, najmete 4 (porno)herce a necháte je běhat po lese s klíčem na výměnu pneumatik (vůbec jsem nepochopil za jakým účelem). Pro "kill" záběry už stačí přes obraz nakreslit v MS Paint pár červených fleků a jste hotoví. Sračka jak zákon káže. Mimochodem, při pohledu na režisérovu filmografii si nelze nevšimnout homofóbního sdělení filmu: jste-li teplí, nejezděte do lesa, nebo vás sežere medvěd!

• 17.3.2013  22:35
    Vyvolený (2000)

Nejvýstižnější komentář: Prechytraly

• 24.2.2013  19:56

Zajímavé téma, ale zoufale nudný a nezajímavý dokument.

• 4.2.2013  01:42
    Hobit (1966)

Těm, kteří považují Jacksonova Hobbita za zbytečně natahovaného nebo příliš se odchylujícího od předlohy, nelze než doporučit tuhle česko-americkou(!) adaptaci z roku 1966. Sice tak nějak chybí trpaslíci, ale zase tu máme generála Thorina, draka Šlaka a princeznu Miku, kterou si Bilbo po zabití draka vezme za ženu. To vše během 12 minut(!!) a s ilustracemi od Adolfa Borna(!!!) Přes (anebo právě pro) obrovský WTF faktor stojí za to vidět alespoň jako kuriozitu.

• 21.10.2012  01:43
    Prometheus (2012)

"We made you because we could."

• 11.9.2010  03:01

Čekal jsem western v japonském prostředí, s katanami vyzbrojenými samuraji místo kolty obtěžkaných kovbojů, ale přeci jen formou stále western, byť vím, že v Japonsku platí úplně jiná měřítka normálnosti. Dostal jsem ovšem grotesku ve městečku plném retardů, kteří nedokáží udělat ani dva kroky, aby se při tom nesnesitelně nepitvořili. Tuhle přestřelku Leone s přehledem vyhrál, a ještě si u toho stihl v poklidu zapálit doutník.

• 13.7.2010  23:02
    Kněžna Libuše (2009)

Vezměte digitální kameru, pár opilých kamarádů, vybavte je dřevěnými klacky a vyražte do lesa - ať natočíte cokoliv, velmi pravděpodobně to bude kvalitnější než tenhle "film". Nicméně navzdory (či spíš díky) tomu, že je ve filmu špatně snad úplně všechno, na co si lze vzpomenout, je zábavný faktor neuvěřitelně vysoký. Pro umocnění už tak velkolepého zážitku doporučuji sledovat ve větší skupině lidí a během promítání hrát drinking game s pravidlem napít se po každém záběru na úplněk. :)

• 13.7.2010  22:24
    Kick-Ass (2010)

Český překlad jména hlavního hrdiny - "Nářez" plně vystihuje podstatu filmu. Zvráceně vtipné, krásně politicky nekorektní, technicky bezchybné. Je potěšující vidět, že i dnes se ještě nejde někdo, kdo dokáže natočit skvělé akční scény i bez epileptika za kamerou. Výborní herci (Chloe Moretz jedním slovem vládne), povedený soundtrack a na konec žádný borec, ale stará dobrá bazuka. :) PS: Chci vidět Hit Girl The Movie! :)

• 13.7.2010  22:05
    Vahşi Kan (1983)

Další z "perel" turecké kinematografie, kdo neviděl, nepochopí, kdo viděl, stejně nepochopil. Zombíci, paní Rambová, gang motorkářů, co více si přát... :) Objektivně odpad nejčistšího kalibru, subjektivně velmi zvráceně zábavné, i když "kvalit" profláklejších tureckých Star Wars nebo Spidermana to přeci jen nedosahuje.

• 13.7.2010  21:56

Ani se nechce věřit, že tenhle film opravdu natočil TEN Tim Burton. Nelogicky jednající postavy, jejichž osudy jsou vám stejně v podstatě ukradené, příběh, který by mohl být používán jako ilustrace pro slovo klišé, to nezachránilo (a ani nemohlo) ani ověřené trio Depp - Bohnam Carter - Elfman, natož efektně přestylizovaný vizuál, ve kterém ovšem klasickou burtonovskou temnou poetiku stejně budete hledat povětšinou marně. Time, takhle ne!

• 6.2.2010  22:56
    Pozemšťan (2007)

Přestože se celý film vlastně jen několik lidí baví mezi sebou v jedné místnosti, tak hodina a půl utekla jako nic, klidně bych si dal líbit tak půlhodinu navíc, protože se nabízí celá řada dalších témat, která mohl film obsáhnout. Ale i přes ne naplno využitý potenciál svou myšlenkou hodně zajímavý a originální snímek.

• 4.10.2009  02:05

Obrovské zklamání. Herecké výkony Pitta, Carterové i Nortona jsou sice výborné (i když poslední jmenovaný v poslední scéně už docela přehrává), bigbeatový soundtrack od Dust Brothers je cool, i vizuál a režie jsou v první řekněme půlhodině, možná hodině dost nápadité a stylové, některé scény a hlášky jsou super, ale sakra, co ten příběh?! Zjednodušeně řečeno úderem každé půlhodiny se film naprosto změní, jednak směřováním příběhu, jednak víceméně i žánrem. Ovšem tady to narozdíl od takového Forresta Gumpa vůbec nedrží pohromadě... "Ten" zvrat v poslední půlhodině jsem sice nečekal a příjemně mě překvapil, ale k čemu to, když čím blíže konci filmu, tím víc se příběh filmu nořil do naprosté nesmyslnosti? Dobře, bral bych ještě to, že se zástupy chlapů všech možných profesí pravidelně scházejí, aby si rozbíjeli huby, aniž by se film snažil nějakým způsobem vysvětlit jejich motivaci. Vysvětlení, že je prostě sere systém, neberu (S touhle myšlenkou si pohrával starý dobrý Trainspotting, a to nesrovnatelně lépe). Ale to, že naprosto všichni z nich, bez výjimek se nechají jen tak ukecat pro v podstatě terorismus, co to jako je?? A závěrečná scéna, která měla celý snímek nějak vypointovat a dát mu smysl, tu už jsem nechápal vůbec. Aneb zabij svého imaginárního přítele tím, že se střelíš do hlavy, třeba to přežiješ a možná i budeš už minutu na to běhat jak veverka. Závěrečné "Poznalas mě ve zvláštním období mého života" aspiruje na nejdebilnější závěrečnou hlášku století. EDIT: Po 6 letech a promítání v kině v rámci Projektu 100 přidávám 3. hvězdičku, ale výše uvedené v podstatě stále platí: stylový, provokativní, výborně zahraný a perfekcionisticky režírovaný film s překvapivou pointou, který je ale v jádru hrozně nerealistickou a smysl nedávající blbinou...

• 1.3.2009  02:47

Mohl by mi někdo říct, na co jsem se to poslední dvě a půl hodiny k*rva díval? Na netradiční gangsterku, historické drama, válečný film, podivnou fantasy nebo snad jeden velký drogový úlet?? Vzhledem k tomu, že po kliknutí na položku Bonusy v menu DVD na mě vyskočila hláška "Vložte disk 2", který ovšem neexistuje, se kloním k možnosti poslední...

• 14.8.2008  13:46

Tohle dílo jsem byl nucen sledovat při zpáteční cestě autobusem z dovolené. Očekával bych tedy, že díky tomu by neměl být problém se ve filmu tak trochu najít, ale už brzy bylo jasné, jak bláhová tahle domněnka byla. Trapně deformované karikatury postav, zoufalé herecké výkony a kvalitní novácký humor mi až nápadně připomínaly Kameňák. Čím to, že mi nakonec vůbec nevadilo, že kvůli noční cestě nebyl film dovysílán do konce? :) 1* za postavy řidičů Karla & Karla (při kterých se mi vybavili Samotáři), slušnou kameru a asi jedinou scénu, kdy jsem se od srdce zasmál a to když Klepl hned na začátku filmu spadl v autobuse ze sedadla.

• 2.8.2008  23:02

Díky zdejším ohlasům jsem čekal hodně, to se ovšem jaksi nedostavilo. Přestože film má dvě a půl hodiny a víceméně se stále cosi děje, po asi třech týdnech od shlédnutí si z něj pamatuji už jen málo. Jak to? Možná je chyba ve mně, ale nějak jsem nebyl schopný se do příběhu ponořit a ztotožnit se s jednou z hlavních postav (případně oběma), přestože výkony Denzela Washingtona i Russela Crowa nejsou vůbec špatné. Ale vlastně na jednu věc si vzpomínám docela dobře: jak Washingtonova postava popíjí s Crowem, poté co je jím zatčena, na policejní stanici kafe a oba se při tom náramně baví. WTF?!

• 1.8.2008  01:27

Přestože Al Pacino v roli ďábla doslova čaruje, byl tento film pro mě spíše zklamáním. Zajímavý námět zabíjí nudný scénář a průměrná režie. Jsem tvůj otec, Luku! ...vlastně Kevine. :)

• 9.7.2008  18:32

Po formální stránce kvalitně natočený film se slibným hereckým obsazením a dobrými hereckými výkony (plamenné projevy Seana Penna stojí za to), který ale zabíjí rozvleklý a nudný příběh, který jsem vlastně ani úplně nepochopil.

• 7.7.2008  13:16

Neuvěřitelná šílenost. Celých 90 minut filmu je hlavní hrdinka střídavě mučena nebo o*ukávána, případně obojí zároveň. To je vždy doprovázeno typicky japonským kňučením, které je ke konci už docela otravné. Naštěstí se film nebere vůbec vážně a některé scény jako třeba sestřelování krysy při močení nebo pověstný Kung-fuck jsou svojí neskutečnou ujetostí ohromně vtipné. Podruhé bych to ale už vidět nemusel.

• 7.7.2008  13:12

Neuvěřitelně šílená ptákovina, jakou dokáží natočit snad jedině Japonci. Příběh pojednává o tom, jak roztomilá studentka mstí smrt svého bratra, přičemž každého, kdo se jí postaví do cesty, rozstřílí na kusy gatlingem, který se jí skví na místě levé ruky. Během cesty se k ní přidá ještě jedna slečna, která je (bohužel ale jen v jediné scéně) pro změnu vybavena motorovku namísto nohy. Všechno to je doprovázeno nekonečným množstvím krve, neskutečně ujetým japonským humorem (osmažená ruka mě docela zničila) a spoustou filmařských kiksů, které jen podtrhují to, že se film nebere ani trochu vážně. Pokud se chcete s pár přáteli pobavit hodně netradičním a šíleným způsobem, je tenhle film ideální. PS: Chlast a hulení s sebou! :)

• 11.6.2008  12:25
    Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace) (2008)

První dvě třetiny filmu se ohromnou kadencí neskutečných fórů, hlášek a nápadů můžou směle měřit i s nejlepšími epizodami seriálu, až už jde o deathball, Coleenin dům, oba obřady na Kiffově rodné planetě, krátkou epizodku z All My Curcuits a vůbec skoro všechny scény s Benderem. Ovšem od chvíle, kdy se Yivo stáhne ze Země, vtipů pomalu ubývá a důraz přechází na hlavní příběh, který mi ale přišel docela podivný a nedomyšlený, až do samotného konce jsem čekal na nějaký zásadní zvrat, který by tomu celému dal nějaký větší smysl, bohužel se tak nestalo. Přesto jsem se u filmu náramně bavil, pravděpodobně víc než u prvního, i když seriálový formát přeci jenom Futuramě sluší víc.