Janie.

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.12.2015  21:23
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Nenechte se pomýlit tím, jak to tu někteří označují za čistokrevnou červenou knihovnu. Závěr první série byl tak drsný, že jsem se místy ani nemohla dívat a opravdu bych to znovu vidět nechtěla.

• 21.8.2015  18:11
    Lana Del Rey - High By the Beach (hudební videoklip) (2015)

The truth is I never bought into your bullshit, when you would pay tribute to me cause I know that all I wanted to do was get high by the beach. Lana chce prostě jen dělat hudbu a užívat si svůj život. Tenhle postoj se mi na ní moc líbí a tenhle klip ho v dokonalé formě vyjadřuje. Jen škoda, že někteří lidé nedokáží vnímat hlubší význam, skrývající se za tím očividným, asi proto je tu zatím tak nízké hodnocení. Ale pro tyto jedince je takové hudby stejně škoda. Jinak hudebně rovněž skvělé, takový malý návrat ke stylu alba Born to Die. Prostě dokonalé.

• 2.11.2014  23:38
    Famílie (TV seriál) (2010)

Po celé čtyři série (které jsem zatím viděla) si seriál pořád drží vysokou kvalitu, což jsem upřímně řečeno nečekala. Moc příjemné překvapení. EDIT: Právě jsem dokoukala finálový díl a musím říct, že seriál neztratil dech až do poslední minuty. A konec samotný se mi taky velmi líbil, až mě opravdu mrzí, že je to byla opravdu poslední epizoda. Zasloužených pět hvězdiček.

• 14.10.2014  22:40

Moc hezká pohádka, jen bych vypustila ten zpěv, trochu mě tam rušil.

• 31.8.2014  22:58
    Lana Del Rey - Summertime Sadness (hudební videoklip) (2012)

Lana a Jaime by měly na klipech spolupracovat mnohem častěji.

• 31.8.2014  22:57
    Lana Del Rey - Ride (hudební videoklip) (2012)

I am fucking crazy. But I am free.

• 25.5.2014  20:12
    The 100 (TV seriál) (2014)

U The 100 je třeba překousnout kvalitativně průměrnou první sérii, protože ta druhá za to opravdu stojí. Z toho, co v první sérii kolísalo mezi dystopickým seriálem pro young adult publikum (tudíž si připočtěte nevyhnutelný milostný trojúhelník) a sci-fi, se ve druhé sérii stala bezkonkurenční sci-fi podívaná s komplexními, výborně se rozvíjejícími postavami, která se nebojí řešit složitá morální dilemata ani nechat kladné postavy dělat opravdu špatné věci. Dalším plus je přesunutí romantické stránky do pozadí, což seriálu rovněž prospělo. Zpracování je taky výborné, na každý díl jsem čekala jen velmi netrpělivě. Pro mě opravdové překvapení. Teď už nezbývá jen doufat, že kvalita neklesne ani ve třetí sérii, protože by to byla velká škoda.

• 16.5.2014  23:10
    Kdo přežije: Cagayan (TV pořad) (2014)

Před posledním dílem si už dovolím hodnotit. Ať už to dopadne jakkoliv, Cagayan je bezpochyby nejlepší řada za několik let. Výsledek téměř každého dílu byl díky paranoie a labilitě některých účastníků překvapením a konečně se přihlásili taky lidé, co se tuhle hru nebojí hrát. Jen tak dál, Survivor má očividně pořád co nabídnout. UPDATE: po posledním dílu: můj favorit Spencer sice nezvítězil, ale vzhledem k tomu, jak měl Tony celou sérii víceméně pod palcem, je to vítězství zasloužené. Hlavně že to nebyla ta šílená Kass.

• 12.3.2014  22:16
    Blue - Curtain Falls (hudební videoklip) (2004)

Labutí píseň Blue.

• 12.3.2014  22:06

Můj nejoblíbenější klip vůbec. Everybody... rock your body!

• 20.2.2014  19:46

Pamatuju si, jak nám tenhle dokument pouštěli ve fyzice na střední. Ještě asi týden potom se mi špatně spalo. Opravdu silný zážitek, právě díky autentickým výpovědím a záběrům... až si člověk říká, jak tohle všechno může být pravda.

• 7.12.2013  21:28

Téměř dokonalá adaptace knížky. Hlavně z první poloviny filmu jsem byla absolutně nadšená.

• 28.9.2013  15:48

Jedna z mála sérií, kde se neutvořila žádná pořádná silná aliance, následkem čehož bylo, že výsledek téměř každého z posledních dílů byl překvapením (a občas to byl s těmi dočasnými aliancemi i pořádný zmatek). To se mi na téhle sérii moc líbilo.

• 11.7.2013  21:22
    Pomáda (1978)

Po Moulin Rouge můj nejoblíbenější muzikál.

• 1.6.2013  20:53

Jako dvanáctiletou mě to úplně okouzlilo. Snad proto se na tenhle první díl vždycky ráda znovu podívám.

• 1.5.2013  17:05
    Kdo přežije: All Stars (TV pořad) (2004)

All Stars a paradoxně banda tupců. Člověk by řekl, že když jsou tam podruhé, tak aspoň nebudou dělat starý chyby... ale samozřejmě se našly výjimky.

• 14.3.2013  17:47
    Kdo přežije: Cookovy ostrovy (TV pořad) (2006)

Moje nejoblíbenější řada, hlavně kvůli Aitu čtyřce. Co ti dokázali, to je naprosto neuvěřitelný. A navíc v jednom z mála případů vyhrál člověk, co si to zasloužil nejvíc (no dobře, a kterému jsem navíc i fandila :D).

• 14.3.2013  17:41

Boston Rob! Aneb když jednu řadu totálně, ale naprosto totálně ovládne jediná osoba. Bonusem je naprostý mimoň Phillip, protože to, co tam předváděl, to se jen tak nevidí.

• 14.3.2013  17:38
    Kdo přežije: Panama (TV pořad) (2006)

Cirie a Aras jsou nejotravnější dvojice v dějinách Survivora. A nejmíň sympatičtí. Navíc mi celou dobu strašně vadila Arasova arogance. Ale o to víc jsem fandila Terrymu, protože to, jak se tam dokázal udržet skoro až do konce přesto, že ho tam nikdo z těch zbývajících pitomců nechtěl, opravdu stálo za to. Opravdu nespravedlivé, že kvůli jediné prohře nemohl vyhrát.

• 14.3.2013  17:34
    Kdo přežije: Austrálie (TV pořad) (2001)

Tuhle řadu jsem viděla jako malá :) Colby je borec.

• 14.3.2013  17:31

Ale Russell je nesnesitelnej.

• 21.1.2013  21:17
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Hodně dobře rozehraný příběh složité a komplikované pomsty se skvělými postavami a příjemnými hereckými výkony. Hlavně velká pochvala Gabrielu Mannovi za Nolana, už teď se řadí mezi moje nejoblíbenější seriálové postavy vůbec.

• 27.11.2012  21:41

Velmi emočně silný film. Nejen díky dějové lince s Ewanem a Evou (oba byli skvělí, mimochodem), ale hlavně kvůli té apokalyptické. Možná proto, že právě ztráta všech smyslů jako taková a následný život v temnotě je jednou z nejděsivějších věcí, jaké si dokážu představit, a už několik let mě ta představa straší ve snech. No a Perfect Sense navíc nenabízí žádný happyend (ani jeho náznak), což je další věcí, která přispívá na síle celkového dojmu. A taky velká pochvala za hudbu.

• 8.9.2012  22:47
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

První dvě série jednoznačně za pět hvězdiček. Nejnechutnější seriál, jaký jsem kdy dokázala mít ráda. A Deryl je borec.

• 26.7.2012  20:42

Přijde mi strašně nefér dát The Dark Knight Rises jenom pět hvězdiček. Kdybych mohla, dala bych tak deset, protože když ze sebe po posledním záběru filmu nedokážete vypravit nic jiného, než "Ty vole...", mluví to samo za sebe. Jedinou malou chybkou bylo, že člověk někdy dopředu tušil, co se stane za chvíli, ale zastiňují to ty klady. Herci, hudba, lokace, vygradovanost příběhu a úžasný konec, který snad už lepší ani být nemohl. Opravdu, tak nadšená z filmu jsem už dlouho nebyla. A obzvlášť mě potěšila role, kterou měl Joseph Gordon-Levitt, protože jsem myslela, že bude mít jen nějaký malý štěk, a nakonec byla jeho postava jednou z nejdůležitějších pro celý konec příběhu. Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Anne Hathaway i Tom Hardy byli taky skvělí a styděla bych se, kdybych je nezmínila. Perfektní zakončení epické trilogie, která už u mě bude vždycky mít svoje místo. Pane Nolane, tleskám a děkuji.

• 24.7.2012  10:50
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

The future isn't written in stone. Pět hvězd za první sérii, pak to šlo do kytek. Přiznám se, že mě to tak štvalo, že jsem se ke třetí už ani nedostala, takže nemá smysl hodnotit. Kdyby si to udrželo stejnou kvalitu po celou dobu, mohlo by to běžet ještě teď. Škoda, protože postavy v první sérii byly sympatické (hlavně Peter :)) a děj se pořád hýbal dopředu, přičemž byl jak zajímavý, tak dával smysl. Opravdu škoda.

• 27.5.2012  23:28
    Za svitu měsíce (TV seriál) (2007)

Moonlight jsem si zamilovala už od prvního dílu a pořád se nedokážu smířit s tím, že ho po první sezóně zrušili. Vždyť to je taková nebetyčná škoda! Příběh je v dnešní době přeplněné upířími seriály možná už trochu kýčovitý, ale Moonlight ho podává důstojnou a zajímavou formou. Krom toho musím moc pochválit herce a postavy všeobecně, protože Mick je asi první "hodný" upír, který mi nelezl na nervy. Prostě to není ten typ, který by se snažil v divácích svým sebetrýzněním a výčitkami svědomí vzbuzovat takovou lítost, aby to bylo až trapné. Beth taky není typický (tady si vypůjčím pojem z True Blood) fangbanger a po celý příběh si zachovává důstojnost, i přes tu nelehkou šablonovitou úlohu dívky, co se zamiluje do upíra. No ale nejlepší postavou seriálu je pro mě prostě "bad guy" Josef, který si svoje upírství vysloveně užívá. A rozhodně s těmi bílými zorničkami, kruhy pod očima a povytaženými špičáky vypadá nejlíp ze všech :) Moonlight je tedy rozhodně jeden z nejlepších úpířích seriálů, který znám. Doporučuju všem - ale hlavně těm, kteří si chtějí na upíry trochu spravit názor, protože tady to nejsou žádné zidealizované modly, spíš naopak. A to je moc dobře.

• 10.5.2012  23:34
    Perfect Days (2011)

Po dlooooouhé době první český film, který jsem dokoukala do konce a který mě dokonce i bavil. Abych se přiznala, šla jsem do něj jen kvůli obsazení mých dvou oblíbených herců (Chmela a Sokol), ale nelituji toho. Příběh sice není nijak extra originální ani strhující, ale na druhou stranu, film ani nic takového neslibuje. Naopak, dostala jsem mnohem víc, než co jsem čekala (ale řekněme si to popravdě, očekávala jsem absolutní blbost, takže to až zas tak těžké trumfnout nebylo, že). Jen bych ještě nakonec chtěla mimořádně pochválit herecké obsazení. Chýlková s Kotkem byli překvapivě sehraní, ta malá role, kterou měl na začátku Igor, taky potěšila, ale úplně nejvíc musím pochválit Ondru Sokola. O téměř všechny vtipné momenty se postaral on a navíc byl v té roli gaye (nemůžu to říct jinak, to nejde) sakra roztomilý. A na konci mě to díky němu dokonce i dojalo, což se mé cynické osobě u filmů stává zřídkakdy. Za mě tedy objektivně čtyři hvězdy, ale jelikož se jedná o domácí produkci, tak trošku snížím laťku a dám pět :) "Jeeežišmarja a kdo se dneska vysral do kabelky tobě, co?" :D

• 9.4.2012  13:18

Můj oblíbený typ humoru a roztomilí dětští herci - hodně jsem se bavila.

• 7.4.2012  17:38

No jo, já ty nedostatky vidím, ale nemůžu si pomoct. Tenhle film u mě má prostě svoje místo a vždycky ho mít bude. Stačí mi jen slyšet úvodní "Somebody to love" a dostanu se do té atmosféry zasněženého, ledového Detroitu, no a pak už se vezu celou dobu :) Je to drsné, syrové a vůbec všechno možné, než jemné a idealistické, postavy jsou uvěřitelné - právě proto, že mají tolik chyb a nepěkných vlastností (navíc mám v ústředním kvartetu hned dva oblíbené herce - Marka Walhberga a Garretta Hedlunda) no a na konci to tomu parchantovi vždycky přeju, protože mi (tradičně, jako ve většině filmů/seriálů) odpravil nejoblíbenější postavu - Crackera Jacka. Nechci být moc sentimentální, takže tímto asi končím. Každopádně - Four Brothers je u mě kategorie sama za sebe.

<< předchozí 1 2 3 4 5