Žena ve vodě (2006)

Ďalší skvelý film od majstra Shyamalana! Neverte negatívnym recenziám a komentárom, mnohé filmu krivdia. Pokiaľ od tejto rozprávky neočakávate druhý Šiesty zmysel a máte radi fantasy určite nebudete sklamaní.

Highlander (1986)

Skvelá kamera, soundtrack, krásna škótska krajina a Sean Connery ako Ramirez, čo viac si človek môže priať k dokonalému filmovému zážitku?

Priateľky (2008) (seriál) odpad!

Oproti tomuto braku je ešte aj Panelák seriál pre intelektuálov.

Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1993)

Myslím, že tento film je trošku neprávom podceňovaný. Pri jeho sledovaní som vôbec nerozmýšlal, že jeho režisérom je Jiří Menzel a scenáristom Zdeněk Svěrák, vnímal som len príbeh a vtipy, na ktorých som sa dobre zabavil. Fóry s hovnovou samohonkou, teóriou o kolobehu hovna v prírode, alebo útokom sovietskej armády na drevenú chalupu mi ešte dlho ostanú v pamäti.

Válka světů (2005)

Vizuálne perfektne odvedené dielo ma sklamalo hneď v niekoľkých smeroch: chabý scenár, trápny koniec, nesympatickí hlavní hrdinovia (Dakota Fanning bola strašná) a hlavne akási povrchnosť, ktorú som z príbehu cítil. Ako divák som sa jednoducho nedokázal stotožniť s Tomom Cruisom a jeho rodinou.

Sexbomba od vedle (2004)

Tento film si objektívne viac ako tri hviezdičky nezaslúži, ale.. Bolo by hriechom tú jednu hviezdičku nepridať kvoli Sexbombe od vedľa Elishe Cuthbert!

Tajnosti (2007)

Tajnosti boli pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Čakal som film o vzťahoch určený hlavne pre ženské publikum a on to je neuveriteľne citlivo natočený príbeh o skyrtých zákutiach v duši ženy, ktorý zaujme snáď každého filmového fanúšika, či už samotným príbehom, alebo aspoň atraktívnym vizuálnym pojatím filmu. Oceňujem nádhernú kameru Ramūnasa Greičiusa, super hudbu (Buty ma príjemne prekvapili), vyzrelý režisérsky štýl Alice Nellis a herecké výkony (Iva Bittová je nauzaj Pani herečka)!

Co ta holka chce (2003)

Tento otrepaný teenegerský príbeh zachraňuje iba herectvo Colina Firtha ( jeho tanec v kožených nohaviciach bol geniálny) a pôvab Amandy Bynes, ktorá však žiaľ vôbec nevie hrať.

Gympl (2007)

Aj keď je zjavné, že skutočný gympel sa od toho filmového značne odlišuje, oceňujem aspoň úsilie tvorcov filmu zmapovať život súčasnej mladej generácie a priblížiť sa jej kultúre. Veľkým plusom filmu je kamera, skvelá hudba od Wicha a herecké výkony Mádla, Vorela ml., Matonohu a Holubovej. Scénar je síce najväčšou slabinou filmu, ale ja som sa nečakane dobre zabával.