Tisícročná včela (1983)

Podľa mňa je Tisícročná včela to najlepšie, čo sa na Slovensku kedy natočilo. Neprekonateľný Jozef Króner, spolu s úžasnou hudbou Petra Hapku dodali tomuto magickému Jakubiskovému filmu poetiku a spravili ho nesmrteľným.

Život je zázrak (2004)

Zo začiatku som sa skoro nudil a to mám Kusturicu rád. Druhá polovica filmu však všetkému dala zmysel a Kusturica nám naservíroval love story a lá Rómeo a Júlia na balkánsky spôsob, tak dojímavú a nádhernú, že na tento film rozhodne tak skoro nezabudnem.

Soukromé záležitosti (2002)

Zvláštna kriminálka. Thierry Lhermitte celý film fajčí, až to človeku lezie na nervy a jeho pátranie po zmiznutej dievčine neprináša žiadne výsledky. Stále sa len motá v hruhu a vedie výsluchy, ktoré nikam nevedú. Chvíľami, som nechápal, čo sa vo filme vlastne deje a pri stupídnom zakončeni som mal chuť rozbiť televízor. Sám seba sa pýtam za čo dávam 3 hviezdičky. Možno za Marion Cotillard, ktorá sa zopárkrát vyzliekla ( a stálo to zato) a cameo Frédérica Diefenthala ako barového transvestitu.

Fanfan (1993)

Film rozhodne stojí za vzhliadnutie. Príjemná hudba, zaujímavá kamera, sympatický hlavný predstaviteľia a nápad zo zrkadlom ho robí nadpriemerným.

Neprozraď mě (1990)

Príjemná romantická komédia, ktorá nenudí a dá sa na nej aj zasmiať.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Skvelé, lepšie ako jednotka, hanbím sa že som tento film videl až osemnásť rokov po jeho natočení.

Panic je nanic (2006) odpad!

Toto je taká blbosť, že som to ani nedokázal dopozerať do konca. Už nikdy v živote!!!

Baraka - Odysea země (1992)

Čo záber, to umelecké dielo. Skvelá kamera! Musím však priznať, že po určitej dobe ma film začal uspávať. Primoc krásnych záberov bez ztmelujúcej hmoty medzi nimi (okrem výbornej hudby).

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Austrálská púšť, ružový autobus a vňom dvaja transvestiti a jeden transsexuál ( skvelý Terence Stamp). Priznám sa vôbec ma nelákalo si tento film pozrieť, ale bol som milo prekvapený a vôbec čas strávený pri jeho pozeraní neľutujem. Krásne zábery púšte podfarbené super hudbou (to je však vec hudobného vkusu) a traja výborný herci robia tento film nezabudnuteľným a rúcajú mnohé vžité predsudky voči ľudom odlišujúcim sa od väčšiny.