Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Priznávam, že nie som veľmi Tarantinov fanúšik. Vtedy v Hollywoode je iba štvrtý Tarantinov film, ktorý som videl a prvý na ktorý som zašiel do kina a ktorému dávam 5*. Nedalo sa však inak. Film je nádherná poctou kinematografii, natočenou v jej najlepšej tradícií. A to tak, aby divák usadol do kresla a dve a pol hodiny zízal s obdivom na plátno. Nádherná kamera, krásne lokácie, úžasná nálada 60. rokov a duo DiCaprio - B. Pitt, ktorí sú jedni z najsympatickejších filmových buddies, na akých si spomínam. Záverečných 10 minút filmu, asi viac potešilo Tarantinových verných fanúšikov ako mňa, ale uznávam, že je nápadité a dalo filmu pointu. Keby tú pointu film aj nemal, mňa tie vtipné, dobre zahrané a natočené, pestré 60tkové "Historky z Hollywoodu" bavili sami o sebe. 10/10

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Pokiaľ máte predstavu o Zaklínačovi vytvorenú na základe počítačových hier, tak netuším ako na vás seriál zapôsobí. Ja milujem Sapkowského knihy a dopredu som radšej nemal od seriálu žiadne očakávania. To čo som videl v prvom dieli ma nadchlo. Cavill je skvelý. Hlášky z kníh fungujú, postavy sú vybrané dobre. Výprava, hudba, efekty, bojové scény sú nadpriemerné. Je to krvavé, drsné a taký má Zaklínač byť. Na rozdiel od poľského seriálu, ktorý ma nebavil je toto lahôdka.

Aron Grünhut - Srdcom záchranca (2018) (TV film)

Aron Grünhut bol bratislavskou osobnosťou o ktorej sa stále málo vie. Hrdina, ktorý zachránil vyše 1300 Židov pred istou smrťou počas druhej svetovej vojny. Oceňujem, že o ňom bol nakrútený tento dokument, ktorý zachytáva spomienky jeho syna a stále žijúcich zachránených ľudí. Práve v časoch, kedy je extrémizmus opäť na vzostupe, je potrebné si pripomínať našu históriu a vyzdvihnúť hrdinov, ktorých činy by nemali zostať zabudnuté, ale byť pre nás inšpiráciou aj v dnešnej dobe.

Bohemian Rhapsody (2018)

Film o živote Freddieho Mercuryho a skupine Queen vhodný pre celú rodinu. Hnevalo ma to? Nie! Nudil som sa? Nie! Ani raz som sa počas premietania v kine nepozrel na hodinky. Strhujúci výkon Ramiho Maleka človeku nedovolí odtrhnúť oči z plátna. Kvôli záverečnému Koncertu prosím nečakajte na webové verzie a choďte do kina. Na čo najväčšie plátno s najlepším zvukom. Toto je šanca pre nás všetkých, ktorí sme Freddieho nestihli zažiť naživo, precítiť jeho hudobnícku genialitu. Neviem posúdiť, ako film zapôsobí na nefanúšikov Queen, ale pre ich priaznivcov je film povinnosťou vidieť. Pre mňa doteraz film roku 2018.

Inspektor Max - Hračka (2018) (epizoda)

Škoda premrhaného potenciálu, mohol to byť celkom zábavný seriál, ale toto je iba nie moc vydarená exhibícia Juraja Kukuru. V porovnaní s úrovňou inej českej verejnoprávnej krimi tvorby - odpad a ako komediálny seriál to tiež neobstojí. Toto je prípad, kedy ma takmer hnevá, že na takéto niečo boli použité moje koncesionárske poplatky.

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Ježiš najslabším prvkom predstavenia. Napriek tomu za mňa plný počet hviezdičiek. Podarená verzia pre moderné publikum.

Stín jaguára (2018)

Cestopisné filmy Pavla Barabáša mi pripomínajú moje obľúbené dobrodružné knihy z detstva. Človek pri nich zažíva dobrodružstvá, ktoré on sám nikdy nezažije a pozrie sa na miesta, kam sa nedostane. Páčila sa mi vizuálna stránka filmu a kamera, kvôli ktorej pána Barabáša už roky obdivujem.

Vánoční kronika (2018)

Veľmi príjemné prekvapenie. Po lacno vyzerajúcich vianočných filmoch minulých rokov, Netflix konečne vytiahol A-čkový vianočný film pre celú rodinu. Neodporúčam príliš rozmýšľať, len sa proste nechať baviť. Má to príjemnú vianočnú náladu, akciu, humor a veľké plus v podobe Kurta Russella, ktorý je asi najviac cool Santa, aký sa doteraz vo filme objavil! Myslím, že sa zrodila nová filmová vianočná klasika.

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Konečne vidím detaily dvoch najlepších koncertných zážitkov mojho života. Krásne nasnímaný koncertný záznam!

Rex - Smrť s výhľadom (2017) (epizoda)

Kto mal rád pôvodného rakúskeho Komisára Rexa, asi nebude sklamaný. Ide o adaptáciu pilotného filmu na slovenské pomery a podmienky. Juraj Bača na moje prekvapenie pôsobil sympaticky a úloha Richarda Majera mu sadla. Ostatné obsadenie bolo tiež v poriadku. Pes (teda trojica predstaviteľov Rexa) podľa očakávania zlatý. Vizuálne pekne natočené, tím okolo Petra Bebjaka sa snažil. Problémom je samotný formát, ktorý nie je klasické krimi, ale skôr taká krimi rozprávka. Logika tu nehrá žiadnu úlohu a Rex sa nedá porovnávať s poriadnymi krimi seriálmi. Ako program pre komerčnú stanicu na večerný prime-time dobré, ale nič viac.