Beetlejuice Beetlejuice (2024)

Tim nám znova ukazuje, že je mistrem svého řemesla a taky, že pokračování starých klasik nikdy nepřekoná první díl. U filmů od Tima je vidět, že je hračička. Beetlejuice je skvělý film a konečně po dlouhé době film, na který se dá koukat a nezeblít se z počítačových efektů. Oproti předchozímu dílu je dvojka hodně agresivní, rychlá a multidějová. Máme tu spoustu postav, které mají svůj kratičký příběh ve filmu a Tim se moc nesnaží je detailně popsat. Mohla to být jedna z nejzajímavějších postav, ale nakonec se z ní stala jedna z nejzbytečnějších postav. A to jest Beetlejuicova manželka. mohl z toho být na konci epický souboj, ale celý film se jenom prochází říší mrtvých a ke konci, jen tak stojí a kouká. Nevyužitý potenciál. Poražena je stejně nesmyslně, jako se objevila.

Vlny (2024)

Nedokážu si pomoct, ale herecké výkony českých herců jsou průměrné až lehce pod a to v každém filmu. Vlny nejsou výjimka. Film je neuvěřitelně dlouhý. Některé scény zbytečně natáhlé a některé zbytečné. Být o půlku kratší dostal by plusové body. Tady by se hodil nějaký šestidílný seriál. Vzhledem k tomu, jak je film natočen a pojat, tak za mně je maximum tři hvězdy. Za mě by to bylo tak nějak vše a dál to nebudu rozpitvávat. 89% hodnotí Československý národ. Ale co by řekl zbytek světa?

Vrcholný predátor (2021)

Aaaaaaaaaaaa!!!!..... Takže, měl jsem opravdu hodně práce s tím abych neusnul. Film bez začátku, bez konce, bez zábavy, no prostě šmejd kinematografie. Mohla to být příjemná béčková pecka s Willisem, ale vylezl z toho gesamt ßcheize. Je strašná škoda, že nebyl Bruce víc využit a spíš se tam všichni zmasakrovali navzájem. Padlo pár vtipných hlášek, jinak film nekoukatelný.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film)

Rozum v ohrožení. Kamínek co si sviští vesmírem narazí do Měsíce a udělá do něj dírku. Ta se poté z nenadání začne sama zvětšovat a půlit Měsíc vejpůl. I když byl Měsíc zasažen zezadu, tak se stejně některé úlomky vrhají směrem k Zemi. Měsíci hrozí ruzpůlení a  lidstvu vymření. Naštěstí má, ale Amerika plán. Zničit díru tím, že jí odpálí ;). Jo? Odpálí díru. Bohužel vláda opět nemá žádné experty na výbušniny ani demolice a tak si někoho zase vytáhne z davu a pošle ho v raketě do vesmíru, ALE! Čirou náhodou, bohužel je zrovna nějaký nepředstavitelný hurikán, výpadek elektřiny a jediný člověk co má pravdu je odsuzován za lživé informace. No... musím uznat, že tohle je jedno z těch béček, které je fakt béčko, co udrží vaší pozornost a dokonce máte k postavám i nějaký ten citový vztah. Když zabrousíme do digitálního prostředí filmu, tak se ve mně probouzí nostalgie, jak jsem hrával hry od CAPCOMU z roku 1999-2003. To byly skvělá léta. Ty hry byly naprosto úžasné, ale tento film je naprosto dechberoucně nechutný. Chvilkama jsem měl pocit, že si narvu do očí vývrtku, ale nebylo třeba, protože jsem po půlce filmu oslepl. Film porušuje několik fyzikálních a logických zákonů, ale tak. Je to béčko ;). Po nemožném začátku a nemožném konci jsem rád, že jsem film viděl a na dlouhé znuděné odpoledne můžu tohle béčko jen doporučit. Jo a Johnovi bych odebral demoliční licenci, protože rozmístit nálože a nevšimnout si, že tam je nebo prošel člověk do budovy, tak to je konec kariéry a pár let za katrem.

Paralelní svět (2007) (TV film) odpad!

Tak takovouhle genocidu mozkových buňek můj mozek ještě nezažil. Jeli béčko natočené dobře, tak se pobavíte a dáte většinou špatné hodnocení. Ale je-li natočeno takhle, tak spácháte atentát na televizní obrazovku a přitom sežerete paletu ibalginu, protože útočná zbraň bude vaše čelo. V tom lepším případě, narostou vaší televizi nohy, nakope vám prdel, za to čím jí krmíte diody a pak skočí do napuštěné vany.

Navzdory smrti (2021)

Chápu, že Willis za to v posledních letech nemůže, ale to, že tvůrci tohohle filmu jsou nejspíš padlý na hlavu, tak to nechápu. Pointa, skvělá. Zpracování, koprolit. Tupější a nemožnější záporáky jsem ještě neviděl. Proboha! Ona ztratí zbraň a nenajde? On se nechá zastřelit svojí zbraní? Netrénovaný člověk, totálně podělaný strachy zlikviduje všechny tři záporáky? Jaký škvár z toho vylezl?! Místy až nepředstavitelně nudný a ubohý, ale škoda slov. Končím s monologem a přeji Willisovi ať se má krásně a všem co ho kritizují ať se krotí.

Kruh (2002)

Jeden z mnoha dalších hororů, který svému předchůdci nesahá ani k patě. Tohle bylo snad všechno, jen né strašidelný. Jestli se u tohoto hororu někdo bojí, tak jsem divný. Je to záhadné a mysteriózní dílo, které vás ke konci donutí přemýšlet "pustíte to někomu aby jste si zachránili život?" Taktéž se film v celku vleče a na stopáž 110 minut není dost napínavý aby udržel vaší pozornost. Co mě, ale nejvíc zklamalo byla vražedná kazeta. To se snad v Americe pomátly na rozumu ne? Kam zmizely všechny strašidelné zvuky a scénky? Ta nahrávka byla tak nudná, že bych to vypnul po pěti vteřinách a zachránil se. Aby tady neznělo jen samé negativa, tak jak bylo řečeno, je to natočený skvěle. Kamera, hudba a herecké výkony jsou bravurní.

Smrtelná lavina (2005)

Jou jou. Mistr B opět zhlédl nějakou Smrtící kravinu teda lavinu :). Čekal jsem něco ve stylu Cliffhanger, ale takovouhle chujovinu jsem ještě neviděl. Nejsilnější zbraň na planetě chrání tři strážný a otevřený trezor. Čirou náhodou se ovládá magickou rubikovou kostkou, která nejde vypnout na dálku. Bohužel než se teroristé stihnou dostat pryč, tak jsou sestřeleni nad vrcholem hory K2 a kostka čirou náhodou výbuch přežila a zůstala na vrcholku hory. Mohlo by se tam dostat leteckými prostředky a jednoduše kostku vypnout, ale nafta je drahá. 38.90 za litr, takže se půjde pěškobusem. Samozřejmě armáda nemá absolutně žádné horolezce a tak tam půjde civil spolu se dvěma rusáky, z nichž určitě jeden nebude terorista. Samozřejmě cestou na vrchol několik lidí zařve a zrodí se nám tu i jeden obětavý hrdina. Každopádně jsme na vrcholku terorista se prozradí, někoho zabije a pak umře jako idiot. Následně aby byla cesta dolů rychlejší, tak co kdybychom to vzaly padákem? To bude pecka. A jak jsme u béček zvyklí, tak přesně na zavěšeném padáku nám předhodí závěrečné titulky a konec si domyslete. Film pecka roku. 87 minut tady uteklo vcelku rychle.

Vetřelec: Romulus (2024)

A máme tu další potvoru vyrobenou z instalatérských trubek. Další díl nedíl, který se pohybuje mezi prvním a druhým, poněvadž jestli by se pokračovalo po čtvrtém, už by to bylo nekoukatelná. Ale vezmeme to po pořádku. Tenhleten vetřelčí vesmír je rozdělen na dvě časové linie. První a to je Vetřelec , Vetřelci, Vetřelec 3 a Vetřelec 4. A na tu druhou a to je Prometheus, Vetřelec Covenant a nyní nám tu přibyl další přírůstek v podobě Vetřelec Romulus. Pak tu máme ulítlejší část, která proti sobě postavila dva alfa predátory a to Vetřelec vs Predátor. Ale to stranou. Ta první linie je skvělá, úžasná, bomba i když ke konci slábne. Ta druhá na druhou stranu je rozmazávání původního odkazu do kupy hnoje, který se tváří jako seriózní projekt. Ridley očividně utrpěl mozkovou příhodu když natočil Promethea. Navnadil všechny vetřelcofili na pointu, kde se vlastně ta potvora vzala. Následně si uvědomil jakou frašku to vlastně natočil a tak se rozhodl vytvořit Vetřelce Covenant, kde dal větě spláchout prachy do záchoda až reálný význam. Naštěstí ho chytil jiný záchvat a začal točit druhého Gladiátora a tak se pokračování musel uchopit Fede Alvarez. Ten pochopil, že ta první linie má říz, skvělou atmosféru a zatraceně neskutečné zlo. A tak se rozhodl vzít všechny ty čtyři díly a spojit je do sebe jako jedno velké nechutné monstrum, jako Věc od Johna Carpentera. Z toho vyplívá, že film by mohl být vcelku uspokojující, ale vlastně tu máme opak uspokojení. Máme tu kousek nostalgie, pak podobné scénky ze všech dílů a finální krádež ''Poslední žijící lodi'' a bla bla bla. I když tam Fede zkopíroval úplně všechno zapomněl na jednu věc. A to, že to takhle nefunguje. Jo a taky na stísněnou a bezmocnou atmosféru všech čtyř dílů.  Tady mají naši zlodějíčkové místa a zbraní habakuk. Co mě krká nejvíc je fakt, že film nemá nic originálního. Bojové scény z dvojky, zlý android z jedničky, finální příšera ze čtyřky. Co film ovšem nemá je strach. Ta atmosféra je tu všeljaká, ale né děsivá, nebo klaustrofobická nebo s malými prostory. Tahle loď je velká jako kráva. A tudíž film nemá žádnou atmošku. Aby jsme tu zatloukli ještě jeden hřebíček do prkna kritiky, tak je vám úplně, ale úplně fuk, kdo přežije a kdo ne. Spíš se modlíte aby už někdo konečně zdech. A ještě jedna taková vsuvka pro lidi, co vynechaly fyziku na základní škole. Ten trik s tím ohněm jak odlétaly z planety je hrubé znásilnění fyzikálních zákonů. Takhle to nefunguje. Protože G působí k nejhustšímu a nejtěžšímu bodu objekty a pokud letíte směrem od něj je síla gravitace ještě větší a tím pádem by byl efekt opačný. Vrátíme-li se zpátky do sekce Romulus, tak přestřelka u výtahu (kamera ve stylu Vetřelci) je největší náhoda v historii filmů, protože mi neříkejte, že trajektorie kyseliny je rovna krásnému kulatému tunelu okolo zábradlí, po kterém doručkovali až k vítahu. Vcelku je ten film vlastně další bezvýznamný člen tohoto Vetřelčího vesmíru. Jo a nevím kolik vymaštěných mozků ještě natočí film, ve kterém jsou prstence planet vyobrazené, jako hromada tisíců kousků malých asteroidů poletujících na pár metrech čtverečních kolem dokola. Pro příště: Ty asteroidy májí mezi sebou rozestupy několik kilometrů. NÉ několik metrů, nebo centimetrů. Tak do příště pozor na to, jinak si vás najdu.

10 životů kocourka Mňouka (2024)

A máme tu krásně sadistickou pohádku pro děti všeho věku. Tolik smrtí v jedné pohádce. No ty jo! :D. Né vážně. Tahle animovaná pohádka splňuje vše, co by měla pro děti mít. Vtip, akci, poučení, kreativitu. Film krásně pracuje se slovem smrt a jejím pojetím. Každý život je nová šance. Záporák a pointa celého děje jsou předvídatelné a docela klišoidné. Navíc veškeré postavy krom Mňouka jsou takové vedlejší a Mňouk si bere veškerou pozornost. Navíc důvod záporáka pro jeho činy je směšný a vcelku nesmyslný, ale tak, je to pro děti a má to být vtipné. A taky že bylo. Filmeček odsýpá je barevný a emočně uspokojivý. Film si najde cestu i u dospělých. Některé scény jsou prostě pro ty starší ;).

Časové pásmo bylo změněno