Kamkon

Kino jako droga

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 10.2.2018  13:11
    Tiché srdce (2016)

No teda, že jsou někteří ortodoxní Židé ta hrozní? A že existuje i nevraživost mezi Židy a křesťany Takže nejsou jen romská ghetta nebo arabské čtvrti, tento film ukazuje, jak se ve skutečnosti v Jeruzalému střetávají náboženské proudy a jak se mezi nimi mele holka ateistka. Mimochodem moc pěkný film, takový plíživý thriller, fakt mi otevřel oči. Skvělé obsazení, gradace napětí, dějové zvraty, to vše podkreslené skvělou různorodou klavírní hudbou. Ale pořád platí, že strachu se musíme postavit.

• 9.2.2018  19:27

Pěkně vybrané zimní prostředí internátu v krásné dřevěné budově, ale něco tady chybí...Již od prvního pohledu je postava Edoarda zajímavá, ale to je asi tak všechno - chybí hlubší průzkum povah studentů, hustší atmosféra nebo prostě nějaké další tajemství, které nebude hned odhaleno nebo dějový zvrat, který nevyšumí do ztracena. Takže přichází na řadu "duchařina" podkreslená skvělou hudbou - a to je to jediné možné zajímavé dějství filmu. Typicky italsky, ale rovněž křečovitě nucený a vložený útěk "se zpěvem" mi přišel dost zbytečný, navíc nebyl dotažen do konce. Možná šokantní konec někoho probudí, ale mě přišel dost laciný. Celkově průměrný a dost rozpačitý film.

• 2.2.2018  22:56
    La La Land (2016)

Další přeceňované dílko, které však vedle Moonlightu je, ale pouze vedle něj, mnohem lepším filmem. Nedomyšlené scény (holka jde na party a co pak?, tanec v oblacích i na ulici) klišé jak Brno (tanec v oblacích). Oba hlavní představitelé tancují dost špatně, i když prý tvrdě trénovali. Stále mám ráda Ryan a díky tomuto filmu jsem objevila Emmu Stone, ale to je tak všechno...

• 2.2.2018  22:48
    Moonlight (2016)

NUDA, NUDA, NUDA! Neskutečně moc jsem chtěla, aby film skončil a skoro jsem spala! I ta největší kravina ve Varech je lepší než tohle! Za co dostal ten Ali Oscara? Za debilní kecy u stolu? U poloviny scén jsem věděla, jak dopadnou a co kluk řekne! Tohle všechno už jsem stokrát viděli v kterékoliv televizní inscenaci na ČT. Ach jo, hrůza, nejslabší film roku!

• 2.2.2018  22:44

Oproti zpracenému Moonlightu tohle je fakt pecka! Skvělé herecké výkony hlavních představitelek, které jsou spolu s panem Kostnerem, paní "důležité" Dunst a otravu Parsonse (skvělá poloha!) lepší než celá Viola Davis v Plotech. Schválně jsem v Londýně shlédla většinu oscarových nominantů a tohle je jasný film roku! Akcent hereček, chemie a souznění přímo tryskají z plátna, z obrazovky. Navíc když se to skutečně stalo! Hudba nádherná - Celkový dojem je SUPER, SUPER, SUPER. Film si pouštím i jako kulisu a jen poslouchám dialogy a krásné hlasy :-)

• 2.2.2018  22:31

Hugh na umření s mladší kolegyní skorodceruškou, která je krásně mrštná a šikovná. Skutečná krvárna, to jsem fakt nečekala - R jako vyšité.

• 2.2.2018  22:28
    Zmizení (2013)

Poutavý, děsivý kus s atmosférou, při které jsem jako u jediného filmu padala ze sedačky v kině a zakrývala si oči! A ten závěr, wow, no teda?

• 2.2.2018  22:24

Přeceňovaný film s protivným černochem. A to nejsem rasista, protože ve skutečnosti to byl Arab.

• 2.2.2018  22:12

Viděno na Netflixu a neskutečné zklamání - akcent, výslovnost a neustálé protivné a nekonečné zpívání trapných písniček mě fakt nudilo. Ok, home sweet home, ale otravné. Jedině symbolické červené střevíčky bych chtěla mít taky, jinak už nic

• 2.2.2018  22:08

První film, který jsem viděla v Londýně, navíc v skoro vyprodaném kině a ještě den po mezinárodní premiéře. Už po půlce jsem věděla, kdo je vrah - většina dílů seriálu "Odložené případy" je lepší než tohle! Dost zklamání, paní Blunt toho umí předvést mnohem víc...

• 2.2.2018  22:04

Viděno v Londýně v poloprázném kině, ale když jsem vycházela ze sálu a utírala si slzy, tak mě 2 cizí dámy začaly utěšovat... Fakt krásný film, paní a pan hlravní představitelé, teď již manželé si to fakt moc hezky užily. A zlomená Rachel Weisz umí zahrát prostě všechno :-)

• 2.2.2018  21:55

Viděno na zlínském festivalu 2017 - hlavní představitelka je fakt úžasná (taky tam pěkně vymrzla...:-) protože zima sálá z filmu po celou dobu. Bloňďatý klučík za ní dost pokulhává, ale jako nízkorozpočtový horor stylem natáčení, "lekavými" scénami, atmosférou a celkovým dojmem strčí do kapsy většinu americké produkce. Konec podivně rozplizlý, po vysvětlení mi to přišlo divný, ale proč ne...

• 2.2.2018  21:48

Nezapomenutelná krásně mladá Helena Bonham Carter - zatím jediný film, kde jsem si jistá, že bujná vlasová kštice hlavní představitelky je skutečná.

• 2.2.2018  21:44
    01:54 (2016)

Velmi působivý film, který pokládá otázky, na které si každý musí odpověděť sám - co kdybyste se vy stali obětí šikany? Jak se takový člověk cítí, navíc v období chytrých mobilů, kde jedno video může způsobit katastrofu. Kdo je práskač a kdo ne? Jak z toho kruhu ven? Skvělé herecké výkony, hlavně hlavního představitele, působivá hudba. Film vypadá trochu amatérsky, ale poselství je jasné. Trochu mi na mysl přicházel film Klass, ale tohle je v mnoha ohledech lepší

• 25.7.2014  12:37

Další film o vesnických buranech a místě, kde není nikdo normální a kde nejsou žádné děti - obojí je dost těžké uvěřit. Jestli takhle vidí pan Krobot dnešní život na vesnici, tak se asi zapomněl někde před 30 lety zpět. Nic nezaujalo, nic neutkvělo v paměti, žádná scéna či dialog, nic, i snaha o dějakou poetiku či artovost prostřednictvím delších záběrů vyznívá naprázdno. V překvapivě zaplněném kině v našem okresním městě i počáteční výbuchy smíchu na ZBYTEČNÉ vulgarismy utichaly a nejen mě si ke konci už chtělo spát, což jsem nezažila dlouho. Trapné, že něco tak podprůměrného bylo uváděno v hlavní soutěži na festivalu v Karlových Varech (stačilo by Fair play) - takhle si o nás ve světe budou myslet, že žijeme sto let za opicema a tancujeme v krojích ještě dalších 30 let....P.S. Na film jsem šla jen kvůli tomu, že když jsem se na zámku v Březnici potkala s mým oblíbencem Jaroslavem Pleslem a on mě na film pozval, tak jsem mu to slíbila.

• 24.6.2014  00:29
    Všiváci (2014)

Viděla jsem plakát s hromadou hvězd a v televizi jedním okem shlédla trailer a připadal mi zajímavý, tak se šlo do kina. Slibný začátek, včetně tvrdší moderní hudby byl dobrý a dával naději, že konečně něco z USA produkce se třeba podaří natočit i tady v ČR. Avšak chyba lávky - NEJVÍC PŘEKOMBINOVANÝ FILM, JAKÝ JSEM VIDĚLA. Proč se dětem nemyje hlava v koupelně ve vaně? (Název Všiváci mi k filmu absolutně nesedí a udělat dvojsmysl, že se děti špatně odvšivili v dětství, takže se tak budou chovat celý život či co?) Většina postav kouří i když občas padne zbytečné upozornění na přemíru, které však vyšumí do ztracena a pak už to jede ráz na ráz - autor toho chtěl hodně sdělit a narvat do filmu od každého něco (drama dobré kdyby šlo jen o něj, komedie stále česky trapná, akční záběry podivně prodlužované a začátečnické, romantika šroubovaná, válečná zpověď klišovitá...) Jakoby povinná postava retarda, který se upne na sice normálního, ale zoufalce, stejně jako přítomnost nějakého zvířete nebo dětských her. Jedna dobře natočená smrt by více zapůsobila, stejně jako 1 zručná akční scéna či vtipná situace bez trapnosti. Člověku jde hlava kolem a čeká na nějaké rozuzlení či vyustění, které však nepřichází. V paměti tak zůstane dvojsmysl vytírání-vydírání, němé scény zoufalství a vypjatého děje ke konci filmu, mladá matka a stará matka - skutečná dcera s matkou, výkon Jirky M. a Terezky V. a přesvědčení, že kdyby film měl o půlku dějových linek a témat méně, tak by to byla krása (a to mi 110 Kč za délku 98 min připadalo jako drahota, cha)

• 3.5.2014  21:04
    Prometheus (2012)

"Klasická" vyvražďovačka aneb Vetřelec nové doby

• 15.3.2014  18:34
    Orphan (2009)

Jakože horory prakticky nemusím, tak tohle mě dostalo - hlavně skvělá a zvláštní Vera Farmiga a hluboce dojímající roztomilá neslyšící vlastní dceruška, kvůli ní se na to kouknu znova.

• 15.3.2014  17:06
    Kick-Ass (2010)

V krámu jsem zahlédla DVD Kick - Ass a vzpomněla si, jak se po něm tady na čsfd před lety šílelo. Ale při zhlédnutí přišlo totální ZKLAMÁNÍ! Kluk v hlavní roli (kterej je mnohem lepší v Anně Karenině, kde předvádí skvělé artistické kousky) udělá jednu akci a hned z toho všichni šílejí? Tady jsem pochopila, jak důležitý je střih u filmu - protože tady se střihač fakt flákal, co ty neusřižené konce záběrů? Zajímavé jsou jen scény z Chloe Grace Moretz, protože ta holka má talent, ale že tady jsou akční ta 2 scény, z toho druhá ta finálová, která to ale nezachraňuje - v celým filmu jsou 3 akční scény a na obalu kazety to přirovnávají ke Kill Bill, kde je akční celý film? Zde není prakticky žádná hudba a k tomu ještě slabé dialogy. Občasné vtipy a nadsázka zaujmou, ale aby na nich stál celý film? Možná ten komiks je spetření, ale jinak je to SLABÝ, SLABÝ, SLABÝ (z textu písně skupiny Zrní)

• 15.3.2014  16:44

Filmu jsem si všimla hlavně kvůli tomu, že tam hraje můj Jude Law. A rovněž mě velmi zaujal hotelové prostředí, při pohledu na hotel mi vytanul hotel Imperial v milovaných Karlových Varech (a pak ten kamzík s parohy ve filmu, no bomba :-). Jen počítat a čekat, jaká postava se ve filmu kdy objeví, je krása. Celkově je to takový groteskní cirkus, ale velmi mi to evokuje různé hotely, ve kterých jsem pracovala. Zápletka občas ztrácí dech, hlavně kvůli někdy zdlouhavým dialogům a později již otravným veršů pan concierge, ale jinak velmi mile překvapuje hromadou zajímavých nápadů, kde si každý najde to svoje. Ani ne moc oblíbený Adrien Brody se mi zde líbíl. Namátkou vyberu zimní olympiádu, spadlou kočku nebo telefoní maraton. Krásný zážitek, jakobych v tom hotelu skutečně byla! Od pana Andersona prakticky nic neznám,ale po tomhle si budu muset doplnit vzdělání. A KDO SI POČKÁ AŽ DO KONCE TITULKŮ, TAK SE DOČKÁ PŘÍJEMNÉHO TANEČNÍHO PŘEKVAPENÍ V ROHU PLÁTNA! NEODCHÁZEJTE PŘED KONCEM!

• 15.3.2014  16:23

Většina lidí čekala něco jako pokračování "Bitvy u Thermopyl". Není to vyloženě takové, film není takový výtvarná malovánka a místy ztrácí dech. Královnou filmu je Eva Green, kvůli které jsem na to hlavně šla, pan Stapleton křičí místa jako holka, ale snaha byla. Je to takový "ženský" film, protože i Lena Headey tam krásně vypráví.

• 16.2.2014  21:39

Film, ke kterému jsem se dostala úplně náhodou, ale který mě fakt pohltil. Nemám ráda válečné filmy, ale tohle dílo je tak vtahující, upřímné a příjemné i bez přehnaných velkolepostí. Skvělá je dějová linka s odhalování tajemství vojáků. Fakt krása, viděno 2 x za sebou

• 16.2.2014  21:25
    REC (2007)

Výborný horor, to bych nečekala, že ze španělské produkce něco takového vzejde. V některých ohledech lepší než Záhada Blair Witch a ten konec...no bomba

• 16.2.2014  21:22
    Vejška (2014)

Zklamání jak stehno - ne, nebylo to lepší než Gympl. Zoufalý a plytký, herecké výkony žádné, jen pózy s cigaretou a těch pár vtipů se nepočítá. Tohle má být film o životě na Vejšce? Slovník neodpovídá, stejně jako celkově chabý scénář, ach jo

• 29.11.2013  14:29

Konečně jsem se těšila (i když jsem měla v hlavě problémy s autem) a těšení se vyplnilo! Moc pěkně zpracovaná knížka, důležité momenty byly vypíchnuty. Představitelka Katniss sice dost dobře nezvládá vypjaté scény (přišla mi dost křečovitá), ale stále skvěle ztvárňuje hlavní postavu, zmítající se mezi strachem o životy rodiny i 2 nápadníky. Josh Hutcherson v úloze Peety mi do postavy stále nesedí, ale oproti 1. dílu se hodně zlepšil! Někomu může začátek připadat trochu zdlouhavý, (v kině jedny z mála představitelek střední generace odešly už po půlhodině, hrozná škoda, ale jejich) protože akce začne až v druhé půlce, ale skvěle to vynahrazuje a dohání. Mile překvapila Jena Malone v roli jedné z účastnic her - ta holka má fakt talent a svůj čas proměnila výborně. Klidně bych na film šla znova, protože mě značně rušila neustálá diskuze teenagerů v další řadě, protože ten film stojí i za více než jedno shlédnutí. Konec mi připomenul konec Tenkrát v Americe - slečna Lawrence se ukázala (jo, je to jako v knížce)

• 20.10.2013  22:10
    Vražda (TV seriál) (2007)

Skvělá Sophie Grabol - borka jak má být, skutečně PANÍ HEREČKA. Celkově ten seriál tak chytne za srdce, dojme, napne, vtáhne do děje - tohle jsem u seriálu ještě nikdy nezažila. A ten konec - no prostě naprosto super, žádnej americkej patos. Je hrozně dobrý si rozšiřovat obzory o to, co se točí na severu a že pro někoho tak malá země dokáže strčit do kapsy většinu hollywodský produkce. Doporučuji všem!

• 20.10.2013  22:07
    Vražda - Série 2 (série) (2009)

Opět skvělá Sophie Grabol, ale jinak o něco horší než první řada - dosti nepřehledná směsice jmen, vztahů a situací. V politické lince jsem se ztratila už skoro na začátku a rovněž mi vadí množství zabitých.

• 12.4.2013  22:18
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Díl Čistá práce - naprosto zabitý konec jinak skvělého filmu! Nejhorší konec v dějinách televizního seriálu snad! Skončit ve třičtvrtině. No hrůza!

• 12.4.2013  22:16

Na film jsem šla taky proto, že jsem v televizi viděla konce reportáže, kde autorka řekla, že nejvíc ze všeho by si přála, aby lidi na film šli do kina. Vůbec to nevypadalo, že se na něj dostanu, ale zasáhl osud....šéfka nám v práci posunula služby. Tak jsem si dala v půl šestý Jurský park 3D a pak Killera. Na 3D nás bylo v sále 20, na Killer 2... Film se snaží být skutečně umělecký, ale toho nedosáhnete jen dlouhými záběry o ničem (kluci dlouho jdou a čekáme na rozuzlení, které nepřichází). Téma je skvělé a zajímavě pojaté, ale pořád je to vidět, jak je to amatérské, hlavně scénář s dírami a zjednodušeními, bohužel. Hlavní představitel podává skvělý výkon herectvím beze slov - když kamera zabírá jeho obličej, je až magický a pohledem či gestem řekne vše. Avšak v řeči je "Marek" fakt špatný, jen odříkává, co je ve scénáři, navíc s delší pomlkou. A míchání češtiny a slovenštiny je také na škodu - často jsem nerozuměla slovo kvůli huhlání a tím jsem přišla o část vyznění filmu - kdo byl čí příbuzný, kdo koho opustil, prostě se mi to plete. Pár scének je skutečně dobrých - romské děti tancující a skákající v podchodu, scéna z hospody a s párty (Žijeme len raz :-), ale že by jedinou reakcí na nečekaný zvrat bylo nakonec jen blití u zdi? (vím, že po psychickém vypětí to může přijít, ale tady mi to připadlo naprosto účelové) No a konec - pro někoho logický, pro mě nečekaný. Ale stejně mi ten film nedá spát, myslím na něj, přišel mi prostě něčím jiný, magický, už jen při vzpomínce na temné oči chlapce Marka.

• 5.2.2013  10:13

Ty jo, další zklamání, tentokrát od Sedláčka. Na tenhle film jsem se chtěla podívat kvůli názvu - Larssonova detektivka naruby? Ale je to jen smutné a trapné parazitování na slavné předloze. Tam bylo víc mužů, tady je jen jedna žena (Nevěsta - narážka na Kill Bill?) a největší mrtvola je pan Langmajer, který má stále ten samý výraz bez náznaku něčeho víc. Všechno už tady bylo - okaté náznaky falešných stop (manželka?) vsuvka s pseudocelebritou (Hanychová se alespoň snaží - docela dobrý) nebo klišovitý vztah se svědkyní (takže opět spravujeme kohoutky?) či rozpory o výchovu dítěte, rozpory s parťákem(takže opět alkohol?)...A kostýmní výtvarnice si nejspíš spletla film. Fakt jsem čekala, že to pan Sedláček pojme jinak. Z celého tématu se dalo vytřískat víc, takže divák alespoň čeká, že závěr bude omračující...Posuďte sami, ale pro mě opět klišovitý a opět zklamání, protože je stejný jako celý film. Jako by to tvůrci chtěli nějak jednodušše zakončit, jen aby se vešli do časového limitu a do mustru ČT udělat jakoby něco nového, přitom aktuální - viz text distributora, ach jo!. Potěší jen pár záběrů na polohy rukou, několik hlášek a holčička u vody. A to jsem čekala kriminálku jak Ostrava!

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12