Kamkon

Kino jako droga

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 20.3.2020  10:17
    Ptáčátko (2002)

To takhle jedno ráno v tv hledáte, co byste si pustili k snídani a najdete "festivalový" malý velký film - děti skvělé, atmosféra také, téma zajímavě uchopené a konec hezky mnohoznačný...Pětka za to, že tohle jsem fakt v tv nečekala a dlouho neviděla - úsměv

• 20.3.2020  10:09

Je to tak absurdní, až je to originální. Mě nejvíc dostali "Rytíři Ni a shruberry", ale ten konec to totálně zničil...

• 14.3.2020  20:33
    1917 (2019)

Na tu nejlepší oscarovou kameru jsem se prostě do kina musela jít podívat - naprosto zasloužená a nejen to - hlavní voják na hereckého Oscara, pacifismus ze všech stran, překvapení, tempo, jeden oddech (ne, není to natočené jako Ruská archa) a to nejlepší - NAPROSTO NESKUTEČNĚ PARÁDNÍ, MRAZIVÁ, MONUMENTÁLNÍ, TRADIČNÍ A POHLCUJÍCÍ HUDBA - JDU SI KOUPIT SOUNDTRACK - ZNÁM A MÁM V OBLIBĚ HUDBU THOMASE NEWMANA, ALE JEHO HUDBA K TOMUTO FILMU HO DEFINITIVNĚ POSTAVILA MEZI NEJLEPŠÍHO SKLADATELE - TOHLE ŽE JE NĚKDO, JEHOŽ SNADNO ROZPOZNATELNÉ TÓNY JSEM POZNALA PO 2 VTEŘINÁCH? NE, TOHLE JE BŮH. Film začne udělá neskutečný kruh a skončí........ - jak prosté :-) A tehdy Vám dojde, jak to byl technicky neskutečné :-D

• 14.3.2020  20:16

Když jsem byla ve Varech na "Without a Trace" a viděla z balkonu naživo Thomasin McKenzie, jak se stydlivě kroutí nohou a pisklavým hlasem (v tohle ji překonal jedině Casey Affleck - ano, on mluví i ve filmu, jako by mu někdo ždímal koule) vypráví o hraní v tomhle filmu a pak se dozvěděla, že hraje v (v tehdy uváděném jako válečný film) Jojo Rabbit, tak jsem věděla, že to chci vidět. Celkově je ten film průměrný dětský film s občas klišovitými obrázky a hluchými místy, s pár přesně mířenými super vtipy (vlčáci, blonďatí kloni, gestapo ala jehovisti) - ty se fakt povedly, jedním šokujícím momentem a krásným odkazem na "Život je krásný" a pohádkovým koncem nebo jen opojným útěkem před zoufalstvím? Nad průměr to vytahuje právě Thomasin (Roman by to sám neutáhl, ale je také talentovaný) - dokáže zahrát jak drsňačku (klidně bych si ji dokázala představit jako odbojářku), která má vlastně citlivou duši. Její mimika a výrazové herectví je neskutečně skvělé - a hlas má v naprosto normální poloze. Ne, Scarlett Johansson tady nepodává slabý výkon, protože tady o ní nešlo - nechtěla tady zastínit hlavní hrdiny, stejně jako nepřijela do Varů, protože nechtěla zastínit Thomasin, aby si to i Thomasin užila stejně jako Scarlett při prezentaci "Přízračného světa"

• 14.3.2020  19:32
    Malé ženy (2019)

Teď už vím, že jsem našla sama sebe ve filmu - v postavě Jo Marchové - mám naprosto stejné názory, její výstupy a sdělení mi mluví z duše jako nikdy nic před tím. Jen nejsem spisovatelka a raději bych chtěla Timiho a chci točit filmy a mít vlastní kavárnu. A to krásné sesterství prožívám také. TOP, TOP, TOP! Nikdy by mě nenapadlo, že po klišovité, nudné a trapné "Lady Bird" dokáže paní Gerwig natočit něco tak odzbrojujícího, originálního, skvělého, výborného a strhujícího - navíc z látky, která už byla ztvárněna mnohokrát (viděla jsem tu s Winonou Rider a pamatuji si jen nemocnou Kirsten Dunst)- recenze na irozhlas nelhala - nadčasové, aktuální a Saoirse Ronan je paní herečka, ne jen talent roku nebo své generace. A není to uječené, ukecané a uštvitořené, ne víc než cokoliv jiného, i když Timotheé Chalamet hraje jen druhé housle - jak jinak, když je to holčičí film :-) Všimli jste si, že rozhovory o filmu se dělají s paní Rona a Pugh a Chalemetem a ne s paní Watson?...

• 14.3.2020  19:09

Tenhle film mají rádi většinou jen ti, kteří nic nedosáhli a chtěli by být tenhle debilní "vlček". Vyskakuje mi plno vulgarit, ale nebudu jako ten sprostý film. Neuběhla ani hodina a už jsem se nudila a to jsem před sebou měla další dvě - uf, a fuj dohromady - se divím, že se tenhle trotl neušňupal k smrti, hold prostě tenhle hnusák má tuhej kořínek a malýho kašpárka a všem se nám teď směje (z obrázku u rozhovoru s ním, když byl na přednášce v Praze, protože si pořád žije na vysoké noze a hraje si na chudáka, prot kterého to bylo jedno velké zklamání - aha a kdy, mezi miliontým šňupem a miliontou kočkou na klíně?). Jo, je to další zbytečný film oslavující hňupa, podvodníka, lháře a zbabělce (přečtěte si jeho skutečný příběh a budete koukat - film ho ukazuje ve velmi dobrém světle) A že takovýho lumpa hraje Leonardo, není žádná výhra - aby si ulevil svědomí, tak pak zase udělá nějakou eko kampaň či projekt - už ti nevěřím ani nos mezi očima. Dvě hvězdy za to, že mě tenhle film donutil přemýšlet o tom, proč lidé koukají na filmy a co si představují a proč se těmto lidem ten film líbí - upřímně, až mi někdo z nich dokáže prodat pero, tak možná jednu hvězdu přidám.

• 14.3.2020  18:52
    Gentlemani (2019)

Poslední film, na který jsem šla do kina, než se uzavřela kvůli coronaviru, řekla jsem si že půjdu, než je zavřou úplně a také jsem si řekla, že když to tady má tak dobré hodnocení, tak v tom něco musí být a také že jo - již od začátku jsem byla úplně vtažena do děje, trochu jsem se "zapomněla" ke konci, protože jsem se snažila vybavit něco jiného, co by mi to připomínalo, ale nešlo to, protože tohle je prostě originál. I když nemám ráda "Sbal prachy a vypadni" a "Podfuck" a podobné věci, kde se z padouchů dělají hvězdy (viz Escobar a vrchol je Vlk z Wall Street), skutečně nelze upřít, že Guy Ritchie má nezaměnitelný styl - a také skutečně tráva nikoho nezabíjí a když se gangsteři mlátí mezi sebou ještě s bulvárem a není tam nějaké zbytečné a bezúčelové a neodůvodněné násílí na nevinných, tak to je fakt kvalita. Super je, že Ritchie neustrnul někde v pravěku, ale dává do filmu i moderní věci jako honění se za lajky a shlédnutími a globalizaci za přítomnosti mobilů. Skvělé byli i narážky na Londýn, které člověku dojdou, jen když tam nějakou dobu bydlí ("snobárna" Croydon, kdy se objeví Rusové). KRÁLEM je McConaughey a KRÁLOVNOU paní Dockery - ta se nám pěkne vyloupla z paničky z Panství Downton. Ze začátku jsem se pochechtávala skoro sama ale pak se začalo se mnou smát celé kino - hezky odzadu dopředu a tomu se nic nevyrovná.

• 6.3.2020  17:40

K tomuhle není moc co dodat, to se musí vidět - skutečně Velká nádhera, "Italská archa" a prostě Itálie

• 6.3.2020  16:45

Jedna velká kecací nuda s dalším rozmazleným american kid - kdybych si nepřečetla recenzi v Echo a neměla Netflix, tak na to nekouknu - podruhé jsem u toho usnula už na začátku. Ale alespoň vím, kam se nám ztratila Jennifer Jason Leigh :-) Předávání pošty, Ray Liotta a nic víc zajímavého - hlavní páreček fakt nelíbí, sorry. Co nezachránily sušenky a čajíček, protože to mezi počátečním slibným výčtem zajímavých věcí fakt nebyl můj šálek čaje, ale čistá vodovka bez ničeho - kde byla nějaká hudební kulisa? - nezachrání ani na konci konečně hrající hudba a smířlivý konec.

• 6.3.2020  15:48
    Papicha (2019)

Nejlepší film MFF Karlovy Vary 2019, který jsem viděla - již od začátku strhující, autentické, skutečné - holky, ani nevíte, jak moc byste si měly vážit toho, že žijete v této republice. Několik scén z uličních útoků mě šokovala a dostalo, jako již dlouho nic. Naprosto to celé táhne a stojí a padá na hlavní představitelce Lyně Khoudri, v jejíž tváři se ve vypjaté scéně skandování v jídelně zračí úplně všechno a které jsem tu opravdovost, nespoutanost a živelnost naprosto věřila - neskutečný talent v této generaci, těším se na ní ve French Dispatch vedle dalšího talenta- Timothée Chalameta

• 6.3.2020  15:37
    Roma (2018)

Už jen když jsem po čase procházela 100 best movie by The Guardian a viděla fotku dětí a jejich chůvy na pláži, tak mi to vehnalo slzy do očí a vybavila jsem si několik scén z filmu. Již od první upoutávky v tv mě film naprosto upoutal - hloubkou obrazu, kompozicí záběru, jízdou kamery. Viděno na krásném filmovém plátně z balkonu kina Kotva v Českých Budějovicích - tomu se žádný Netflix nevyrovná. Hlavní postava naprosto skvělá, vztahy v rodině a celková změna atmosféry venku v baráku i venku, poselství a sledování optiky neskutečné živé a pohlcující. Záběr porodu šokantní a strhující

• 26.2.2020  21:00
    Interstellar (2014)

O tomhle filmu jsem si vůbec nic nezjistila, ani obsazení, prostě nic - pustila jsem si ho v období jízdy na vlně jménem Timothée Chalamet. Bylo to skvělé rozhodnutí, po těch oslavných ódách tady bych byla dost zklamaná, bez toho jsem jen čekala, co se do té motanice ještě budou chtít tvůrci přidat. Někdy uprostřed, kdy to začínalo být fakt trapně nudné (když Timothée vyrostl), jsme si mlhavě vzpomněla, že to moje drahá sestři pro mě v minulosti rozebírala a padlo při tom spojení, že to má být scifi, ale vlastně je to hrozné sociální drama. Jo, nikdy jsem neměla ráda vesmírné filmy s lety do kosmu, ale tohle je fakt patlanina grande - takže začínáme očitými svědky a pamětníky (to zavání ufo, Roswellem nebo filmy podle skutečné události) pokračujeme rozpadem americké rodiny a traumaty, nenaplněnými sny a "duchařinou" (o tom je plno různých filmům, těžko vybírat), pak si tatínek odletí na výlet, na, dědečku, starej se o děti. Pak se objeví Cassey Affleck a další a mě začnou vstávat vlasy na hlavě, objevovat se úšklebky a vypadávat ze mě: "Cože? To snad ne, to není možný, chááá." A skládám si skládačku, což už tady bylo a co tomu chybí - Casse Affleck zjevující se z prachu a kouře - jo, to je "Přízrak" neboli Ghost story - kdo na tom byl na festivalu ve Varech, tak ví. Jessica Chastain vypadla z knihovny a z filmu "Úkryt" (Take Shelter), Matt Damon otočil nebo byl potrestán za "Marťana" a Matthew McConaughey rovnou doletěl do "Navždy mladý". A paní Anne Hathaway je hodná královna z "Alenky v říši divů" Obrazovky v hyperbudoucímmoderním "muzeum s mluvícími hlavami" jsem si půjčili z Hunger Games" Ostatní paběrkují (u Wese Bentleho nejspíš už nebude lépe, u Michaela Caine asi určitě, Davida Gyasiho neznám, ale vyloženě mi tam přebýval ). Vesmírná odysea - ne, Gravitace je mnohem lepší a ostatní doplním, až si vzpomenu... Co z toho plyne? 1. Děti, naučte se Morseovku, nikdy nevíte kdy se Vám bude hodit a nikdy se nerozcházejte s rodiči ve zlém - to praktikuji pravidelně i bez tohoto filmu 2. Hodinky od tatínka nebo dědy nemusíte mít v zadku, ale v knihovně - ty budou a jsou lepší než všechny mobily 3. Mě se toto vesmírné osidlování netýká vlastně netýká, takže se vrátím do reality a dvě hvězdičky jsou za Timothyho a slepenec roku. Slovy kolegy: "To už je starý, bůhví, co vlastně bude."

• 19.2.2020  20:53

Jak se mi Ezra Miler líbil ve Fantastických zvířatech, tak tady mi přišel na facku - i když možná hraje sám sebe, včetně sexuální orientace - nic proti, mám několik takových přátel. Emma Watson nakrátko nic nového pod sluncem - těším se na Malé ženy. A Logan Lerman - dobrý, možná občas ty jeho stydlivý pohledy jsou zajímavý...Ale tohle nedělá film dobrým filmem. Znala jsem a znám pár outsiderů - pozorovatelů - wallflowerů, ale oni jsou prostě takový povahou a nemají tohle, co je tady, za sebou. Dost nuda, vršení klišé obvyklých pro teen filmy a vleče se to jako štrůdl, nic, co by se vrylo do paměti nebo oživilo děj a ten konec je tam vyloženě proto, aby si divák řekl: Wow, takže proto? Neúčinkuje a je naprosto zbytečný, i když je to tak zrychleně a dramaticky nasnímané. Jo, je pravda, že hodný holky si vybírají špatný kluky a zakrýváme svojí pravou povahu a podstatu, protože bychom byli pořád mimo team, třídu, komunitu, ale to už tady dávno bylo. Další zklamání a přeceňovaný film - v životě je totiž plno lidí, který jsou divný, protože jsou divný a nemusí zažít nějakou... Palec dolů a napodruhé už ne!

• 19.2.2020  20:44

Tenhle film je ukecaná nuda, která má pár vtipných okamžiků kterou jdou seřadit podle zajímavosti: 1. Twist and shout na přehlídce 2. Zběsilý průlet zahradami, dvorky a domy 3. Charlie Sheen na policajtech 4. Číro ve sprše Ne, čtvrtá hvězda to nebude, protože Alan Ruck je mi tak protivnej a nejvíc jak leží "mimo" u bazénu a nezachránit to za něj ani "Baby"

• 19.2.2020  20:37
    Zmizelá (2014)

Vysoké hodnocení a ústní recenze kamarádů a písemné recenze v tisku mě navnadily, ale opět to je film, který je zajímavý do půlky(parádní trefou kladívkem a průletem flasbacky a skládáním skládačky to vyrcholí a končí), pak se rozlomí a má sestupnou tendenci. Dobré je vykreslení manipulativních, zkreslených a mnohdy lživých obrazů a příběhů prostřednictvím médií (nemohla jsem se ubránit srovnání s případem Petr Kramný) ale konec je fakt špatný - knihu neznám a nechci znát. Co to jako mělo být? Nelíbilo a čekala jsem a chtěla vidět něco jiného.

• 19.2.2020  20:31

Jednoho únorového dne roku 2020, kdy za okny zuřila vichřice a sněhová bouře a trvala celkem 3 dny, jsem se přisála si otevřela menu netových videoték a rozhodla se udělat si krásné filmové dny - původně jsme chtěla jít do kina, tak jsem si "kino" udělala doma - ne, steaming nikdy nenahradí moji drogu jako kino - jak příhodné k tomuto filmu, ale než se nechat zabít stromem padajícím pod náborem větru, tak raději biograf skrečovat a sedět doma. Pak jsem si o všech filmech, které jsem tehdy viděla, přečetla komentář tady na čsfd a rozhodla se zase začít psá kometáře a hned u toho nejvíce shazovaného filmu - BEAUTIFUL BOY JE BEAUTIFUL MOVIE! TOHOHLE FILMU JSEM SI POPRVÉ VŠIMLA NA ZADNÍ STRANĚ ČÍSLA ČASPISU NOVÝ PROSTOR A OD TÉ DOBY JSEM HO CHTĚLA VIDĚT A STÁLO TO ZA TO! Razantně tady smetávám ze stolu všechny hejtky a pokřivené názory: 1. 2 hodiny utekly jako voda a byla jsem z toho úplně hotová a hlavně potěšená a navíc jsem si ho po několika dnech pustila znova a kouknu se na něj ještě jednou - stojí to za to - začíná to nevině, pak se to ustálí na chvíli, ale víte, že to není všechno - skvělé vyvrcholení bez rozpatlanýho a utahanýho a ubrečenýho konce, ale uvědomění, prozření a třetí si doplníte 2. Nesnášela jsem komika Steva Carella a mám ráda dramatického civilního Steva Carella v tomhle filmu - není to další trapná tlučhuba, ale super herec 3. Tohle není další film o drogové závislosti, jaké jste viděli nebo které znáte - tohle je naprosto jiný pohled, který pojmenovává slovo "závislost" - je to něco, co vyplňuje prázdnotu ve Vás, co Vám chybí a bez čeho nejste kompletní a proto to musíte mít pořád dokola, ať tomu říkáte pervitin, čokoláda, sex, pivo, řízení auta, kouření, káva, čaj, čtení - párkrát jsem si představovala, co bych dělala, kdybych nemohla koukat na filmy - ou, to by bylo fakt těžký a asi na umření. 4. Úplně jiný úhel pohledu - napište mi, kdy jste viděli vyprávět příběh z pohledu otce - který začíná naprosto nevinně, kdy jednou nenajdete vaše dítě doma v posteli. Kdy se mu snažíte pomoct, ale nikdo to nedělá pro vás ale pro sebe. A pak to třeba vzdáte....dál neprozrazuji, ale nemůžu se ubránit srovnání s atmosférou "Gone Girl" - tohle je příběh, který se může stát každému a nemusí jít o syna, ale třeba jiného příbuzného nebo milovaného kamaráda. Možná by to na mě tolik nepůsobilo, kdybych několik takových příběhů neslyšela od známých nebo lidi, se kterýma jsem se setkala v zaměstnaní v roli dodavatelů nebo hostů. Ta atmosféra je tak obyčejná a blízká - až na to, že plno jinýc lidí chodí do práce na směny nebo na osmičku do kanclu a nemá čas jezdit přes půlku republiky nebo malovat stromy. Chování nevlastních sourozenců naprosto odzbrojující a civilní 5. Vyvrcholení v auto"honičce" a to, co tomu předcházelo, je velmi překvapivé 6. A ještě když tam hraje Timothy Chalamet - mhh, no prostě bomba!

• 10.2.2018  13:11
    Tiché srdce (2016)

No teda, že jsou někteří ortodoxní Židé ta hrozní? A že existuje i nevraživost mezi Židy a křesťany Takže nejsou jen romská ghetta nebo arabské čtvrti, tento film ukazuje, jak se ve skutečnosti v Jeruzalému střetávají náboženské proudy a jak se mezi nimi mele holka ateistka. Mimochodem moc pěkný film, takový plíživý thriller, fakt mi otevřel oči. Skvělé obsazení, gradace napětí, dějové zvraty, to vše podkreslené skvělou různorodou klavírní hudbou. Ale pořád platí, že strachu se musíme postavit.

• 9.2.2018  19:27

Pěkně vybrané zimní prostředí internátu v krásné dřevěné budově, ale něco tady chybí...Již od prvního pohledu je postava Edoarda zajímavá, ale to je asi tak všechno - chybí hlubší průzkum povah studentů, hustší atmosféra nebo prostě nějaké další tajemství, které nebude hned odhaleno nebo dějový zvrat, který nevyšumí do ztracena. Takže přichází na řadu "duchařina" podkreslená skvělou hudbou - a to je to jediné možné zajímavé dějství filmu. Typicky italsky, ale rovněž křečovitě nucený a vložený útěk "se zpěvem" mi přišel dost zbytečný, navíc nebyl dotažen do konce. Možná šokantní konec někoho probudí, ale mě přišel dost laciný. Celkově průměrný a dost rozpačitý film.

• 2.2.2018  22:56
    La La Land (2016)

Další přeceňované dílko, které však vedle Moonlightu je, ale pouze vedle něj, mnohem lepším filmem. Nedomyšlené scény (holka jde na party a co pak?, tanec v oblacích i na ulici) klišé jak Brno (tanec v oblacích). Oba hlavní představitelé tancují dost špatně, i když prý tvrdě trénovali. Stále mám ráda Ryan a díky tomuto filmu jsem objevila Emmu Stone, ale to je tak všechno...

• 2.2.2018  22:48
    Moonlight (2016)

NUDA, NUDA, NUDA! Neskutečně moc jsem chtěla, aby film skončil a skoro jsem spala! I ta největší kravina ve Varech je lepší než tohle! Za co dostal ten Ali Oscara? Za debilní kecy u stolu? U poloviny scén jsem věděla, jak dopadnou a co kluk řekne! Tohle všechno už jsem stokrát viděli v kterékoliv televizní inscenaci na ČT. Ach jo, hrůza, nejslabší film roku!

• 2.2.2018  22:44

Oproti zpracenému Moonlightu tohle je fakt pecka! Skvělé herecké výkony hlavních představitelek, které jsou spolu s panem Kostnerem, paní "důležité" Dunst a otravu Parsonse (skvělá poloha!) lepší než celá Viola Davis v Plotech. Schválně jsem v Londýně shlédla většinu oscarových nominantů a tohle je jasný film roku! Akcent hereček, chemie a souznění přímo tryskají z plátna, z obrazovky. Navíc když se to skutečně stalo! Hudba nádherná - Celkový dojem je SUPER, SUPER, SUPER. Film si pouštím i jako kulisu a jen poslouchám dialogy a krásné hlasy :-)

• 2.2.2018  22:31

Hugh na umření s mladší kolegyní skorodceruškou, která je krásně mrštná a šikovná. Skutečná krvárna, to jsem fakt nečekala - R jako vyšité.

• 2.2.2018  22:28
    Zmizení (2013)

Poutavý, děsivý kus s atmosférou, při které jsem jako u jediného filmu padala ze sedačky v kině a zakrývala si oči! A ten závěr, wow, no teda?

• 2.2.2018  22:24

Přeceňovaný film s protivným černochem. A to nejsem rasista, protože ve skutečnosti to byl Arab.

• 2.2.2018  22:12

Viděno na Netflixu a neskutečné zklamání - akcent, výslovnost a neustálé protivné a nekonečné zpívání trapných písniček mě fakt nudilo. Ok, home sweet home, ale otravné. Jedině symbolické červené střevíčky bych chtěla mít taky, jinak už nic

• 2.2.2018  22:08

První film, který jsem viděla v Londýně, navíc v skoro vyprodaném kině a ještě den po mezinárodní premiéře. Už po půlce jsem věděla, kdo je vrah - většina dílů seriálu "Odložené případy" je lepší než tohle! Dost zklamání, paní Blunt toho umí předvést mnohem víc...

• 2.2.2018  22:04

Viděno v Londýně v poloprázném kině, ale když jsem vycházela ze sálu a utírala si slzy, tak mě 2 cizí dámy začaly utěšovat... Fakt krásný film, paní a pan hlravní představitelé, teď již manželé si to fakt moc hezky užily. A zlomená Rachel Weisz umí zahrát prostě všechno :-)

• 2.2.2018  21:55

Viděno na zlínském festivalu 2017 - hlavní představitelka je fakt úžasná (taky tam pěkně vymrzla...:-) protože zima sálá z filmu po celou dobu. Bloňďatý klučík za ní dost pokulhává, ale jako nízkorozpočtový horor stylem natáčení, "lekavými" scénami, atmosférou a celkovým dojmem strčí do kapsy většinu americké produkce. Konec podivně rozplizlý, po vysvětlení mi to přišlo divný, ale proč ne...

• 2.2.2018  21:48

Nezapomenutelná krásně mladá Helena Bonham Carter - zatím jediný film, kde jsem si jistá, že bujná vlasová kštice hlavní představitelky je skutečná.

• 2.2.2018  21:44
    01:54 (2016)

Velmi působivý film, který pokládá otázky, na které si každý musí odpověděť sám - co kdybyste se vy stali obětí šikany? Jak se takový člověk cítí, navíc v období chytrých mobilů, kde jedno video může způsobit katastrofu. Kdo je práskač a kdo ne? Jak z toho kruhu ven? Skvělé herecké výkony, hlavně hlavního představitele, působivá hudba. Film vypadá trochu amatérsky, ale poselství je jasné. Trochu mi na mysl přicházel film Klass, ale tohle je v mnoha ohledech lepší

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13