• Pohádka

Jako v bavlnce (2020)

Rosamunde Pike ty bitches prostě jdou, ta vás nemůže nechat chladnou. Emoční rollercoster

Vánoce na plný úvazek (2019) (TV film)

Nevím, kde kdo vzal Drama. Romantika se z jedné pusy neudělá. Zbytečný film, s nesympatickými herci, kde to ani pokus o vánoční atmosféru nezachrání.

Dámský klub (2018)

Konečně něco, co se týká 50 odstínů šedi a stojí to za to.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Já mám v novodobé filmařině velký problém v tom, že přes velkolepé efekty člověk skoro nevidí příběh. A já miluji legendy, tu poetičnost, dospěláckou pohádkovost. Ale Artuš byl rozhodně ARTUŠ, to zase jo 😊

Po strništi bos (2017)

Krásné pohlazení, povídání o dětství... Když se na obrazovce objeví Kaiser oči se zaměří, zamrznou a jen koukají.... Ten chlap má šmrnc, ta postava má můj zájem. Nepotřebuji akci, stačí pohlazení.... Krásný film

Kolonie (2015)

Skvělé!!! Vyobrazení sektářského života, kdesi v lese bylo tak dokonalé, že by měl být lidem ukazován, co psychopatické "přijďte k nám se spojit s Bohem" opravdu znamená. Nepotřebovala jsem víc krutosti, úchylnosti, hrůza dýchala z każdé vteřiny. Michael Blomqvist si svou roli vyloženě užil a Emma je naprosto dokonalá....jsem ráda, že není brána jako Hermiona forever, další z Potterovských dětí, které má díky svému talentu předurčenou skvělou karieru.

Dobré manželství (2014)

Zajímavý námět skončil obrovskou nudou. Chování postav podivné a přtom to mohl Berdie taaak dobře roztočit.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Nedám odpad, jen proto, že mám slabost pro české filmy a pohádky - no každopádně tohle se odpadu hodně blíží - ne-li si ho rovnou zaslouží. Příšerná slátanina - kterou jsem ani nezvládla dokoukat - škoda Vetchého do takovéto kraviny. :(

První republika (2014) (seriál)

Fňuk - dobrodružství kriminalistiky, četnické humoresky a já nevím co ještě to není - hmmm hvězda dolů, Fňuk - je to český seriál - hvězda dolů, Fňuk - je to nové s neznámými herci - opět českými - hvězda dolů a zbývají hvězdy dvě - teď začnu hodnotit objektivně......takhle si představujete hodnocení made in CZ. No dovolte mi to říci jinak...............Dle mě byl první díl trochu zmatený - možná ho mohli roztáhnout do dílů dvou, do 50 minut se snažili napěchovat z jakého důvodu syn odešel, proč se důstojná babička tváří tak vyděšeně, v jakém "kšeftu" se balíkovala famílie, aby mohla žít na výši i za Války - je to prakticky hodně dlouhá doba nabitá událostma, aby se dala kvalitně a bez chyb natočit. Co se týče FJ II. - když byl záběr sedícího Valenty nad nímž visí pantatíček Císař - může se objevit hudrování - vždyť byl konec války a to už Franzi nežil 2 roky, no na druhou stranu pokavad to budeme brát tak doslova - je možný, že je Valenta jen zastáncem Císařství, nenadšen Republikou a tak si na zdi soukromě nechává viset "symbol" monarchie - nu což. Každopádně to potenciál má, ano nejsme světoví, ale třeba si na to ani hrát nemusíme - stačí, že jsme sví. Podobnost s panstvím Downton je možná, ale vyčítat to nikomu nebudu. Já rozhodně už po prvním díle vím, že pod 3 hvězdy nepůjdu, uvidíme - třeba překvapí i ty předčasně dávající nespravedlivě nízké hodnocení. Po 5. díle - mě to prostě baví, historická linka ve které se příběh odehrává je mi blízká a dle mého názoru rozhodně není nijak špatně zpracovaná.

Zmizelá (2014)

Už když jsem četla knihu říkala jsem si - sakra to by mohl být dobrý film. Omyl - byl mnohem víc. Ve věcech, které mně iritovaly v knize, byl film naprosto dokonalý - hlavně tedy postava Amy, v knize bych ji nejraději jednu připálila - no ve filmu jsem si říkala - holka, ty máš teda koule :) No tak to dopadá, když má magor vysoké IQ :)