Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Další z řady zajímavých a originálních filmů téhle dvojky. pamatuje si, že jsem četl, že známý Bud Spencer byl nejhorším kandidátem na první film s Terencem Hillem a přesto ho vzali. Neuměl mluvit, byl tlustý a měl další chyby. Tat dvojice vytvořila celou řadu filmů, bohužel nemohu říci, že tato je ta nejlepší. Přijdou o sboji buginu a tak si ji jdou vymlátit. Jak o tom píši vzpomínám si, že v každém filmu byl vždy nějaký boss a smrtelná rána do hlavy od Buda. Je to neustále se opakující koloběh stejných námětů a pro mě ztrácí příběhy těchto dvou bouřliváků výpovědní a vážnou hodnotu. Dávám pouze 2 hvězdičky a jsem velmi, velmi zdvořilý.

MacGyver (1985) (seriál)

Nevím, čím bych ho dříve vychvaloval. Tento chlap je pro mě legenda legendoucí. Totálně mě učaroval už v mých mladých letech. Nikdy jsem neměl vzory, ale chtěl jsem být jako on. Jak dokázal doslova vše proměnit v nástroj který potřeboval. Dostal se odkudkoli a měl k tomu věci, které by jsme my normálnní smrtelníci neuměli použít. Ale on, samotný MacGyver, v jádru mozku chytřejší než Superman, co mu chybělo na síle to měl v mozku. Učaroval mě, oblbnul mě a já se cítím jak mladá holka co věří klukovi i to, že si ji vezme. Ale chci tomu věřit, protože je to příjemné. A proto nemohu dát jinak než za 5.

Armageddon (1998)

Pro mě první návštěva pořádné vesmírné lodi z budoucnosti a na to nezapomenu. Učitel nám to na základní škole pouštěl několikrát do takové míry, že mě to nudilo. Zbysik má pravdu, že film nepůsobí levně. Na začátku vydíte tvrdé těžaře, co si uršují svoje vlastní podmínky a postupně přicházejí vlivem vesmíru a s hrozící smrtí o své rozumné a společností vychované já. Mám na mysli toho blázna co tam střílí jak pominutý. Postupně film vyvrcholuje a nádherné záběry na shromážděné lidi u rádia tomu dodávají patřičný prvek, který jen tak neuvidíte. Náznakové ticho před smrtí dokresluje hloubku a na konci skončíte, tedy my emocionálně citlivý a vnímaví, jako smutní a chce se Vám dojmem brečet. Já jsem brečel dojetím několikrát. Tento film mě prostě neustále dostává. Je to film mého breku, těším se až ho uvidím znova. Vidím ho také jako poselství budoucnosti, neboli nahlédnutí toho, co budeme dělat za 50, 100 let. Ať se to stane. Východisko podle mě stejně jiné není. Zde stojím za uživatelem Zbysik, který hodnotil Ti druzí. Přečetl jsem si jeho komentář a zařadil bych ho do prvních 10 nejlepších v historii CSFD.cz. A závěrem... měli bychom se nechat unášet..

VALL-I (2008)

Jeden z nejkrásnějších příběhů od Pixar. Není od nich snad něco nejkrásnějšího? Řekl bych, že auta jsou na tom příběhově lépe. Vall-I je další příspěvek mezi nejlepší filmy světa. Řekl bych, že tato pohádka posouvá svět vesmírů do daleké lidské budoucnosti. Děti, co budou odchováni na tomto filmu pravděpodobně budou létat do vesmíru. Ten čas přijde. A tento film se zařadí mezi 200 nejlepších filmů, jako připomínka časů, kdy lidé ještě bydleli na zemi. Tohle je světlá budoucnost tohoto filmu, ale je velmi přehnaná. Robotek Val má velmi příjemné vyjadřování, ke své oblíbené Evě, dokonce jsem mu záviděl jak to dokázal. Mám ho rád, tohodle šrota. Koupím si novou televizi, nejlépe plasmu a plně se vyžiji v detailech této jedinečnosti. Protentokrát dávám za 4, protože jsem měl film ve špatné kvalitě. A k plnému 5 to nestačí.

Princezna Mononoke (1997)

Hvozdy, duch lesa, překrásně vyprávěný příběh, který nemá v našich končinách obdoby. Jako bych měl pocit, že mě tento film vrátil do života. Místy máte pocit, že žijete přímo v tom filmu. Dokonalé záběry a propracovaná choreografie. Dám příklad, když leze princ Ashitaka na věž u své rodné vísky. Poté přijde pro mě typické japonské zmizení ve větvích stromů, fyzikálně naprosto nevysvětlitelné. Je opravdu nepříjemné, jak se ženy smějí zdejším mužům. Líbila se mi tajná komnata, kam nikdo nesmí, kde se vynalézají nové zbraně k ovládnutí světa. A to prosím stojí za řeč. Též neuvidíte v jiném filmu jak vypadá duch pralesa. Jeho nádherný úsměv, jakoby vycházel z nebe. Poslední dobou mi přijde, že jenom chválím, ale když se dívám na filmy z 200, tak musím uznat, že většina sem patří. Zvláště princezna Mononoke. A co na závěr...skláním se před vámi Miyazaki

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Na tento film jsem se chystal dlouhou dobu a mrzí mě to. Zpočátku po čtvrt hodině jsem ho vypnul, protože to byla nuda a průměr. Ale to, co přišlo po tom, mě přesvědčilo, abych film zařadil na místo svého třetího nejoblíbenějšího. Tento film apeluje na skutečnost, lidskost, pravou hanbu, která zastavuje dech srdce. Nebudu zde zdůrazňovat hloubkově propracované hraní pana DiCapria. Snad to byla role jeho života, ještě lepší než Titanik. O tom můžeme diskutovat. Vyvrcholení prásklo jak bič ve větvých stromů a nechal moje otazníky neodpovězené. Chci tento film vidět znova? Ano, ale s někým, kdo cítí a pak se s ním o tom pobavit. Seženu si citlivou dámu a podrobím ji kůře Co žere Gilberta Grapea. Jednoznačně a bez pochyb 5 hvězdiček.

Čarodějův učeň (1977)

Nesporně nádherná pohádka už od prvních chvil. Dokonale namluvený zvuk, který je snad schopen předčit jen pro mě oblíbený Vall-I. Příběh nás vrací do doby, hádám, 19. století, kdy většina z našich předků musela tvrdě pracovat na polích a děti bez domova se toulaly. Snad to bylo to, že jsem se vrátil do minulosti. Snad to byla dokonale nafilmovaná voda v mlýně, která za to stojí shlédnout. Na děti je to velmi divoké. Při srovnání s Pokémony, musím se jednoznačně přiklonit na stranu našeho mladého učně. Výborně Krabate !

Psycho (1960)

Tak zde musím podotknout, že vyvrcholení je naprosto, ale naprosto precizní a pro mě ve světové filmografii nečekané. Jenom mi chybělo větší a hlubší vysvětlení od psychologa. Záběr na kostru matky, kterou on vykopal je šílený. Dívat se na to v noci, tak bych měl mokré trenýrky a všichni kolem mě taky. V dnešní době je film tak nějak zprůměrovaný ostatními, ale nikdo nedokázal napodobit sprchu a konec. To je pro mě Psycho. Tímto filmem jsem pro sebe zkompletoval kolonku- Přísně musím vidět-- nyní se již dívám na to co chci a dodělávám si 200. Dávám za 5, protože pan Hitchcock se zde ukázal v plné síle.

Cestománie (1999) (seriál)

Ano, Ano, nadmíru inspirativní a žasnu když se na to dívám. Pak ale přišli na pořad dne další pořady, dám příklad na Nově a já jsem začal mít pocit, že je všechno dostupné a nehodnotné a nemá se cenu na to dívat. Radši to prozkoumám na vlastní pěst. Měl bych změnit svůj pocit a zastaralý názor. Dejme tomu 3 hvězdy. Více ve svém současném stavu nemohu.

JAG (1995) (seriál)

Tento film měl pro mě takový rozsah, že jsem se díky němu chtěl stát pilotem amerického námořnictva. Znělka zní mnoha lidem v uších ještě dnes. Mysteriozní drama s nádhernou právničkou, kterou by jste chtěli mít pár dní u sebe na posteli, aby jste ji vysvětlili jak se věci ve světě mají. Je snad usměvné a zajímavé hledání Jagova otce, kterému se něco stalo neznámo někde v letadle. Jeho syn po něm stále pátrá a tím se dostává do dalších tajuplných a nešťastných, někdy snad i smrtelně vystražných léček. Připomenu snad cestu v letadle a návštěvu muže u něj v domácnosti. Dal bych 5 hvězdiček, ale mrzely mě nepříjemná soudní jednání, z kterých jsem neměl dobrý pocit. Ale jinak se film jako takový, celkově zahraný a s postavami vybraný blíží 5 hvězdám. Dám je, ale kvůli tomu, že je to můj film, který jsem miloval jako dítě. Dnes se na to dívám více kriticky.